Květen 2010

Wrong (48)

31. května 2010 v 6:26 | Tea |  Wrong
Wrong

You are the only exception

Mylně jsem si myslel, že onu noc po vymodleném rozhovoru s Gerardem konečně s klidem v srdci zavřu oči a bez potíží odpluju do světa snů. Jak nešťastně jsem se mýlil!

Rozčileně jsem ležel na břiše, obličej hrubě vtisknutý do polštáře. Pořád dokola, bez přestávky jsem si přehrával scény z Gerardova bytu. Zuřil jsem, kdykoliv jsem narazil na moment, který mi dočista vypadl z hlavy. A nenapočítal jsem jich málo. Zdálo se mi, jako by snad moje tělo, má mysl nedokázala pracovat v jakémsi psychickém tlaku. Namísto spokojeného vybavování si všech slastných okamžiků na Gerardově pohovce mi v hlavě zůstala jen neurčitá změť obrazů, útržků rozhovorů a nespojitelných záblesků. Nenáviděl jsem se za to. Proč jsem všechno nedokázal pohltit, vrýt si to do paměti, abych se tím mohl opájet až do konce života?

Pravděpodobně jsem v těch minutách cítil až příliš mnoho.

Wrong (47)

29. května 2010 v 8:00 | Tea |  Wrong
A/N: Nevím, jestli jste zvědavější vy na tuhle (ultra) dlouhou kapitolu, nebo já na dojmy. So enjoy!

Wrong

Scars, they will not fade away
No one cares to talk about it, can we talk about it?

Pokoušel jsem se fungovat relativně bez závad, ale selhával jsem ve všem, co mi přišlo pod ruku. V neděli večer proběhla italská hádka mezi mnou a mámou a bez zapírání bych byl ochoten přiznat, že ji zapříčinila má provinilost, chabě skrývaná za nezájmem a otráveností. Hned první pondělní hodinu jsem skóre úspěšnosti vylepšil poloprázdným testovým papírem z matematiky, který jsem odevzdal jako první. Ať jsem se snažil zapojovat šedou mozkovou kůru sebevíc, neurčitá změť číslic a logaritmů mi v hlavě nezapadala do sebe a nedávala pražádný smysl. Ukončil jsem své zbytečné trápení a poddal se ještě většímu.

Wrong (46)

27. května 2010 v 6:32 | Tea |  Wrong
A/N: V době, kdy tohle čtete, se nejspíš povaluji spolu s přáteli už druhý den někde v chatce na školním výletě, protože strašně prší ;) ale i tak budu nadšeně kontrolovat komentáře, které doufám zanecháte! :)
Wrong

Maybe truth, maybe lies
Made me want you

Jen těžko jsem se soustředil na přízemní, ničím výjimečné činnosti, které jsem prováděl během víkendu. Pokud by se událo cokoliv neobyčejného, co by mi mysl ohromilo návalem nových emocí a nutkání přemýšlet, možná bych dokázal alespoň na moment zapomenout na Gerarda. Takhle jsem se ovšem znovu jen potácel od počítače k pohovce před televizí a nevnímal polovinu z toho, co se mi odehrávalo před očima. Rozzlobeně jsem si povzdechl pokaždé, když jsem si uvědomil, že se moje mysl znovu svezla k němu. Zdálo se nemožné tomu zabránit.

Five times Ryan tries to propose (and the one time he does) (1)

26. května 2010 v 6:32 | Překlad Tea |  Five times Ryan tries to propose
A/N: V téhle povídce, která mě neuvěřitelně pobavila a zkrátka jsem ji musela přeložit, se objevují Ryan a Brendon z Panic at the disco. Tenhle pár, který je označován jako ryden, mi přirostl k srdci zrovna jako kdysi frerard, takže by se časem mohl objevovat častěji ;) one shot je delší, takže bude rozdělen na dva až tři díly :)

ryd21

Tu noc, kdy se Brendon přidal ke kapele, se poskládali do boxu v Panda Expressu a vrhli se na kuře se sezamem, jako by byla na obzoru apokalypsa. Brendon odprezentoval pěti minutovou přednášku, v které detailně popsal svůj blízký vztah ke koláčkům štěstí, a přečetl každého věštbu nahlas. Oháněl se těmi čtyřmi bílými kousky papíru v rukou a ke každému z nich přidával na konec "v posteli". Oči mu blikly vzhůru, když přečetl Ryanovo Brzy vám začne nový vztah, a pozvedl obočí, když mu oči při pohledu na něj ztmavly. Položil proužek papíru dolů a přidržel ho na místě jedním prstem, než ho klouzavě posunul k právoplatnému majiteli, aniž by na vteřinu uhnul pohledem.

