Červenec 2011

No use in turning on your light (6)

30. července 2011 v 14:33 | Překlad Tea |  No use in turning on your light
A/N: Ah, omlouvám se za čekání. Předposlední část


Joanie žila v tom, že Brendon s Ryanem pracují na písničce ke svatbě. Mohla v tom žít proto, že ji Brendon takhle mystifikoval. Taky všem namluvil, že ještě pořád praktikují ty dlouhé vycházky po lese, co zabírají celý den. Popravdě je ale trávili stulení v Ryanově pokoji. Ryan se nestarali o to, čím Brendon krmil zbytek města. Neznal je a Ashlee se nestarala o to, co Ryan provádí. Všeobecně se zdálo, že Ryana nezajímá vysvětlování ničeho, a to nikdy.

Občas se Brendon probudil a spatřil Ryana, jak sedí nahý se zkříženýma nohama a zuřivě sepisuje texty. Nikdy nepromluvil, když Ryan pracoval. Věděl, že by neměl přerušovat tok uměleckých myšlenek.

Občas ho Ryan probudil hraním na kytaru, to pak říkával "oh, já tě vzbudil?", jako by ho překvapovalo, že brnkání u čela postele je moc blízko člověku, který se pokouší spát. Brendon párkrát zůstal na noc. Joanie znala svou pozici v jejich vztahu. Znázorňovala ideální ženu a neobtěžovala ho příliš, pokud se ztratil na jednu noc z týdne, když jí namlouval, že ji probdí nad hovory o literatuře s jednou z nejlepších mladých myslí v Americe.

Brallon

29. července 2011 v 17:49 | Tea |  By own eyeball
Prakticky celý den jsem strávila prohlížením věcí ohledně Panic at the disco, ačkoliv jsem si původně plánovala úplně jiný program. Tak vám přináším alespoň Brendonovy nové stage gay výstřelky, přestože ty s Ryanem navždy zůstanou v našich srdcích :)

(a ocením, pokud někdy blog.cz bude schopen správně ukázat všechno, co je v článku)

Brendon Urie and Dallon Weekes!


Wrong (108) (PART ONE)

28. července 2011 v 8:00 | Tea |  Wrong
A/N: Jen nerada to rozděluji, ale bohužel je to nutné. Ačkoliv jako autor (neustále nespokojený) výrazně nepreferuju žádnou část, tato kapitola (s druhou, dosud nezveřejněnou polovinou) je aktuálně nejspíš moje nejoblíbenější ;)


You're what I couldn't find
A totally amazing mind, so understanding and so kind

Všiml jsem si, že Gerard mé oblékání pozoroval se značnou nevolí. Snad nejen proto, že jasně signalizovalo konec veškerým intimnějším fyzickým aktivitám, ale především proto, že předvídalo odchod a loučení. Kůži na hlavě, vlhkou pod vymytými vlasy, mi poléval studený vzduch. Potřeboval jsem se osprchovat, abych ze sebe spláchl pečeť provinění a unikl řvoucímu chřtánu prozrazení, polykajícímu mne den ode dne hlouběji, až jsem téměř dosahoval acidofilních šťáv v jeho rozklad slibujícím žaludku.

,,Zítra si přispíš," poznamenal, zatímco mi uvazoval jemný černý šál kolem krku. Březen nás již připravil o všechen sníh, ale teploty, neustále se zdržující v minimálních vzdálenostech nad bodem mrazu, mě prakticky udivovaly při pohledu do kapek deště, nelogicky nahrazujících vločky. Jako by se obloha rozhodla, že všechny závěje, předurčené pro letošní zimu, vyčerpala, a příslušely nám už pouze její slzy, truchlící nad překlenutím dalšího ročního období. Těšil jsem se na jaro.

,,Proč bych měl? Vypnul jsi mi tajně budík?"

Danger Days Project (10)

26. července 2011 v 8:00 | Thumbler & Legal Assassin |  Danger Days Project
A/N: Shit, strašně se omlouvám, ale dočista mi vypadlo z hlavy, že to mám na mailu :-/


Na okamžik bylo ticho, jak po sobě Gerard, Mikey a Frank zděšeně koukali. Pak se Gerard odhodlal k váhavé odpovědi.

"Ehm, Killjoys říkáte? Jste si jist, že my jsme ti, které hledáte?" Pohledem provrtal Clevea, který nevinně pokrčil rameny a zašklebil se na něj.

Wrong (107)

24. července 2011 v 8:00 | Tea |  Wrong


Who ever taught you to move your body like that?
Who ever taught you to scream like that?
Who ever taught you to sell your sex like that?

Tisknul jsem se k Gerardovi tak úpěnlivě, až jsem vyhlížel jako odsouzenec děsící se osudného odvedení na popravu.

