Prosinec 2011

Wrong (130)

29. prosince 2011 v 20:10 | Tea |  Wrong

'Cos I just can't fight this feeling
We should be lovers. We should be lovers

,,Proč jste se vlastně usmiřovali?"

Jepha nebyl žádný kamarád. Ještě než jsem se stačil posadit k našemu obědovému stolu, stihnul ostatním převyprávět zvláštní ukončení lekce literatury a ještě podivnější opozdilý příchod do následující hodiny. Vymlouvavě jsem čelil Aliciným útokům a Bertově ještě násilnějšímu zvídavému pohledu.

,,Říkal jsem, že je Gerard tu a tam žárlivý."

Wrong (129)

13. prosince 2011 v 18:59 | Tea |  Wrong


Cause you can't change the way I am
Are you strong enough to be my man?

Čechov a Gogol mi nic neříkali, mým uším zněla jejich jména jako pouhá komická snůška písmen vyslovovaných zrádnými ústy. Za celou hodinu jsem si nepoznamenal jedinou větu Wayova výkladu, jako bych tím protestně poukazoval na skutečnost, že jím vyřčená fakta nenesou žádnou hodnotu. Dokonce jsem si ani nepoznačil výstrahu týkající se následného testu. Jepha nade mnou, schváceně visícím na desce lavice, mlčky zatřásl hlavou, a ani se nepídil po detailech čerstvých neshod. Věděl, že pokud se neodhodlám rozmluvit z vlastních pohnutek, nestane se tak.

Ze záměrně vyvolané letargie mě probralo až zadrnčení zvonku a profesorův příchod k lavici. Během výuky jsem se vyvaroval vzhlížení, takže jsem nedokázal určit, zdali si sabotáže jeho přítomnosti všiml.

Wrong (128)

4. prosince 2011 v 17:50 | Tea |  Wrong

You say you wanna move on and
You say I'm falling behind
Can you read my mind?

Ryan si hrál se samospouští a zachycoval ospalý život ve videopůjčovně spolu s jejími náhodnými návštěvníky.

,,Zlobíš se?"

,,Proč?" zabručel jsem a nahnul se k fotoaparátu, který právě tiše cvaknul. Na displeji se objevil záběr přeplněných regálů a rozevlátých cípů saka muže, jenž mizel ze snímku.

,,Že jsem přišel bez ohlášení."