Leden 2011

Dreaming

26. ledna 2011 v 11:37 | Saxana
A/N: Vlastne to ani fanfic nie je, ale myslela som, že by sa to na tento blog hodilo. Naozaj by ma zaujímal názor tak skúsených čitateľov akí tu chodia, takže ma všetky komentáre potešia, aj keď musím povedať, že som sa skor snažila vypísať niečo zo seba, preto to možno je tak trochu divné. :)

Dreaming


Bol úžasný. Dokonalý. Miloval som jeho vlasy. Jeho úsmev, jeho mužné dlane, ktorými sa ma letmo dotýkal. Vedomie, že je o toľko starší tomu dodávalo správnu prímes adrenalínu. Och a ako nadvihoval kútiky úst a zároveň krčil nos keď rozprával. Zvuk jeho hlasu, keď mi hovoril "ľúbim ťa"- aj keď len zo srandy, už asi nikdy nedostanem z mysle. Všetky tie krátke rozhovory o tých najdebilnejších veciach. Jeho smiech a malé vrásky, ktoré sa mu tvorili okolo očí. No a samozrejme tie topánky. Topánky, ktoré ma doteraz mátajú v snoch a ich farba, ktorú vždy keď niekde náhodne zahliadnem, mi bije do očí ako červená býkovi.

Where the ground is green (33)

22. ledna 2011 v 7:00 | Peculiar |  Where the ground is green
ground is green

Chapter thirty-three. Winners and Losers.

Trikrát sa Quinn pustil do Grega a trikrát ich od seba oddeľovali. Tesne pred tým, ako chcel Quinn na štvrtý krát dobiť jeho telo ležiace na zemi, osvetlili ulicu majáky policajného auta a dôstojníci si rýchlo poradili so vzpierajúcim sa Quinnom.

Za to, že si na vlastnej koži vyskúšal účinky tasera, ich počastoval zopár hrubšími výrazmi. Potom, ako sa zdalo, bol už o čosi pokojnejší.

Ako sa ukázalo, Greg predsa len prežil jeho záchvat zúrivosti, aj keď na tom bude asi pár dní spomínať. Nie, že by to Mikeyho trápilo, popravde aj on mal čo robiť, aby Gregovi neukázal, čo si o ňom myslí.

Zakrátko došla aj policajtmi privolaná sanitka a jej osádka sa okamžite zbehli ku Gregovi. Kým Quinn sa s rozkročenými rukami opieral o policajné auto a nechával sa prehľadávať, zdravotníci stabilizovali Grega. Na jeho šťastie rany na tvári, síce mohutne krvácajúce, neznamenali žiadne ohrozenie života. Po chvíľke sa dokonca postavil a s pomocou záchranárov sa usadil v sanitke, aby ho mohli dôkladnejšie ošetriť. Mikey si znova raz musel pripomenúť, že opitý človek je takmer nezničiteľný, hlavne keď si spomenul na ten výjav, ako Quinn sedí obkročmo na Gregovi a hlava-nehlava ho mláti päsťami.

Hlasování New year contest (povídky 1 - 4)

18. ledna 2011 v 18:58 | Tea |  Contests
Máme tu čas hlasování! Zjistěme, kdo se stane těmi nejlepšími :)

Prosím vás o skutečné hlasování dle vašich sympatií, namísto potupného žebrání o hlasy. Vzpomeňte si na to, jak vás samotné reklama na blozích irituje :) samozřejmě podobné podvody nemůžeme zjistit (pokud někdo nevyhraje o čtyřicet hlasů, i to už se jednou stalo... :D), ale spoléhám na vaši čestnost a smysl pro soutěž.

Myslím, že každému záleží na skutečném posouzení děl, ne na falešné, bezcenné pozici číslo jedna. Ať už vyhrajete, nebo se vám nezadaří, vyvíjejte dále pisatelské úsilí! Vždyť je to krásná činnost :)

Hlasování patrně ukončím příští pátek :)

Hodně štěstí a spoustu hlasů přeje

Váš pokorný vypravěč,

T.


2 - Untitled - fallen (tzn. depresivní Frank na oslavě Silvestra)
4 - The bet - Iwet

Hlasování New year contest (povídky 5-8)

18. ledna 2011 v 18:58 | Tea |  Contests
Jelikož se všech osm možných povídek nevejde do jedné ankety, zde naleznete druhou hlasovací část :)


7 - Something missing - AngelFacedVampire
8 - Untitled - Helena de Extasy

Where the ground is green (32)

18. ledna 2011 v 7:00 | Peculiar |  Where the ground is green
ground is green

Chapter thirty-two. Intellect, Efficiency, Durability.