Note to self

25. května 2010 v 7:24 | Tea |  About authors
Zase jednou jsem procházela staré věci a objevila útržky, nápady a podrobnosti k těm nejrozličnějším povídkám, jaké jsem kdy napsala. Počínaje už Diary, první řadou So Small nebo třeba 'Cause I'm the big star, což mi přivodilo značnou nostalgii ;)

Spáchala jsem pár fotografií a pokud máte zájem, ovoněný historií, můžete si zavzpomínat :)

Omlouvám se za všemožné škrtance, ale je to můj obvyklý způsob, jak se orientovat již použitými základy o:)


Wrong (45)

24. května 2010 v 6:28 | Tea |  Wrong
Wrong
I didn't mean to frustrate you
But I still want your love

,,Uctivé čtvrteční pozdravení všem vzdělancům."

Gerard věnoval své třídě letmý úsměv, než se otočil ke katedře a odložil si knížky a desky, plné papírů, které donesl v náručí. S přehnanou vědomou kontrolou nad sebou samým jsem se usadil v židličce a položil si paže úhledně před sebe. Koutkem oka jsem zavadil o vzduchoprázdno po mé levé straně a ani se nepokoušel ohlédnout do zadní části kruhové učebny.

Gay pride v Bratislavě

23. května 2010 v 12:02 | Tea |  By own eyeball
Včerejší Duhový průvod v Bratislavě napadli neonacisté a zranili nejméně dva lidi. Podívejte se na článek na idnes.cz, já ani neměla žaludek se dodívat na video té bandy primitivů, křičících "teplé svině." Je neuvěřitelně smutné, že v dnešní době ještě takoví lidé existují...

Dobrá věc je přinejmenším to, že se k průvodu shromáždila zhruba tisícovka lidí :)

Doufám, že nás průvod proběhne poklidněji!

gpride

It's a football thing

23. května 2010 v 11:42 | Tea |  By own eyeball
Tenhle "gay" skeč jsem včera náhodou objevila a dost mě pobavil, takže jsem vám ho musela představit, pokud se tak ještě nestalo :) nezdá se mi trapný a přihlouplý a padnou vážně povedené vtípky ;)

Je mluvený anglicky, ale myslím, že to nejsou obtížné dialogy, takže by to mělo být lehce srozumitelné :)

Pokud nefunguje, koukněte tady


Wrong (44)

22. května 2010 v 8:03 | Tea |  Wrong
A/N: Dnes je to přesně půl roku od 22. listopadu, kdy jsem napsala první řádky Wrong. Ani se mi tomu nechce věřit. Díky všem, kteří se mnou tuhle dlouhou cestu absolvují :)

Wrong
Ever fallen in love
In love with someone
You shouldn't've fallen in love with

Seděl jsem uprostřed tiché, tmou ovládané kuchyni, a nedokázal se pohnout. Zíral jsem na své ruce, nehybně položené na dřevěné desce stolu, ačkoliv jsem je v těch místech mohl spíš jen vytušit. Neviděl jsem nic víc než pouhé obrysy. I přes to jsem se nenamáhal vstát a hmatat po vypínači. Temnota, rozprostírající se kolem mne, jako by mozku dovolovala potlačit všechny možné dojmy a zanechávala místo na ten jediný, který jsem si sám vybral.

Hlasitě jsem zasténal a vpletl prsty do vlasů s takovou silou, až mě kůže pod prameny zabolela. Rozrušeně jsem nasál vzduch skrz pevně scvaknuté zuby, dokud záchvat adrenalinu znovu nepovolil. Položil jsem paže zpátky na chladný stůl a tentokrát k nim připojil i hlavu. Mozek mi v ní rotoval a soudě dle bolesti každou chvíli narážel do stěn lebky, jako by se snažil najít si neúprosně cestu ven.

