Srpen 2011

Character songs

30. srpna 2011 v 21:18 | Tea |  Wrong
Spustila to blesková vzpomínka na Ryana, pak už jsem musela pokračovat i s Gerardem a Frankem, protože mi to nedalo :) díky Anaj a Domčí za pomoc, jelikož mi zabralo hodiny, než jsem se spokojila s výběrem právě těchto písní, jejichž texty podle mého názoru odpovídají třem hlavním postavám: Frankovi, Gerardovi a Ryanovi :)

FRANKPJ Harvey - Shame

(Frank's POV)

I don't need no rising moon
I don't need no ball and chain
I don't need anything with you
Such a shame, shame, shame
Shame, shame, shame
Shame is the shadow of love

You changed my life
We were as green as grass
And I was hypnotized
From the first 'til the last
Kiss of shame, shame, shame
Shame is the shadow of love

I'd jump for you into the fire
I'd jump for you into the flame
Tried to go forward with my life
I just feel shame, shame, shame
Shame, shame, shame
Shame is the shadow of love

If you tell a lie
I still would take the blame
If you pass me by
It's such a shame, shame, shame

GERARDMuse - Undisclosed desires

(Frank's POV: about Gerard)

I know you've suffered
But I don't want you to hide
It's cold and loveless
I won't let you be denied

Soothing
I'll make you feel pure
Trust me
You can be sure

I want to reconcile the violence in your heart
I want to recognize your beauty's not just a mask
I want to exorcise the demons from your past
I want to satisfy the undisclosed desires in your heart

You trick your lovers
That you're wicked and divine
You may be a sinner
But your innocence is mine

Please me
Show me how it's done
Tease me
You are the one

RYAN


The Like - He's not a boy

He's not a boy that you can change, nor should you want to
He's not a boy that you can tame, don't let it taunt you
Don't even try to to run away, he wouldn't stop you
He's not a boy that you can chain, I know you want to
And you can wait all night
You can wait all day but,
He's not a boy that you can change

We were up all night, talking trash and wasting time
When he says you're beautiful, it's not a line
But in the morning you might find that
he might have changed his mind
He can only fall in love for just one night

Even when he lies he means every word he says
His delusions find their way inside your head
And he knows that beauty lies
But he likes it by his side
Just to take it for a ride until the mystery dies

You may say "why, don't you realize,
I could give you everything?"
But, you see he can't be tied,
Contained, or satisfied by all
You could bring

He's not a boy that you can change
He's not a boy that you can save


Emoce u Wrongu

30. srpna 2011 v 12:12 | Tea (Adriel) |  Wrong
Nemohu ostatní, kdo odkaz neobjevili v RID skupině na facebooku, připravit o úžasně vtipný zážitek z článku, který vytvořila Adriel. Tímto jí znovu děkuji a jdu se po sté pokochat, abych pak mohla psát s ještě nadšenějšími pocity ;)

EMOCE U WRONGU (only for fans)Wrong (113) (PART TWO)

30. srpna 2011 v 0:00 | Tea |  Wrong

Po hádce se ve mně usídlily veskrze smíšené pocity. Předpokládal jsem ryzí úlevu a spokojenost s tím, jak si dostojím za svými intencemi, ale do mysli se mi vkrádal Gerardův úhel pohledu a především znepokojení samotnou hádkou. Jepha se na nic nevyptával, jeho fantazie mu víceméně dokreslila příběh ihned poté, co mě rozrušeného a se zrudlými tvářemi zahlédl. Zabralo to další dvě vyučovací hodiny plné nepozorného poposedání, než mi telefon oznámil příchozí zprávu.

Prijd za mnou, prosim.

Wrong (113) (PART ONE)

29. srpna 2011 v 0:01 | Tea |  Wrong

You write such pretty words
But life's no story book
Love's an excuse to get hurt
And to hurt

,,Upřímná pozdravení všem budoucím literátům," uvítal nás profesor Way hlučně ještě za chůze ke stupínku a následně pokynul rukou, abychom se posadili, aniž by shromážděné třídě věnoval důkladnější pohled. Do horního rohu tabule napsal datum a křída zběsile škrábala po černém povrchu, než ji odhodil zpátky k zaprášené houbě v držátku. Zasunul se za katedru a s úzkostlivou pečlivostí listoval svým deníčkem, nedbaje vlasů, které mu zastiňovaly zorné pole. Osazenstvo studentů ostražitě přihlíželo a ani nedutalo. Vida nepřítomnost jakýchkoliv dalších pomůcek, k nimž neodmyslitelně patřila přinejmenším jedna čítanka pro demonstraci vhodných úryvků, vyplašeně jsem sevřel okraje lavice a shrbil se.

