Prosinec 2010

New year story n.5

30. prosince 2010 v 8:09 | wiwi |  Contests
Is this the End?

"Myslíš to vážne?" snažil som sa uistiť no hneď som oľutoval možnosť zápornej odpovede. Osamelá slza si našla cestu von. Stačil mi jediný pohľad a vedel som.... 

Flashback ..a few days before..

"Kurva!" rozospato som sa dotackal do kuchyne a zbadal bezradného Frankieho ako stojí nad niečím čo kedysi bývalo podnosom s raňajkami.

"Si v pohode?"

"Dobré ráno láska."

Wrong (86)

28. prosince 2010 v 8:00 | Tea |  Wrong
A/N: Omlouvám se za proluku a za případné chyby, ani jsem to po sobě nestihla řádně pročíst ;)

Wrong

I want you to want me
I need you to need me

Stávalo se jen zřídka, že mi nemilosrdné zvonění budíku přivodilo poměrně blažené pocity ihned po probuzení. Onoho středečního rána signalizovalo, že se konečně znovu střetnu s Gerardem na dobu delší než záblesk sotva několika vteřin na chodbě, kde ho zahlédnu jen jako pomalu se kolébající postavu mezi hlučnými nevšímavými studenty. Odjakživa jsem žárlil na každého jeho kolegu, který s ním směl navázat všední rozhovor o nevyhovujícím suplování, a nevážil si té příležitosti. Co bych dal za to, abych se bez šimravého pocitu podezřelosti směl přeptat na termín následujícího testu.

Doufal jsem v osvobození duše od nepojmenovatelných pochyb a zmatků, jakmile mi Gerard věnuje další ze svých laskavých úsměvů, rozehřívajících nitro jako neuskutečnitelně blízké Slunce. Neliboval jsem si v neklidných rozpoloženích, která vás nutí přemýšlet a zabírají vám čas k uvolnění a bezstarostnosti. Už jako malý mě sžíral jakýkoliv průšvih, který se mi povedl ztropit, a mnohem raději bych se dobrovolně přiznal, abych mohl opět žít ve vnitřním klidu. Nesnášel jsem problémy.

New year story n.4

27. prosince 2010 v 8:04 | Iwet |  Contests
THE BET

GERARD:

"Bude to všechno?"

"C-co?" Nepřítomně jsem hleděl na prodavačku.

"Eh, ano," odpověděl jsem po chvíli, kdy se mi konečně podařilo dostat ze svého snění. Zaplatil jsem jí za dva balíčky cigaret, jednu lahev piva a gumové medvídky. Myslím, že jsem jí to dal přesně, ale i kdyby ne, bylo mi to jedno. Popadl jsem sáček a spěšně šel pryč.

Bylo 31. prosince, tudíž Silvestr. Venku byla hrozná zima a to je také důvod, proč jsem tak spěchal domů. Už od mala je mi zima i v plus dvaceti, a co teprve v mínus dvaceti! Šel jsem, jak nejrychleji to bylo možné. Při pohledu na kouř, který mi vycházel z úst kvůli té šilené zimě, jsem si pomyslel, že bych si mohl zapálit. Tuto myšlenku jsem však zavrhl přesně v okamžik, kdy jsem vyndal ruku z kapsy.

New year story n.3

26. prosince 2010 v 8:06 | Alex |  Contests
Nech sa stane čokoľvek...

"Užite si to!" pokúsil sa zakričať Frank na svoju mamu, ktorá práve nastupovala do auta svojho nového priateľa, no hlas akoby sa mu zasekol kdesi v hrdle. Kývol rukou, pousmial sa, no keď auto naštartovalo a stratilo sa na opačnom konci ulice, jeho úsmev sa zmenil na prázdnu grimasu a postupne sa celkom vytratil. Povzdychol si a vytiahol zo zadného vrecka úzkych čiernych nohavíc svoj mobil. Sledoval, ako sa na žiariacom displeji striedajú minúty. Pohľad mu skĺzol na dátum vedľa hodín - 31. december... Na tvári sa mu usadil zúfalý výraz. Posledných pár mesiacov patrilo zúfalstvo do každodennej rutiny.

No v momente, keď sa čísla na displeji zmenili na 20:00, na tvári sa mu usadil spokojný, aj keď trochu prekvapený úsmev. Zapríčinilo ho upozornenie, ktoré bolo nastavené presne na túto hodinu.

