Duben 2015

Maestro (7)

15. dubna 2015 v 16:32 | Tea |  Maestro

Vrátil se zpátky se dvěma elegantními broušenými skleničkami a lahví, kterou jsem probodával očima. Nedokázal jsem k němu vzhlédnout. Kdyby to šlo, vypařím se do éteru.

,,Kolik toho víš o hudbě?"

Položil sklenky na konferenční stolek a s jemným puf otevřel whiskey, zřejmě už byla načatá. Využíval jsem každou sekundu, kdy se soustředil na rozlévání, abych zvážil správnou odpověď. Upadl jsem do takových rozpaků, že jsem zmeškal vhodnou chvíli. Stačilo jedno mrknutí a byl jsem předhozen jeho zvídavému pohledu.

Maestro (6)

4. dubna 2015 v 11:31 | Tea |  Maestro


Květen se přechýlil do své druhé poloviny, když jsem byl předhozen jako ovečka vlku své největší hrůze a múze zároveň. Potkal jsem ho u automatu na pití, tak jako kdysi na první zkoušce, jako by mezitím neuplynul ani den a mně se chtělo nahlas smát, jak absurdní se to celé jevilo. Přísahal bych, že se mi chtělo zvracet.

,,Dlužíte mi dolar padesát."

Zaskočeně se otočil od displeje s výběrem a nechal ruku viset těsně u tlačítka pro zvolení černé kávy bez cukru. Byl jsem snad sám ještě překvapenější z vtipné poznámky, kterou jsem ho oslovil. Měl jsem mu pořád vykat, nebo mám teď nárok na tykání? Pochybuju.

,,Joshi." Nedokázal jsem dešifrovat, jestli mě oslovil, nebo si jen s úlevou vybavil moje jméno. Když jsem zaslechl jeho hlas, ztratil jsem všechno z toho ždibečku sebedůvěry, který jsem zuby nehty svíral, zatímco mi nastavoval pouhá záda.

Krátké strniště. Rty, ten horní o něco plnější než spodní. Snědá barva tváří, teď už možná trochu výraznější, jak chytila první jarní slunce. Vlasy.