Wrong (112)

25. srpna 2011 v 8:00 | Tea |  Wrong

Every time you close your eyes
Lies, lies!

Ryan měl ve vlasech čelenku. Zdárně imitovala světle hnědou kůži a její široký pásek, přetínající mu čelo a nikterak nesplňující svůj prapůvodní účel, zdobil vytlačovaný vzorek. Očividně dnes účesu věnoval nadměrné úsilí, jelikož se mu vlasy vlnily po celé délce, a za tu dobu, co jsem ho znal, jsem si stačil všimnout jejich něžného kudrnatění při konečcích, ale nikdy ne na celých pramenech. Vlny tedy musely vzniknout umělou pomocí.

,,Můžu se připojit na internet?"

Danger Days Project (12)

23. srpna 2011 v 8:09 | Thumbler & Legal Assassin

"Viděli jste to?" výskal Frank nadšeně cestou od nemocnice.

"Jsme jako nějaký zatracený superhrdinové!"

"Za tenhle pocit by stálo skolit ještě několik takových doktorů." Poplácal ho Mikey po rameni. Euforie je neopouštěla, ačkoli jejich vítězství bylo pouhou náhodou. Raye sice nenašli, ale i přesto se tento den do jejich myslí zapsal. Poprvé někomu doopravdy pomohli, pokud nepočítali Clevea, a navíc nabyli nové identity. Stali se z nich Killjoys. Ještě nevěděli přesně, co to slovo znamená, nebo co v budoucnosti znamenat bude, ale prozatím byli spokojení s tím, jak věci byly. Obyvatelé svůj slib splnili. Jakmile došli zpět na malé náměstí uprostřed městečka, nabídli jim odpočinek a později část vlastních zásob.

Charon (7)

20. srpna 2011 v 8:02 | Arwen |  Charon

Budík zazvonil až příliš brzy.

Pondělí.

Bolelo mě celé tělo. O víkendu jsem odřekl dvě zkoušky s tím, že jsem nemocnej. Em jsem přesvědčit uměl. Stačila jí historka o dívce z vany a nechala mě být. Klukům už to jistě nějak vysvětlí. Máma se ale přemluvit nedala. Verdikt byl jasný, musíš do školy. Většinou mi dokonce zapíná druhý budík, abych se neměl na co vymlouvat. Nikdy jsem ji nemohl říct, že se mi ty sny vrací. Jen bych ji přidělával starosti, kterých už má teď nad hlavu.

Wrong (111)

18. srpna 2011 v 6:00 | Tea |  Wrong

This is the last smile
That I'll fake for the sake of being with you

Gerard přeháněl, když sliboval uvaření oběda, ačkoliv se svou obdivuhodnou schopností úderné argumentace obhájil i zastávku ve fast foodu. Prý nepromarní čas, který smíme strávit spolu, vybíráním surovin, či lépe řečeno pátráním po vhodném polotovaru, který posléze nevyžaduje profesionální přípravu. Skláněl jsem se nad kuřecími nugetami a vyčkával, dokud neotevře malý kelímek sladkokyselé omáčky, abychom se do oběda pustili společně.

Wrong (110)

13. srpna 2011 v 23:39 | Tea |  Wrong

Don't get paralyzed with fear
And stand there wondering
What to do

Pokoušel jsem se nepřevalovat a nerušit, přestože v deseti minutách uplynulých od přání dobré noci by Mikey usnul, jen kdyby strávil celé odpoledne sekáním dřeva a pokládáním potrubí místo lenošení u televize. Přes drobné výpadky jsem v sobě měl hluboce zakódované slušné chování, které mi nedovolovalo obtěžovat právoplatného majitele pokoje, který byl už tak nucen složit hlavu v ložnici pro hosty kvůli naší návštěvě. Stočil jsem se na bok a tiše si zmuchlal polštář pod hlavu. Venku ještě pořád pršelo. Zaslechl jsem povzdechnutí z Mikeyho strany pokoje a následné šustění pokrývek.

Danger Days (11)

12. srpna 2011 v 8:21 | Thumbler & Legal assasin |  Danger Days Project

Nemocnice vypadala o to hrozivěji, čím blíže k ní se ocitali. Byla to oprýskaná budova s tmavě červenou fasádou, špinavými okny a odhaleným zdivem na několika místech. Ještě nebyla vysloveně zchátralá, ale vlhkost a nevyzpytatelné počasí se na ní už podepsaly. Působila tmavě a neutěšeně, ale jako sklad nejspíš sloužila dobře.

"Neříkal ten chlap, že je ozbrojenej jehlama?" pronesl stísněně Gerard, kterému snad zbledly i vlasy.