"Pozri sa na toho čuráka," krútil Jimmy hlavou meniac olej v aute.

"Koho?" zbystril reportér.

Jimmy kývol hlavou dopredu. Reportér tam zamieril svoj pohľad. Medzi vozidlami sa pohyboval oddielový kňaz. Celý v maskáčoch a kevlari, jeho príslušnosť k cirkevnému zboru prezrádzali znaky na klopách uniformy a fialová štóla. Za zadkom mal poručíka Ficka. Zakrátko si to obaja vykročili k Gerardovi a jeho vozidlu.

"Dobrý deň, chlapi," pozdravil kňaz.

"Dobrý, otče," pozdravil Gerard a odložil hlaveň zbrane, ktorú práve čistil.

"Zdravím. Čo vás sem privádza otče, do tejto nebezpečnej krajiny?"

"Za chvíľu budem slúžiť bohoslužbu a tak obieham mužstvo, či sa k nám niekto nechce pridať," vysvetlil služobník boží.

"No to je mi ľúto otče, ale asi neprídeme," chopil sa slova Jimmy. "Viete tuto Snehuliak je tak trochu žid. No a ja sa k vám bohužiaľ nepridám zo solidarity k nemu, to viete, zdieľame jedno auto," dokončil s úsmevom.


Wrong (88)

15. ledna 2011 v 8:00 | Tea |  Wrong
A/N: Netuším, zda jsem to již dříve zmiňovala, ale v určitých záležitostech jsem vlastenec, tudíž nedám dopustit na české autory. Objevují se i v tomhle příběhu, nehledě na časoprostor :)

Wrong

But there's still tomorrow
Forget the sorrow

Potřeboval jsem plán.

Namotával jsem na vidličku špagety a neobtěžoval se společensky korektní konzumací. Vystačil jsem si bez potřebné lžíce a komickými pohyby hlavy se pokoušel dopravit k ústům co nejúhledněji smotané klubko těstovin. Obrazovka televize bila do očí svou nezvyklou tichou černotou a já poslušně stoloval naproti mámy. Po dlouhé době nadešel čas na společnou teplou večeři.

Zbývalo posledních pár hodin, které jsem mohl účelně využít k přesvědčování o naléhavosti noci, strávené mimo domov. S ubývajícím časem klesala pravděpodobnost mámina souhlasu. Nikdy jsem na ni nezapůsobil momentem překvapení, v kterém bych vyhrkl cosi o odchodu a zítřejším návratu, načež se během deseti vteřin úprkem ztratil z domu. Právem jsem tušil nevyhnutelné komplikace. Matně jsem si vybavoval její nelibé poznámky o mých nových kamarádech, které jsem se jí ani neobtěžoval představit, jako by z letmého zahlédnutí a sešněrovaného strojeného představení poznala, zda se nejedná o podezřelá individua, která mohou zkazit její pracnou výchovu jediného syna a pokračovatele rodu.

Where the ground is green (31)

14. ledna 2011 v 7:00 | Peculiar |  Where the ground is green
ground is green

Chapter thirty-one. 1 : 1 000 000.

Mikey sa v rekordne krátkom čase dokázal dostať ku Quinnovi. Aspoň to si myslel, keď však zažil, ako dokáže jeho otec šoférovať, pripadal si pri ňom ako amatér. Cestou do nemocnice porušili hádam všetky cestné predpisy štátu New Jersey. Mikey to však pánovi Allmanovi vôbec nezazlieval.

Na recepcii ich už čakal Rondeeina mama. Mala slzami rozmazaný makeup a v ruke nervózne žmolila nezapálenú cigaretu. Mikey si priamo nad jej hlavou všimol ceduľu, ktorá, takmer až výsmešne, zakazovala akékoľvek fajčenie.

Rýchlo pribehla naproti nim a tuho objala svojho muža. Quinn mĺkvo stál pri nich, aj s Mikeym, a pozeral do chodby pred sebou.

"Čo je s ňou?" pýtal sa pán Allman.

"Práve ju operujú," odpovedala mu jeho žena. Quinnova tvár nadobudla ustráchaný výraz.
"Vraj je to vážne, nič viac mi nechceli povedať, ach, George, bojím sa."