Pozeral sa na pár slov na žiariacom displeji a snažil sa sám seba presvedčiť, že tie slzy, čo sa mu odrazu drali do očí, sú zapríčinené neobvyklým decembrovým chladom.

Frankie & Gee, 2 dokonalé roky...

Where the ground is green (28)

24. prosince 2010 v 10:00 | Peculiar |  Where the ground is green
ground is green

Chapter twenty-eight. As deadly as possible.

"Pip... Tu Zabijak dva-jedna, volám Aktual, prepínam. Chrr..."

"Pip... Tu dva-aktual, hovorte dva-jedna. Chrr..."

"Pip... Otázka. Mohol by niekto povedať dva-tri, aby to šľachetné umieranie za vlasť nebral tak vážne? Prepínam. Chrr..."

Gerard sa spoza nízkeho kamenného múru pozeral na seržanta Bryara, ako sa ešte s dvoma ďalšími mužmi krčí pri stene budovy, ktorá sa práve stala terčom leteckého útoku. Horšie bolo, že leteckú podporu si vyžiadal sám seržant Bryar, aby zneškodnil ozbrojencov na streche.

" Pip... Dva-tri to tam nejako musí vydržať, tá stena je teraz ich najlepšie krytie."

Gerard iba pokrútil hlavou, ktorú rýchlo schoval za múrik, pretože pár guliek preletelo až nebezpečne blízko.

"Hlavu hore dva-jedna. Toho bastarda sa tak ľahko nezbavíme. Aktual koniec. Chrr..."


Sent into battle to aid strangers in need
Gain independence, our forces will leadSomeone out there loves you after all (45) (PART ONE)

22. prosince 2010 v 6:37 | Překlad Hatta |  Someone out there loves you after all
Když jsem ho poprvé spatřil, myslel jsem, že jsem umřel a dostal se do nebe. Gerard se nedal popsat jinak než andělský, a dokonce ani to nebylo dost, protože on byl o tolik víc. Moje tělo bylo jedno velké klubko nervů, třásl jsem se a málem jsem se pozvracel, když jsem vešel na radnici a vyjel výtahem do třetího patra, kde jsme měli vstoupit do registrovaného partnerství.

Byl první věcí, kterou jsem uviděl, když se dveře výtahu otevřely. I když jsem ho doteď viděl jen jednou před dlouhou dobou, kdy jsem neměl zájem prohlížet si ho blíž, okamžitě jsem věděl, že je to on. Vyčníval, rozjasňoval celou místnost svým úsměvem a hlas, do kterého jsem se tak dávno zamiloval, plynul vzduchem. Mluvil s nějakým klukem s dlouhými, kudrnatými afro-vlasy a holkou, která měla ruku obmotanou kolem afro-klukova pasu.

Danger Days Project (4)

20. prosince 2010 v 17:52 | Thumbler & Legal Assassin |  Danger Days Project
A/N: Než se s námi pustíte do další postapokalyptické jízdy, chceme se vám omluvit za dlouhou odmlku. Doufáme, že se prodlevy budou vyskytovat co nejméně, ale škola nám dává občas zabrat. Ale teď už nažhavte lasery, nasaďte si masky a vydejte se s námi znovu na cestu...

ddpbanner

Mikey zuřivě otáčel klíčkem v zapalování. 

"No tak, doprdele, naskoč!" vykřikoval nervózně.

"Dělej Mikey, dělej!" křičel Frank, zatímco úzkostlivě pozoroval, jak se k jeho pronásledovateli venku přidávají další, podobně stavění jedinci.

New year story n.2

19. prosince 2010 v 10:08 | fallen |  Contests
Sedím u osamělého stolu v rohu a v ruce držím poloprázdnou flašku vína, ze které už delší dobu popíjím. Nehledím na to, že zítra mě bude pravděpodobně pekelně bolet hlava. Všichni se tady výborně baví, až na mě, samozřejmě. Frank Iero musí být vždycky výjimka.