,,Stalo se něco?" přeptal se víceméně zvědavě, bez hlubšího podtónu starostlivosti vrytého do hlasu, jelikož naléhavější frekvence, s jakou jsem ho objímal a schovával mu tvář mezi rameno a krk, vyvolávala více než obavy dojem podezřelého přilnutí. Muž přinášející květiny se vždy stane především objektem podezření než dojetí.

Zavrtěl jsem hlavou, aniž bych se obtěžoval ji odtáhnout a věnovat mu řádný posunek. Gerard se na rozdíl od Ryana nepotřeboval dívat a vnímat; měl mě přečteného jako knihu. Gerard četl z chování, vyjadřování, a nezáleželo na tom, že vystudoval psychologii. Ve vztazích, v těch, kdy jeden druhému věnujete skutečnou pozornost, stačí jen záchvěv a vy vycítíte změnu. Orientujete se ve spřízněné duši jako v poslepu procházené ložnici.

Art is the weapon

22. července 2011 v 21:16 | Tea |  Contests
Jelikož musím umožnit soutěžení i těm, kdož nepropadli facebooku, vyhlašuji zde tímto soutěž!

Tentokrát se netýká psaní, nýbrž vašeho kreativního ducha.

Vytvořte dílko spojené s povídkou Wrong! Ať už se jedná o fotku, obrázek, grafiku, zkrátka cokoliv!

Zasílejte na mail RomanceInDanger@email.cz a to zhruba do měsíce od dnešního dne :)

Moc se těším na vaše výtvory!

T.
A mimochodem - děkuji z celého srdce za tak neuvěřitelnou návštěvnost ;)

Charon (5)

22. července 2011 v 20:43 | Arwen |  Charon

 
Pátek odpoledne se nesl ve znamení barev.

Moje doktorka, paní Pelajová, si myslela, že pro mě bude prospěšné se jednou týdně účastnit hodiny umění ve zdejší klinice. Po pravdě jsem věděl, že mě tam zapsala jen proto, aby mohla vyzkoumat z mých maleb nějaké zázračné poselství. Malování mě nebavilo. Neříkám, že nejsem dobrý, ale raději svoje pocity projevuji hudbou.

Za Erikem, zrzkem, který nás ,,vyučoval", se choulela černá postava.

Wrong (106)

20. července 2011 v 0:01 | Tea |  Wrong
A/N: Původně se skládala ještě z další scény, ale tu jsem nakonec nechala jako samostatnou kapitolu :) jelikož se v textu již neobjevuje básnička v plném znění, připomínám ji. I ona patří k mé tvorbě, takže si vyhrazuji právo na ni i na názory, které ohledně ní v kapitole padnou :D

A jak se noc za okny svíjí
hrůzy v duši sklesle vyjí
na poplach a na pozor
a víra klesá za obzor.

A jak se den za okny vzbouzí
naděje se hříchům vzpouzí
na důraz a na směšnost
a morálka je nevděčnost.


I used the wrong method
With the wrong technique

,,Ryane."

Znělo to, jako bych ho neoslovoval, jako bych vyřkl jeho jméno pro čirý půvab, s jakým se mi první písmeno tvrdě odrazilo od jazyka. Dědeček říkával, že každý člověk by měl ve jméně, ať už křestním nebo tom druhém, vlastnit R. Kořenilo ho, dodávalo mu charakter. Bez písmene R vyzníval představený člověk příliš mělce, prázdně. Jako bychom čekali na vyvrcholení, které nepřišlo. Jednou jsem to už před Ryanem zmiňoval; jeho zvučné jméno tuto vzpomínku na dědečka opakovaně vyvolávalo.

Nemohl jsem za to. Oči mi oslnil blesk, a když se do nich vrátila schopnost rozeznávat v okolí víc než pouhé obrysy, spatřil jsem ho in flagranti s fotoaparátem usvědčivě pozvednutým z klína. Zamračil jsem se a ignoroval nenápadný úsměv, který se mu vkrádal do tváře.

Wrong (105) (PART TWO)

17. července 2011 v 8:00 | Tea |  Wrong

,,Která z těchto sexuálních představ je vám nejbližší? Sex v kanceláři: váš šéf si váz vezme na konferenčním stole. Bé, pornohvězda: máte hlavní roli v nákladném erotickém filmu. Za cé, gangbang: jste jedinou ženou… pardon, mužem, mezi spoustou vypracovaných mužských těl, která si s vámi dělají, co chtějí. Za dé, celebrita vašich snů vás svede ve své limuzíně."

,,Panebože, Gee, je to náhoda, nebo jsi měl nějaké boční úmysly?" zaskučel jsem zostuzeně a zachumlal se hlouběji do pokrývek. Nesvlékl jsem si ani tričko, a přesto jsem zalezl mezi Gerardovy peřiny, poskytující více intimity a pohodlí.

,,Přísahám, že ne," zatřásl vehementně hlavou a přelistoval na další stránku. ,,Neměl jsem moc času zkoumat obsah. Popadl jsem první z poličky plné podobných plátků a hanbil se ještě za rohem trafiky."