"No tak, bude to v poriadku," hladkal svoju ženu po vlasoch. Mikey si celkom dobre vedel predstaviť, že presviedča skôr seba, ako svoju ženu.

Pre Mikeyho bolo jasné, že nikto z prítomných neodíde domov, preto mu prišlo blbé čo i len pomyslieť na to, že on by mal ísť preč. Zavolal teda otcovi, stručne ho informoval o situácii a povedal mu, nech na neho nečaká, keďže vôbec nevedel, kedy príde. Potom sa aj s Quinnom vzdialili od rodičov. Quinn zamieril k jednému automatu s čokoládovými tyčinkami a vyzeralo to, že sa ho snaží kompletne vyprázdniť.


New year story n.8

13. ledna 2011 v 18:27 | Helena de Extasy |  Contests
A/N: Patrně poslední soutěžní povídka, takže se chystejte na hlasování ;)

,,Michaeli, připrav chlebíčky."

,,K čemu zaměstnáváme Sonju, matko?"

Narovnala se a zvedla pravý ukazováček. Návyk z práce, učí na univerzitě biochemii. Tento její postoj mi není po chuti, abych byl upřímný, notně mne irituje. Nejsem žádný študentík v manšestrových kalhotách. Zanech práci v práci, matko!

,,Michaeli, Sonja se může přetrhnout, je na nohou od brzkého rána, aby udělala tento den nezapomenutelným. Ty neděláš nic, alespoň namazat pečivo a obložit jej zeleninou by si mohl. Udělej to pro svou starou matku, Michaeli." Nebyla to žádost, ale čirý rozkaz v jedovatě zelené kapsli, jejíž hlavním účinkem bylo vzbuzení viny a lítosti, produktem pak bylo okamžité splnění úkolu.

Where the ground is green (30)

10. ledna 2011 v 7:00 | Peculiar |  Where the ground is green
ground is green

Chapter thirty. I am your father.

Gerard pozeral cez optiku svojej zbrane do húštiny, asi sto metrov pred sebou. Videl tam pohyb, nejaká postava. Ozbrojený človek. Arab. Mal na sebe civilné šaty, v ruke držal kalašnikov. Predieral sa vegetáciou, až sa dostal na jej okraj. Zaľahol. Gerard nebadaným pohybom prsta odistil zbraň a premiestnil ukazovák na spúšť. Ozbrojenec oprel pažbu svojej pušky o rameno a zamieril niekam Gerardovym smerom.

"Len pekne pomaly..." mrmal si Gee pre seba.

Zadržal dych, aby sa mu netriasla muška a stlačil spúšť. Znova. A tretí krát. Náboje zasiahli muža do hlavy. Gerard cez optiku videl, ako odleteli kusy lebky a časť mozgu dozadu. Bezvládne telo sa zvalilo na zem.

"Ježiši, Gee, môžeš sa venovať trochu aj nám?"

Gerard zdvihol zrak k Jimmymu, ktorého torzo trčalo zo strechy ich humvee. Držal guľomet, z ktorého hlavne sa dymilo.


See your friends fall hear them
Pray to the god your country denies
Every man dies alone and when your
Time comes you will know that it's time


Wrong (87)

8. ledna 2011 v 11:06 | Tea |  Wrong
Wrong

Nothing's true and nothing's right
So let me be alone tonight

Pracoval jsem na nezvykle nezáživné recenzi historické knihy do hodiny dějepisu a temnota, zubící se na mne zpoza okna, vytvářela z jeho skla černé zrcadlo, odrážející pableskující světélka starého vánočního řetězu. Našel jsem ho na dně skříně v obývacím pokoji a přislíbil přenechat jeho existenci v rukách Alicie, která ho zamýšlela přetvořit dle nám chlapcům neznámých kreativních rad z dalšího z jejích dívčích časopisů. Vypadal hezky. Komíhal se pověšený za jediný konec, nedbale omotaný kolem stojanu na hudební alba, a zrovna tak barvitě, jako se jevil on sám, mi připomínal zlomové vánoční prázdniny a oslavy Silvestra.

Danger Days Project (5)

6. ledna 2011 v 6:37 | Thumbler & Legal Assassin |  Danger Days Project
ddpbanner

Jen co se vzpamatovali z adrenalinového rozjezdu, začala v autě panovat daleko radostnější atmosféra. Bylo skoro neuvěřitelné, že jsou zase pohromadě.