Sleduju tě. Jsi uprostřed velkého hloučku a něčemu se směješ. Vystačíš si i beze mě. Nedivím se ti. Je tady plno lidí lepších, než jsem já, tak proč bys se mnou ztrácel čas? Říkal jsi, že se nic nezmění. Že naše přátelství zůstane stejné. I přes to, že tě miluju. Vysvětloval jsi mi, že to nejde. Že máme oba dva manželky, děti, že vztah s tebou by znamenal rozpad kapely. Já to všechno chápal, ale dá se poručit svému srdci?

Ale lhal jsi. Nic nezůstalo stejné. Já ti to za vinu nedávám. Snažil ses. Ale oba jsme citíli, že už to je jiné. Oba jsme vnímali to nepříjemné napětí mezi námi, pomlky mezi hovory se stávaly delší. Nakonec jsme dospěli do toho stádia kde jsme teď. Prostě jsme si už neměli co říct.

Where the ground is green (27)

17. prosince 2010 v 7:00 | Peculiar |  Where the ground is green
ground is green

Chapter twenty-seven. Taproom expedition.

"Čo si robil na tom záchode?" spytoval sa Bert Franka takmer podráždene.

"Sral, prečo?"

"Pretože aj ja by som sa rád, ale ty serieš nejako dlho. Vyjdi si von na sneh a nezdržuj tu pracujúci ľud od povinností," dopovedal Bert a utiekol na onú miestnosť.

Frank sa pristavil k ostatným v obývačke.

"Tak čo, stalo sa niečo, kým som tu nebol?" mädlil si ruky.

"Hej, zastavili sa tu Olsenky a vyfajčili nás," odpovedal Jeph s miskou pukancov na bruchu.

"Mňa nie," zdvihla Karen ruku do vzduchu, zrak však neodvrátila od televízora.

Frank pohľadom skĺzol na Mikeyho, ktorý vo svojej mikine prišiel asi minútu pred ním. A stále cítil Frankove pery na tých svojich. Takmer nebadane sa na seba usmiali.

"Kurňa, neseďte tu len tak. Odišli sme z mesta, ďaleko od civilizácie, mali by sme sa baviť."

"O čom to hovorí?" pozrel Jeph na Quinna.

"Neviem. Nie je hladný?" premeriaval si Quinn Franka.

New year story n.1

16. prosince 2010 v 20:56 | Reikko |  Contests
Rachejtle, klíče a granule

Ostatně jako každý rok - ano, stala se z toho celkem fajn tradice - se rozhodlo, že se oslava Nového roku bude pořádat u Boba. Ten ovšem každý rok - tímto nevyjímaje - prohlašoval, že u něj už žádná oslava nebude, protože uklízet jako osel bordel, který tam ta banda postřelených orangutanů udělala už nikdy nehodlal. Samozřejmě nikdy neuspěl a podlehl tlaku většině, takže i teď už schovával všechny vázy a tomu podobné, velmi křehké věci do sklepa, který naštěstí zůstal vždy bez úhony. Díky bohu za zámek a klíč!

Ostatní si chystání na Noc roku, jak by se to také dalo nazývat, děsně užívali. Byl den před pařbou, Gerard plašil v kuchyni. Měl na sobě kuchařskou zástěru co dostal na Vánoce od své matky, která měla jako jediná pochopení pro jeho lásku ke kuchyni, a stěžoval si sám sobě, že nakoupil málo věcí na speciální chlebíčky velkého Gerarda Waye. Mikey spal. Kolik jiných činností by mohl dělat, třeba koupit něco k pití, nebo něco nachystat, upéct, nebo kdo ví co... Ne, on prostě a jednoduše spal. Zato Frank neměl na spánek ani pomyšlení, právě totiž lítal po všech možných obchodech a nakupoval kopce různé zábavné pyrotechniky, až měl nakonec po návratu domů strach si doma i zapálit, aby nevybouchl. Přeci jen ještě někde bydlet potřeboval. Ray prováděl také pro tuhle párty nepostradatelnou věc. A to takovou, že vyráběl z papíru, flitrů, gumiček, nálepek a korálků barevné kloboučky. Vždy byl u Boba první, proto měl tu výhodu, že když přišel někdo další, okamžitě se k němu vrhl a narazil mu klobouček na hlavu.

Where the ground is green (26)

13. prosince 2010 v 7:00 | Peculiar |  Where the ground is green
ground is green

Chapter twenty-six. Iraqi Holiday.

"Vítam vás páni, dnes nás čaká dlhý, únavný a špinavý deň plný krvi."