Someone out there loves you after all (43)

21. května 2010 v 6:30 | Překlad Tea |  Someone out there loves you after all
SOTLYAA
A/N: Zbývají 3 poslední části! Ani se mi tomu nechce věřit ;)

Chození do práce mě pokaždé dobře naladilo. Vždycky jsem si užíval to, co dělám, miloval jsem pracování s přáteli. Bylo to na houby, když jsem se tam zrovna nacházel jen já a můj šéf a obchůdek byl přecpaný zákazníky. Někteří chtěli pomoc a radu a ve stejnou chvíli si někdo chtěl koupit album a nechat ho zabalit jako dárek. V ty dny jsem měl vždycky dojem, že se zblázním a skončím v nějakém zařízení pro duševně choré. Tím víc dnes.

Pobíhal jsem kolem jako šílenec, obsluhoval zákazníka po zákazníkovi a šéf na mě pořád křičel, abych pracoval rychleji, rozbaloval nová cédéčka a vůbec všechno zvládal líp. Nemohl jsem si nevšimnout podivně vzhlížejícího kluka v rožku. Netušil jsem, jak dlouho tam stál a koukal na cédéčka, zatímco občas vrhl pohled mým směrem, ale byl jsem si jistý, že to trvalo už několik hodin.

Wrong (43)

19. května 2010 v 6:32 | Tea |  Wrong
A/N: Další z delších kapitol! So enjoy ;)

wrong

I think I'm falling
I think I'm falling in

Matně jsem rozpoznal bytový dům, před kterým Gerardovo auto přibrzdilo. Sklonil jsem hlavu a vykoukl z okénka spolujezdce, abych si připomněl vzdálené vzpomínky, ve kterých jsem viděl promrzlého Gerarda postávat s cigaretou v ruce před oprýskaným vchodem.

Vůz zastavil úplně a já mu věnoval téměř nejistý pohled. Povzbudivě na mě kývl a odepnul si bezpečnostní pás.

Vstupní chodba na mě dýchala staromódností, ale pozbývala jakýchkoliv známek vandalismu a dalších nehezkých okras, které se v panelácích často nacházely. Gerard minul schody, potáhnuté linoleem, a já ho následoval do výtahu.

Stop homophobia

17. května 2010 v 16:12 | Tea |  By own eyeball
Doufám, že si dnes všichni vzpomněli na Mezinárodní den proti homofobii :) protože tolerance je znakem inteligence, pamatujte na to

idah

A spolu s ním chci zmínit Queer parade v Brně, která se bude konat 26. června v rámci Teplého jara, takže doufám, že nadšenci dorazí ;) více informací zde

Wrong (42)

17. května 2010 v 6:28 | Tea |  Wrong
Wrong

Nobody likes you, everyone left you
They're all out without you, having fun

Prošel jsem prosklenými dveřmi, vedoucími do prostorné jídelny, a netrpělivě se zařadil do fronty k výdeji obědů. Nervózně jsem si bílým táckem plácal do stehen a šoupavě se posouval kupředu. Bál jsem se ohlédnout mezi stoly, jako bych chtěl oddalovat zjištění, že u našeho obvyklého místa se najednou nachází jen tři židle.

Stáhnul jsem z pultu talíř s bramborovou kaší a masem a nešikovně si podnos pocákal polévkou, zatímco jsem se ji snažil vměstnat vedle hlavního jídla. S přiděleným nákladem jsem se postavil ke zdi a konečně se rozhlédl.

Wrong (41)

15. května 2010 v 10:31 | Tea |  Wrong
Wrong

But now after all,
can you just forget?

Té noci už jsem jen zavolal mámě a vyměnil si s ní několik skromných vět, v kterých se přeptala na situaci doma a popřála mi všechno nejlepší. Nechali jsme všechno jídlo i sklenky ležet v obývacím pokoji, kde se Gerard rozhodl přespat, protože v tomhle stavu nemohl sednout za volant a rozjet se jako by nic domů. Když si rozložil deku, houkl jsem na něj od dveří, ať se nezdráhá použít koupelnu v přízemí a odebral se do svého pokoje.

V rychlosti jsem se osprchoval a unaveně zalezl do postele. Hlavou mi vířilo příliš mnoho myšlenek na to, abych okamžitě usnul, ale vyčerpání mě po několika minutách přece jen zmohlo.