"Jo, myslím, že se o něčem takovým zmiňoval." Odpověděl Frank a Gerard se otřásl. Mikey sledoval znepokojeně nemocnici, její dveře a za nimi tmavé vlhké místnosti, zatuchlý vzduch, nejspíš lehce zapáchající hnilobou a vyšinutého muže, který si takové místo vybral za domov. Ve chmurné náladě došli Killjoys až ke dveřím. Mikey natahoval ruku po klice.

The quixotic ecstasy. (4)

9. srpna 2011 v 12:36 | Poisoned Gun |  The quixotic ecstasy.
"Hrubá kůže, avšak... jemné vlasy... Zapovězené srdce, nyní... Duše jako skleněný pohár s tou nejčistší vodou... Nerozhodná mysl, lehce možná přivést na rozcestí... kde jsou všechny cesty zdálivě stejné... Rty rudé... Oči upřímné, ale těkavé."

"Schvaluje se."

Divné sny.

Pod to bych asi shrnul všechny tyto výjevy v mé mysli, ať ty vizuální, které se většinou skládají z Gerarda, matky, paní Whittermanové nebo náhodné obličeje z ulic, nebo ty zvukové, které jsou v podstatě poslední dobou jedno a to samé. Ve většině případů se tyto dvě vize spojí a vytvoří nějakou rádoby nepovedenou scénu z nekvalitního snímku, kde se všichni tváří, že vše je tak, jak to být má, a roztékající se chleby jsou jen samozřejmou částí plánu, doprovázenou zamyšleným šeptavým hlasem, který popisuje jakéhosi člověka, o němž má ponětí jen druhý hlas, který uvažuje, zda jej schválit, či ne. Nemohu však říct, že bych si hlasů nějak zvláště všímal, vezmeme-li v potaz to, že se mi před očima odehrávají naprosto směšné nesmysly, jako třeba holubice, co dělá salta, nebo muže, který hází svému psovi slaninu do nedohledna.

Wrong (109)

6. srpna 2011 v 12:12 | Tea |  Wrong
A/N: Nic, a tím myslím NIC, nestíhám. Srpen je oproti červenci neuvěřitelně akční! Doufám, že večer stihnu opravit případné nesrovnalosti. Enjoy :)


A hundred days have made me older
A thousand lies have made me colder

Usrkával jsem vařící čaj a kůže na obličeji mi citelně vlhla horkou párou stoupající z hladiny. Chvěla se pod mými pokusy o vychlazení na přijatelnou teplotu, ale máma mě diktátorsky nutila k opětovnému opařování se. Jako otrokář seděla na okraji pohovky v obýváku a kontrolovala, zda do sebe s Gerardem lijeme přísun teplých tekutin, který nám byl dle jejích a Donniných rad předepsán.

Neztráceli čas a trpělivost kladením dalších zbytečných otázek. Mikey měl za to, že jsme se vsadili, konspirační teorie ostatních se zase motaly kolem nějaké dětinské hádky. Nenapadlo je, že jsme zkrátka neuměli pojmenovat pravý důvod. Nerozuměli tomu. Nerozuměli nám dvěma.


Charon (6)

3. srpna 2011 v 8:02 | Arwen |  Charon

Cesta zpět netrvala dlouho. Pomale se stmívalo a Gerard měl v plánu ještě navštívit Jephu hned jak mě odveze domů. Účet v kavárně zaplatil i za mě, za což jsem byl později rád, když jsem zjistil, že by mi drobné v kapse nevystačily. Cestou jsme ještě dojídali sušenky, kterých bylo v celém balení opravdu hodně.

Zastavil přímo před domem. Mamka se měla vrátit ze svého tlachacího kroužku tak za dvě, tři hodinky. Musela být nadšená, že nemusí odejít dřív, kvůli odvozu svého syna.

Nechtěl jsem jít do toho studeného domu sám. Děsil jsem se představy, že bych seděl a čekal před televizí sám v potemněném pokoji, abych ještě popřál dobrou mámě.

,,Děkuji za pěkně strávený večer."

Wrong (108) (PART TWO)

1. srpna 2011 v 1:01 | Tea |  Wrong


,,Jak se daří v práci?"

Mikey se usmál, evidentně potěšený mým zájmem o hovor, a odsunul sbalenou hru bokem.

,,Nic zázračného. Ale vydělávám, což je jediné, co mě zajímá."

,,Žádné poslání?"

,,Ne," protočil očima a posměšně si odfrkl, ,,na tohle já nehraju, to zajímá jen Gerarda. Dostanu peníze, utratím je, zase je dostanu. A tak pořád dokola."

,,To bydlíš pořád tady?"