"Chce povedať, že rutina," zašepkal Jimmy Gerardovi do ucha. Ten sa pousmial, no naďalej pozorne počúval.

"Kmotor nám dal za úlohu vykonať nejakú hliadkovú činnosť v okolí našej základne, čo znamená, že musíme prejsť každú všivavú dedinu v okolí, porozhliadnuť sa a zistiť, či sa tam cez noc nedeje niečo, čo by sa nemalo"

Gerard nemal brífinky pred misiami veľmi rád, pretože nikdy nič nefungovalo tak, ako sa povedalo. A vždy sa to povedalo tak, že to vyzeralo jednoducho.

"Nemusím vám dúfam hovoriť, že haji sa tu našej prítomnosti neteší, takže sa pripravte na to, že pri presunoch medzi dedinami môže byť horko."

"Hovor mi o horku, celú noc sa mi lepili gule ku stehnám," zašomral Jimmy.

"Way!"

Gerard spozornel a obrátil zrak ku kapitánovi Enricksonovi.

"Pane?"

New Year contest?

12. prosince 2010 v 12:48 | Tea |  Contests
Tak co, troufáte si oprášit literární vlohy? :)

Pokud se najde víc odvážlivců, směle si zasoutěžíme! A pokud ne, ukažte alespoň svou fantazii a smysl pro zápletku ;)

Jelikož jsme se Vánocům už jednou věnovali, tentokrát zapojme nový rok. Nebo třeba Nový rok? Oslavy, předsevzetí, cokoliv spojeného právě s ním.

Tvořte a zasílejte na RomanceInDanger@email.cz

T.

Where the ground is green (25)

9. prosince 2010 v 7:00 | Peculiar |  Where the ground is green
ground is green

Chapter twenty-five. Make it messy. Just a little bit.

"No ako, čo ste tu robili, zatiaľ čo sme boli vonku?"

"Depilovali sme si chrbty, trošku to štípe," zamrvil sa Frank. "Doniesli ste niečo?"

"Máme plnú riť alkoholu," usmieval sa Jeph.

"Jedlo, pamätáte, mali ste priniesť jedlo."

"Našťastie," ozvala sa zozadu Karen, "išli s týmito barbarmi aj vládkyne tvorstva, takže sme kúpili aj jedlo."

"No to prr! Po prvé, vy ste kúpili nejaké jablká, či slivky, či čo to je..."

"Broskyne," šepol Jephovi Quinn.

"...Správne! A všetci predsa vieme, že to je len šialený plán, ako neurobiť zo všetkého ovocia alkohol. A po druhé, my sme nakúpili poctivé tekuté svetre, aby sme v noci nezmrzli," dokončil Jeph.

"Ani trochu ťa netrápi, že nás nazvala barbarmi?" krútil hlavou Bert.

"Prosím ťa, zaoberajme sa dôležitými vecami."

"Ako napríklad?"

"Hudba, sex a drogy?"

Wrong (85) (PART TWO)

7. prosince 2010 v 6:00 | Tea |  Wrong
wrong

Přeskupoval jsem stohy učebnic ve skříňce číslo 314 snad donekonečna. Se sebezapřením jsem se odhodlal protahovat příchod na parkoviště, abych se vyhnul nutnosti čekat na chvíli, kdy se objeví Gerard. Neunesl bych, kdyby mě poslal domů. Pokud zůstanu stát na vrcholku schodiště před hlavním vchodem a se ztěžknutým srdcem zahlédnu prázdnotu místa, kde obvykle parkoval, zvládnu se roztřeseně sesypat snad až ve vlastním pokoji.

Překročil jsem práh dveří pravou nohou, přestože jsem se nepovažoval za pověrčivou osobu, a se stále se zkracujícími kroky dorazil až k nejvyššímu schodku. Pozoroval jsem jemnou vrstvu sněhu, prazvláštně se vinoucí po kulatém zábradlí, a slyšel vzdalující se křupání v dosud neudusané nadílce, vydávané posledními opožděnými studenty.

Frerard still exists

6. prosince 2010 v 19:03 | Tea |  By own eyeball
Kdo ještě neviděl, tak zkrátka jednoznačně musí! Aneb důkaz místo slibů ;)

Zhruba od čtvrté minuty zdeWhere the ground is green (24)

5. prosince 2010 v 8:00 | Peculiar |  Where the ground is green
ground is green

Chapter twenty-four. Kiss the cook.

