Květen 2011

No use in turning on your light (5)

31. května 2011 v 6:32 | Překlad Tea |  No use in turning on your light

Brendon se vracel z procházky po Wharton Hill za Lenox, když se nad ním prostě otevřelo nebe.
Lilo jako z konve a nohy mu klouzaly po zemi, měnící se v bláto. Okamžitě mu promokla košile a brzo si uvědomil, že je pořád moc daleko domu, tak se namísto toho utíkal schovat pod masivní dub. Utřel si oběma rukama obličej a pokoušel se dostat vodu z očí.

,,Ať tě déšť políbí," ozvalo se a Brendon sebou trhl. Otočil se a našel na zemi Ryana se zády opřenými o kmen. "'Ať se ti déšť snáží na hlavu ve stříbrných kapkách. Ať ti déšť zazpívá na dobrou noc." Ryan se poklidnýma očima zadíval do polí, v rukou zápisník. "Déšť tvoří klidné kaluže na chodnících. Déšť tvoří rozvířené kaluže v bahně. Déšť nám v noci hraje maličkou ukolébavku na střeše a já ho miluji." Vzhlédl prázdnýma hnědýma očima. "Langston Hughes."

"Ah," přitakal Brendon a citoval: "Má duše pramení hluboko jako řeky."

Charon (1)

29. května 2011 v 8:07 | Arwen |  Charon
A/N: Dnes to bude rok. Každé ráno jezdím kolem toho domu. Tolik jsem tě chtěla poznat blíž. Záviděla jsem každému člověku, co s tebou mohl trávit čas. Ale svádět kluka, milý holky.. to se nedělá. Jenže teď už je na to pozdě. Celé noci jsem se trápila nad tím, jak bych to tenkrát mohla zastavit. Já, která s tebou neměla nic společného. Ta myšlenka, jak tě zachraňuji, mně pomáhala žít. A otravovala moji mysl tak dlouho, až jsem se rozhodla ji vměstnat na papír. Ale z papíru se vyklubal word a z tvého obličeje se stal ten Gerardův...

Charon- řecký převozník duší

***

Stalo se to každému z vás. Ať už to bylo zašuškané za zády nebo řečeno přímo do očí. ,,Je fakt divnej, má takový zvláštní pohled." ,,Je na něm něco nepřirozeného, chová se fakt divně." A tak dále a tak dále. Mohl bych pokračovat do večera, ale to, co vám chci vysvětlit, je jasné. Slovo DIVNEJ prostě nenávidím!

Stalo se to každému z vás, ale jen na mě toto pojmenování opravdu sedí.

Jsem divnej.

Ne fakt, teď si asi říkáte: ,,To bude divnej člověk, ještě divnější příběh. Nemá ani cenu číst." A vlastně, jo, máte pravdu. Sám bych si nevěřil ani slovo, kdybych tento divnej život sám nevedl.

Wrong (99)

22. května 2011 v 8:00 | Tea |  Wrong

Waiting on some beautiful boy
To save you from your old ways

,,Uctivé pozdravení všem zúčastněným."

Zaoblenou třídou se vlivem perfekcionistické akustiky hlasitě rozléhalo skřípavé zasouvání židlí. Gerard, s obvyklým rozrušeným úsměvem na tváři předcházejícím každý čtvrteční výklad, opustil svou pozici na stupínku a s čítankami v náručí křižoval úzký prostor mezi lavicemi.

,,Pokud se dobře pamatuji," začal a střídavě se rozhlížel z jedné strany na druhou, zatímco téměř starostlivě pokládal pozohýbané učebnice na desky oprýskaných lavic, ,,poslední hodinu jsme se zabývali slovní zásobou. Z pouček o slangu už tedy víme, že pokud před sto lety prohlásili, že udělali káču, neznamenalo to, že přivedli Katku k orgasmu, nýbrž že vyloupili kasu."

The quixotic ecstasy. (3)

20. května 2011 v 6:39 | Poisoned Gun |  The quixotic ecstasy.
"C'est moi, Frank (A/N: To jsem já, Frank)," pronesl jsem rádoby snobsky krz téměř nezadržitelný chichot, v který jsem následně propukl. Pokusil jsem se co nejrychleji utišit.

"Miluji, jak říkáš francouzské r." Řekl tu větu tak mírně utišeně, jakoby nic, ale zároveň jako by vážil slova. Ucítil jsem závan horka na tvářích... zase.

"Děkuji." Tak nějak jsem si v tu chvíli představil jeho obličej s telefonem u ucha, jak se usmívá.