Be Ray for a day!

15. července 2011 v 10:23 | Tea |  About authors
Ano, dnešní den patří Rayovi! Už dohnal Gerarda a také slaví 34. narozeniny, takže mu přejme jen to nejlepší :)


Wrong (105) (PART ONE)

15. července 2011 v 0:01 | Tea |  Wrong
A/N: Ze srdce děkuji za více než třicet komentářů k předchozí části! Dovedla jsem se k olympijským výkonům a stvořila proto přes všechny svízele další kapitolu co nejrychleji, a to dokonce tak obsáhlou, že ji zákonitě musím rozdělit na dva díly. Dočkáte se ho pravděpodobně již o víkendu ;) no more talking, enjoy!
(dnešním songem je Famous blue raincoat od famózního Leonarda Cohena, možno poslouchat v průběhu)


Yes, and thanks, for the trouble you took from her eyes
I thought it was there for good so I never tried

Věděl jsem, s čím mám tu čest. Rozeznal jsem, o co jde. Chvění, prostupující v nerušeném vnitřním toku od dlaní až k srdci, ač by kde kdo namítl, že tyto dvě části těla nemají nic společného. Bodalo to jako smršť jehel, nasátých povzbuzující drogou, která vrásčitou kůži na bříšcích prstů prostupovala až do zduřelých svalů srdce, přelitého krví. Ryan citoval Lorcu, jehož literární génius dokázal ono vzácné rozpoložení zachytit. Tu nezměrnou touhu psát, tvořit, tak akutně se deroucí na povrch, až se vám chce smát vlastní horlivosti, ale nic proti ní nezmůžete. Vysvobodí vás jen náhodný kus papíru a pero, obyčejná tužka s rozdrceným hrotem, sotva vystupujícím z neořezaného špačku. Je to jako nutkání dýchat nebo polykat, jako nutnost, bez jejíhož naplnění se vám v pažích kupí energie a rvete kusy bílé omítky ze zdi.

Charon (4)

13. července 2011 v 20:20 | Arwen |  Charon

Mikey nadobro zmizel a Gerarda už jsem také nepotkal. Bál jsem se jenom přiblížit k domu u zatáčky.

Už několik dní jsem chodil do školy jako náměsíčný, u oběda neposlouchal rozhovor a úkoly marně opisoval od Em.

,,Franku, slyšíš?"

Otočil jsem se na Boba. Jednou rukou objímal Emily a druhou si natáčel špagety na vidličku.

Wrong (104)

10. července 2011 v 16:58 | Tea |  Wrong


And now you're gonna miss me
I know you're gonna miss me


,,Kolik jsme toho vypili?"

Jephův hlas se konečně podobal chrapláku a perfekcionisticky doplňoval jeho rockové vzezření. Aktuálně ovšem víc než cokoliv jiného připomínal zfetovaného přestárlého muzikanta, který se navrátil z posledního koncertu comebackové tour. Rozcuchaná hlava mu spočívala na rukou, rozložených mrtvě na desce stolu, a zpoza přivřených víček zíral na objemný hrnek plný silné černé kávy. Probrala by ho, pokud by v sobě objevil dostatek energie k pozvednutí šálku k ústům.

,,Hodně," zopakoval jsem asi potřetí toho rána, respektive poledne. Jepha od bolestivého probuzení na podlaze mého pokoje nepřestal kňourat a jediný relativně souvislý hovor, který jsme od onoho okamžiku vedli, se motal kolem nevěřícné rekapitulace předchozího večera. Příliš obsáhle ovšem nezněla.

Díky bohu pro nás oba.

MCR @ Rock for people

7. července 2011 v 19:54 | Tea |  About authors
Můj první koncert My chem, konečně :) pokusím se vám ho přiblížit trochu víc, momentálně také nahrávám videa, takže doufám, že se zadaří :) omlouvám se za watermarks na fotkách, ale jelikož jsem na všechny ty, které se povedly, náležitě hrdá, a mnoho lidí už se mne ptalo, jestli jsou vážně moje, bylo to nutné ;)

FrankIero - "what a great show last night. thank you to everyone that came out and waited through the two generator fails. 3rd time was a charm i suppose."

"all in all, another fantastic night in the Czech Rep. We always have an incredible time there. Thanks again! packing our bags for Portugal!"

Wrong. Are you strong enough?

1. července 2011 v 21:59 | Tea |  Wrong
Vytvořeno pro Wrong :)


Waycest & frerard all in one and more

1. července 2011 v 20:28 | Tea |  By own eyeball
Překvapila jsem sama sebe, když jsem usoudila, že to sexy pohlazení Mikeyho mě zaujalo víc než imaginární jerking off Franka ;D tahle videa mě prostě nikdy neomrzí!


A toto perfektní video, na jehož konci si můžeme poslechnout další z Gerardových úžasných napodobenin orgasmu, tentokrát i s příspěvkem od Franka.


A zde na konci :)