Mikey sa zobudil asi okolo desiatej. Do nosa mu udrela vôňa slaniny. Frank, ktorý sa zobudil skôr, sa totiž pustil do prípravy raňajok, keďže, ako tvrdil, aj tak nemal nič lepšie na práci. Mikey si však nemohol užiť spoločnú chvíľu, keďže krátko po jeho zobudení došla aj Karen. Neučesaná a nenamaľovaná, no stále žensky príťažlivá. Teda pokiaľ mohol Mikey posúdiť...

Zdalo sa však, že medzi Frankom a Karen je niečo... Niečo. Akési napätie, ktoré si včera asi nevšimol. Nie silné, ale Mikey si bol istý, že sa nesprávajú úplne normálne.

Potom sa k nim pridal aj Bert, to už Frank pracoval na jedle pre tú časť osadenstva, ktorá by slaninu asi len ťažko zvládla. Bolo vidno, že presne vie čo robí. Očividne už mal s týmito ľuďmi niečo odžité.

"Nevie niekto, kde mám podkolienky ku kostýmu? Nejako som ich nevedel nájsť."

"Jednu som videla nastoknutú na Quinnovej ruke, keď som šla ráno okolo."

"Zaujímavé... Teraz sa mi čosi marí, že Jeph s nimi okolo neho šibrinkoval."

"Asi nechcem vedieť, čo presne ste s nimi robili."

"Prečo?"

"Lebo Rondee mi stihla spomenúť čosi s vami dvoma a stolom na verande."

Wrong (85) (PART ONE)

4. prosince 2010 v 8:00 | Tea |  Wrong
Wrong

I feel like I wouldn't like me if I met me
I feel like you wouldn't like me if you met me

Jepha ztěžka dosedl na béžově zbarvenou židli, nehodící se k tmavě modrým stolům, plnícím prostory výtvarné učebny. Nechal svou tašku z poměrné výšky dopadnout na pošlapanou podlahu a já nepatrně nadskočil leknutím. Neodvažoval jsem se ani koutkem oka podívat, abych se snad nestal svědkem jeho rozezleného výrazu, křečovitě mu svírajícího tvář, ale při zvídavém pokukování jsem naštěstí dospěl k obvyklému závěru, týkajícího se jeho lenosti se sehnout.

Thank You For The Venom

3. prosince 2010 v 20:01 | Tea |  About authors

Sister, I'm not much a poet, but a criminal

300000

Děkuji stokrát, tisíckrát. Slova nestačí :) za všechnu podporu, zájem, milá slova i kritiku.

Doufám v další výročí s vysokými čísly :)


You'll never make me leave
I wear this on my sleeve
Give me a reason to believe


Homophobia is gay

2. prosince 2010 v 20:43 | Tea |  By own eyeball
Je krásné vidět, že ono pověstné tričko Frank ještě stále vlastní a očividně nezapomněl jeho symboliku ;)

hig1

hig

Where the ground is green (23)

1. prosince 2010 v 7:00 | Peculiar |  Where the ground is green
ground is green

Chapter twenty-three. So they sleep together...

"Ahoj," odzdravil. "Vieš, už mi ani nepríde také blbé, keď sa vo filmoch hrdina prezradí tým, že v zlej chvíli na niečo stúpi."

"Ty si sa za mnou zakrádal?"

"Vlastne hej. Keď už sa mi podarilo dohnať Karen k slzám jednoduchým Baf!, tak som myslel, že by som šiel aj teba tak pozdraviť."

"Myslím, že mňa už si k slzám dohnal."

"Umm..." Frank sa nemotorne poškrabal na zátylku.

"Čo odo mňa chceš?"

Frank sa zatváril mierne nechápavo, nuž Mikey pokračoval a nečakal odpoveď na svoju otázku.

"Najprv ma namotávaš, potom urobíš čo urobíš a nakoniec sa o tom so mnou Gerard odmietne baviť a len tak si odíde. Asi vám obom príde zbytočné niečo vysvetľovať mne, lebo ja v tom asi nehrám nejakú veľkú rolu."

"Gee odišiel?"

"Áno," sťažka si vzdychol Mikey, "Gee odišiel."