Únor 2011

30 days song challenge

27. února 2011 v 8:09 | Tea |  About authors
Zrovna jako říkal Frank v posledním dílu Wrong, mám i já ráda testy a podobné věci, díky kterým můžete něco sumírovat. Proto jsem se nechala nalákat na 30 days song challenge, ačkoliv jsem ho spojila do jediného postu. Pokud se chcete podívat na mou nezvykle rozličnou hudební chuť, máte možnost ;) výběr zabral spooustu času, a přesto jsem byla samozřejmě nucena ke kompromisům, holt ve výsledku musela zvítězit jediná z tisíce možností :)

Wrong (91)

26. února 2011 v 7:00 | Tea |  Wrong
A/N: Nenávidím blog! Nemám čas to právě teď znovu upravovat, takže doufám, že se tím prokousáte - a máte čím, je to sedm stran! Rozdělení se zkrátka nehodilo. Enjoy ;)Stick your hands inside of my pockets
Keep them warm while I'm still here

Na talíři osamoceně spočíval poslední kus dortu, zhroucený mezi drobky čokolády jako chatrná budova po náletu vojenských letounů. Seděl jsem se zkříženýma nohama uprostřed zmuchlané pokrývky paní Wayové, ke které přibyla další spolu se dvěma polštáři, a probíral se Gerardovou sbírkou filmů. Připadal jsem si poněkud provinile, že zatímco lenivě zkoumám přebaly snímků, on sám uklízí umyté nádoby - dva hrnky od kávy a dvě sklenky od coca coly - , ale Gerard mě ujistil, že vybírání vhodného filmového díla, které nám obstará další program, se svou důležitostí vyrovná úklidu.

Things are shaping up to be pretty odd

25. února 2011 v 18:16 | Tea |  About authors
Ahoj, mí milí a věrní! :)

V kontrastu s nadpisem doufám, že věci se do podivna nevyvinuly ;) věřím tomu, že by se design mohl líbit. Rozhodně mi sdělte připomínky a možné chyby, které by se vyskytovaly.

Jsem naprostý amatér, samouk, nikdy jsem s grafikou nepracovala. Zabralo mi to spoustu času, takže budu nadšená, pokud vás to neznechutí ;D

Vím, že zvyk je železná košile, patrně se s novým vzhledem budete muset chvíli sžívat. Ale rozhodně to zvládneme, vy i já :)

Prozatím se loučím, děkuji za stálou přízeň, všechny komentáře (ať už tady nebo ve skupině na FB) a zkrátka za to, že jste :)

Váš pokorný vypravěč,

T.

P.S. Asi nenávidím celý nový systém blogu, vrr. Nejraději bych přešla pod jinou doménu, ale tolik odvahy nemám o.O :D

Where the ground is green (36)

25. února 2011 v 14:50 | Peculiar |  Where the ground is green
ground is green
Chapter thirty-six. Burden of messengers.

Bolo jedno z nepríjemných, sychravých a hlavne studených rán, kedy človek myslí len na svoju posteľ, ponožky, telku a ešte posteľ. Mikey teda, s týmito myšlienkami v hlave, kráčal do školy nie práve rezkým krokom.

"Čau."

"Hmm."

"Dnes to bude asi dosť na piku, čo?"

"No," prisvedčil Quinn, keď vystupovali po schodoch do budovy školy.

Správa o Rondeenej nehode sa rozniesla pomerne rýchlo, preto asi nebolo prekvapením, že väčšina ľudí v triede, do ktorej Mikey s Quinnom vstúpili, mala na tvárach tichý, súcitný pohľad. Mikeymu sa zdalo, že to Quinnovi počas dňa celkom lezie na nervy.

"Lezie mi to na nervy," potvrdil jeho dohady v dobe obeda, keď si hľadali v jedálni miesto na sedenie. "Všetci sa na teba kukajú, akoby už umrela."

"Hej, neprivolávaj to," ozval sa Ray.

Wrong (90) (PART TWO)

20. února 2011 v 17:56 | Tea |  Wrong
wrong

Levou tvář mi dráždila šimrající struktura kostkované pletené deky. Bezděčně jsem očima putoval po jednotlivých liniích, křižoval čtverce, skládající se v obdélníky, přeskakoval z rohu do rohu a zase po čárách plynul, jako by můj zrak nahrazoval tahy štětce. Teplý dotyk Gerardových prstů, kreslících mi na lopatkách změť neurčitých elips a spirál, s hranatým a strohým uspořádáním vzoru pokrývky zvlněně kontrastoval.

,,Měl bys něco dělat," promluvil Gerard a narušil sotva slyšitelnou melodii táhlé, uspávající písně, která se jako kulisa linula z rádia, naladěného na jeho oblíbenou rock and rollovou stanici. Myslím, že vlnovou frekvenci nikdy neměnil.

Where the ground is green (35)

18. února 2011 v 7:00 | Peculiar |  Where the ground is green
ground is green

Chapter thirty-five. Semper Fi.

"Štyri ženy, sedem... Nie, osem detí. Žiadni muži, žiadne mínomety."

"Si si istý?"

"Kontroloval som to trikrát, sú tam len ženy a deti."

"No super."

"Gerard, keď nič nenájdeme, velenie nám natrhne prdel."

"Ja viem, ale toto nie je miesto, odkiaľ na nás strieľali."