"Jak jsi se měl?" optal se, jako bych byl na týdenním táboře se školou a on moje matka. Přistihl jsem sám sebe, že si pohrávám s cípem deky, aniž bych to nějakou částí své mysli vedl. Nechal jsem toho.

Frerard videos

17. května 2011 v 16:35 | Tea |  By own eyeball
Už je to nějaký ten čas a já dneska dostala náladu se zase pokochat, tak jen něco na malé připomenutí :)

(Vážně zajímavé. A ten Frankův pohled, když vyfukuje kouř!)


No use in turning on your light (4)

15. května 2011 v 8:00 | Překlad Tea |  No use in turning on your light

Tentokrát to byl Jon, kdo měl kamaráda, který vlastnil dům v Provincetown v Cape Cod. Nazývali to koncem světa. Na hranici všeho. Z kuchyňských oken jste viděli na pevninu, protože byla otočena k zátoce a ne k Atlantiku, ale Ryan zarputile trval na tom, že se vznáší v oceánu.

Brendon nikdy předtím oceán neviděl. Když ho zahlédl, jako první ho napadlo vběhnout střemhlav dovnitř s neúplně svlečenými kalhotami a košilí. Voda byla ledová, ale on se jen smál s ústy plnými slané vody.

,,Vypadni odtamtud, ty bláznivej zkurvysyne!" zaječel Jon, mávaje na něj z pláže.

Wrong (98)

12. května 2011 v 6:29 | Tea |  Wrong

He said to lose my life or lose my love
That's the nightmare I've been running from
,,Frankie?"

,,Jo, to jsem já. Ahoj, Gee."

,,Ahoj, maličký. Rád tě slyším. Stalo se něco, nebo…"

,,Ne, nic, jenom… říkal jsem si, že ti zavolám."

,,Děkuji! Alespoň tě slyším, když nemůžeme být spolu."

,,Právě proto. Jak jde práce?"

Danger Days Project (9)

9. května 2011 v 6:42 | Thumbler & Legal Assassin |  Danger Days Project

Ostrý žár poledního slunce rozpaloval prašné ulice doběla. Paprsky se odrážely od světlých fasád domů a bodaly do očí jako rozzuřené včely. V tuhle hodinu bylo všude prázdno, což mohla za jistých okolností považovat za výhodu. Potácela se ztichlým městem a zoufale hledala něco k jídlu. Už příliš dlouho nejedla nic, než příležitostně nalezenou konzervu a na jejím, dříve tak přitažlivém těle, se dlouhé hladovění žalostně odrazilo.

Wrong (97)

6. května 2011 v 6:33 | Tea |  Wrong

Do you come here much?
I swear I've seen your face before

Tušil jsem, že po víkendu stráveném v mém obležení se před Gerardem vyrojí nesnesitelné množství povinností, tudíž mě novinka o odloženém pondělním odpoledni nezasáhla tak překvapující sklíčeností. To ovšem neznamenalo, že mi srdce po letmém přečtení zprávy v hodině tíživě nesklouzlo o pár žeber níž. Jen s vypětím sil jsem zabraňoval svalům v krku, aby mi na obědě samovolně neotáčely hlavu vpravo, kde se nacházel profesorský stůl, abych zbídačeně svědčil alespoň několika vteřinám Gerardovy přítomnosti. Ke starostem mi bohatě stačilo neutěšitelné hihňání a výkřiky mých milých spolusedících, jejichž povyražení nad uplynulým pestrým víkendem by bezpracně posloužilo jako estráda pro celou jídelnu. Modlil jsem se, aby si Gerard nedal dvě a dvě dohromady, a nezaútočil údernou otázkou na téma probírané naším diskusním kroužkem.

No use in turning on your light (3)

3. května 2011 v 6:33 | Překlad Tea |  No use in turning on your light

Kemblova farma byla přestavěna pořádně a hezky. Dům byl uvnitř marnotratně zařízen, venku parkoval Rolls Royce a Joanie si posteskla, že si připadá nedostatečně oblečená. V porovnání s Ryanem - obnošená sváteční košile, na ní pohozená vesta, vybledlé modré džíny a špinavé boty - zapadala v dalších šatech, které jí Brendon neměl to srdce upřít, výborně. Pan Wentz chyběl, očividně se nacházel v New Yorku, ale byla přítomna jeho manželka Ashlee.

Joanie a Ashlee si ihned padly do oka. Ashlee dokonce připravila večeři, ačkoliv vrhla po Ryanovi vražedný pohled a pravila:

,,Snažím se dělávat večeře, když je na ně čas, ale tenhle si vstává, kdy se mu zachce, spí, kdy se mu zlíbí, a jí, když si vzpomene, že člověk nepřežije na cigaretách, kávě a víně."