"Teda kluci, vy si to umíte načasovat," usmíval se Frank. "Bez vašeho zásahu by mi nastaly velmi kruté časy."

"No netvrdím, že nejsem zvědavej, jak se člověku povede ocitnout se na útěku, oblečenej jenom v trenkách," ozvalo se ze zadní sedačky.

"To je na dlouhý vyprávění."

Where the ground is green (29)

4. ledna 2011 v 7:00 | Peculiar |  Where the ground is green
ground is green

Chapter twenty-nine. Dirty little secrets.

Opica, bolesť hlavy, sucho v ústach, výpadky pamäte, to všetko na sebe Mikey nepozoroval. Nezvyčajné. Pamätal si totiž, že bol neobyčajne veselý, pamätal si na istú hlavohruď, ktorá mu jednu vrazila. Pamätal si aj na nočný rozhovor s Frankom... Kedy však pil?

Och, a ten nos... Nie je s ním nič vážne, každopádne by farebnou škálou mohol konkurovať omaľovánkam. Taktiež bolesť bola celkom citeľná.

Svetlo do toku Mikeyho myšlienok priniesla až Karen, ktorá zrána nakričala na Berta za to, že do tabaku vodnej fajky pridal aj trávu. Najväčšie výčitky však smerovali k tomu, že jej to nepovedal, inak by vraj ťahala viacej.

Čo však ešte upútalo jeho pozornosť, bolo akési zvláštne správanie, ktoré prejavovala Rondee. Mikey to nevedel celkom pomenovať, ale definitívne sa správala inak, hlavne v prítomnosti Franka, alebo Karen. Avšak zatiaľ čo pri Frankovi to bola istá odmeranosť, pri Karen to bolo niečo iné. Akoby medzi nimi panovalo tiché porozumenie po spoločne prežitej tragédii.

Pokiaľ mohol Mikey povedať, nikto iný si to nevšimol. Samozrejme, nikto nepoznal Rondee tak ako on. Ak teda nepočítame Quinna, ktorý sa ale jednak spamätával zo včerajška, a jednak, povedané na rovinu, jeho empatia bola na úrovni stoličky.

New year story n.7

3. ledna 2011 v 6:37 | AngelFacedVampire |  Contests
Something missing

Štipka popola sa lenivo odlepila od cigarety a zľahka dopadla na biely koberec pokrývajúci všetko navôkol. Ovzdušie slabo voňalo zmesou fajčenia a síry z čerstvo odpálenej pyrotechniky nedočkavých detí , z diaľky bolo počuť aj ich nadšený smiech, ktorý akoby čiastočne splýval so tým ozývajúcim sa spoza Gerardovho chrbta.

Hluk šťastnej rodiny, ktorá sa znovu celá stretla sa len tak niesol okolím. Jednoducho silvestrovská idylka, povedal by každý. Teda, každý okrem Gerarda. Ten len zamyslene stál na terase s horiacou cigaretou v ruke, pozeral sa na hviezdy trblietajúce sa na jasnej oblohe, myšlienkami nie bližšie k Zemi ako ony. Samozrejme, že bol šťastný a vďačný za celý predošlý rok, zažil veľa úspechov s celou kapelou, naplno si užil prvú časť koncertného turné k novému albumu, nahrávanie samotného CD a navyše rodinnú pohodu, veľa radosti s milovanou manželkou a dcérkou,... no predsa mu niečo chýbalo, cítil to. A práve to ho najviac znepokojovalo.

New year story n.6

1. ledna 2011 v 16:25 | Q-sinner |  Contests
Pour Féliciter

Displej mobilu se rozsvítil společně se slabým pípnutím. Další zpráva. Jen jedno tlačítko stačilo použít k jejímu zobrazení. Klávesnici nemusel odemykat, psali si již delší dobu. Jenže on už byl na dně. Očima přelétl text. "Miluju te. Dobrou noc." Konec rozhovoru. Přesto byl rád. Víc už by asi dneska nesnesl. Nemohl tak dál. Miloval ho. Snažil se ho milovat. Takovouhle lásku - i s fyzickým naplněním - prožíval poprvé. A čím víc na ni myslel, tím víc ho ničila.

Proč jen bydleli tak daleko?

A vůbec... zvládl by ho vídat častěji?