Minulú noc dopadlo na ich tábor niekoľko mínometných granátov, takže teraz Gerardova čata pozorovala priľahlé dediny a pátrala po akýchkoľvek stopách nepriateľov. Gerard naposledy pozrel cez ďalekohľad na vzdialené domy, aby si bol skutočne istý, že toto nie je to miesto.

"Takže nič?" spýtal sa naposledy seržant Baptista.

"Nie, nič."

"Prepáčte?" zamiešal sa reportér. "Tak mi napadlo, nemôžu sa schovávať medzi tamtými stromami?"


It's coming down

16. února 2011 v 6:37 | cemetery385
Na chodník se snáší křehké sněhobílé vločky a po dopadu na zablácený chodník se rozplynou spolu s blátem v matnou hněď. Mám pocit, že mé nohy váží snad tunu, protože jimy pohuji jen ze setrvačnosti. Nemám sílu na nic jiného. Vlastně ano - ještě přemýšlím.

O tom, jaký je můj život. O tom, co mohlo být a není. To, co se rozplynulo přesně jako všechen padající sníh. Přemítám o momentech, kdy jsem tě viděl naposledy. Tvoji sněhobílou tvář, smaragdově zelené oči a černou kštici, která ti co chvíli znemožní rozhled. Pohybuješ se rozvážnou chůzi s lehkostí pírka. Nikdy nenaleznu odvahu ti říct, nebo snad jen naznačit, jaké pocity mnou zmítají vždy, když se setkáme. Jsem pro tebe cizí, právě jako každá padající vločka.

Wrong (90) (PART ONE)

13. února 2011 v 8:00 | Tea |  Wrong
A/N: První (patrně) z několika "víkendových" kapitol, ačkoliv tentokrát jen oficiálně rozdělená na dvě části - víc už jsem toho bohužel ve večerních hodinách nezvládla, ach! I tak ovšem předpokládám, že by mohla potěšit ;)


And then I go and spoil it all, by saying something stupid
Like: "I love you"

Strnule jsem stál uprostřed obývacího pokoje a připadal si jako laň, paralyzovaná intenzivní září světlometů automobilu. Horkost mých tváří avizovala, že se jejich odstín pohybuje kdesi na úrovni té sytosti červené, spojované s podobně intenzivním pocitem tepla. Doufal jsem, že konečky obarvených vlasů svou jasností přece jen stále vyhrávají.

,,Oblek?" podotkl Gerard a prsty si přejel po bradě, načež mě rozvážným krokem obešel. Ona veskrze nevinná reakce ve mně evokovala dojem, že jsem transformoval do pouhé věci určené k vystavování. Jako taková antická socha v Louvru, která pozbývá tu ruku, tu nohu, případně další údy.

Where the ground is green (34)

3. února 2011 v 7:00 | Peculiar |  Where the ground is green
ground is green

Chapter thirty-four. Two steps from hell.

"Vieš, čo je najhoršie?" nadhodil Jimmy, pokiaľ všetci sedeli vo vozidle.

"Že môžete prísť o život?" nadhodil reportér.

"Nie. To čakanie."

Sedeli v tom aute asi pätnásť minút. Niekde pred nimi, v trase ich cesty, sa to zrazu priveľmi hýbalo, takže zavolali vzdušnú podporu, ktorá začala útočiť na ciele. Zároveň s tým sa velenie rozhodlo zvážiť aj alternatívnu cestu. A tak tu teraz museli čakať, ako sa na velení dohodnú medzi sebou.

"Čakanie?"

"No hej, čakanie. Proste tu sedíš a nič nerobíš. Kurva, my sme sem prišli zabíjať..."

"Hurá," ozval sa Whitesides.

"...a nie, aby sme tu čučali na prírodu."

"Bože, Jimmy, ty si dovoľuješ spochybňovať strategický plán?"

"Gee, no tak, ty si snáď myslíš, že je v poriadku, aby sme tu teraz trčali?"

"Vieš, to je vzbura. A za tú ťa zastrelia," hovoril Gerard s vážnou tvárou.

"Gee, ty ma chceš vydať tým byrokratom? Kto ti potom každý večer dá pusu na čelo?"

Wrong (89)

2. února 2011 v 6:29 | Tea |  Wrong
Wrong

In other words, please be true
In other words, I love you

Odjakživa jsem se chvástal výhodami své fotografické paměti. Většinou ztroskotala v polovině procesu, kdy se mi před očima zřetelně zjevovala oblast stránky, na které se potřebný údaj nacházel, jeho barevně provedené podtržení i důrazným škrtem opravené písmeno, avšak samotná informace vězela v mlze.

Přeci jen ale fungovala lépe než sluchové memorování, obzvlášť ochromené působením Gerardova hlasu a samotným zapomenutím poznatku, že zapsat si Gerardovy verše může prakticky posloužit v následné pátrací činnosti. Ale chybami se člověk učí.

New year contest - vyhlášení

1. února 2011 v 17:36 | Tea |  Contests
Dámy a pánové, opona padá a my známe vítěze! :)


Na prvním místě se umístil Q-sinner s celkovými 23 hlasy! Gratuluji!

1place

Druhé místo obsadila Reikko s těsnými 22 hlasy!2place

A třetí místo získala wiwi s celkovým počtem 19 hlasů!

3place

Upřímně všem gratuluji k úspěchům, a to nejen vítězům :) doufám, že i další soutěže se zúčastníte v tak hojném počtu, a že opět poměříte svoje tvůrčí síly!

T.