Wrong. Reading.

14. května 2010 v 7:08 | Tea |  Wrong
Tohle včerejší číslo přítomných lidí mě potěšilo, a nejen kvůli tomu, že tak nádherně ladí s tím nad ním :) děkuji za věrnost blogu, brzy už budu slavit třetí výročí :)

counting

A jinak jsem se jen rozpomněla, že jsem oficiálně překonala svou zatím nejdelší povídku So Small, která v první řadě končila po 35 částech. Ačkoliv stránkově ve Wordu se délky kapitol nedají srovnat :) a navíc... Wrong nekončí, a to ani zdaleka ;)

Pomalu připravuji další seznam faktových věcí ohledně Wrong, ale musím vyčkat, až se jich seskupí víc, protože bych nerada přidávala obrázky do původního článku a spoilerovala tak případným opožděným čtenářům ;D

A málem bych zapomněla, musím opět veřejně poděkovat Anaj - a nejen za to, jakou úžasnou betou k povídkám mi už více než rok je ♥ bez ní by Wrong nebylo ono.

Inu, to bude z dnešního krátkého intermezza vše a užívejte čtení :)

T.

Wrong (40)

13. května 2010 v 6:26 | Tea |  Wrong
A/N: Tak. TAK. Výroční čtyřicátá kapitola a výjimečně speciální blahopřání tomu, kdo zrovna u téhle části uloví první komentář! A chci slyšet dojmy, dojmy, dojmy :) so enjoy, guys!

Wrong

Tonight I'm feeling like an animal
Tonight I'm going wild

,,Takže jsi mu řekl, že byl Goethe perverzní úchyl?"

,,Samozřejmě. Dva roky po sedmdesátce navázal vztah se sotva sedmnáctiletou Ulrikou! Nepřipadá ti to přinejmenším trošku podivné?" rozhodil rozrušeně rukama a natáhnul se pro další lok ze sklenky vína. Zahihňal jsem se a napodobil ho.

,,Vzhledem k tomu, že jsi to oznámil profesorovi, u kterého jsi dělal závěrečné zkoušky z literatury - ano."

Wrong (39)

11. května 2010 v 6:27 | Tea |  Wrong
Wrong

Yeah I'm just a teenage dirtbag baby
Listen to Iron Maiden baby... with me

,,Tradá!" zašveholil Gerard a rozpřáhl ruce, jakmile jsem mu o necelou hodinu později otevřel dveře. V pravé dlani držel kulatou plastovou krabičku plnou cédéček a v levé… v levé svíral za hrdlo lahev alkoholu.

,,Co je to?" zeptal jsem se pochybovačně, zatímco vše položil na botník a rychle ze sebe stáhnul zamokřený kabát.

,,Jako co to vypadá?"

,,Neznámá cédéčka a… chlast?"

Negative

10. května 2010 v 17:15 | Tea |  By own eyeball
Z nedostatku hmatatelného a viditelného slash materiálu, který by pramenil od naší počáteční kapely MCR, a přes prohrabání se libůstkami od Panic at the disco, The Used, Placebo a podobně, mi A. zaslala tahle videa :)

Sice o téhle finské rockové kapele nevím zhola nic, ale páni, povím vám - stojí to za vidění ;D(tady a tu)

Wrong (38)

9. května 2010 v 8:05 | Tea |  Wrong
Wrong

If you were here I'd never have a fear
So go on live your life

Nešikovně jsem se pokoušel držet mezi palcem a ukazováčkem levé ruky tlustý plátek rohlíku, zatímco jsem na něj plácal šunkovou pomazánku. Budoucí jednohubka se mi přílišným tlakem smrskávala a nešla pořádně namazat. Začínala mi docházet trpělivost, ale výbuch hněvu jsem už několik minut úspěšně oddaloval. Zbývalo už jen pár nehotových kousků a pak začnu napichovat sýr na párátka.

Znovu jsem se přimáčkl na linku, abych uhnul mámě, která jako torpédo poletovala ze strany na stranu kuchyně, a dávala dohromady všechno možné občerstvení na večer. Zdálo se mi, že spíš než nás dva hodlá hostit celý regiment. Ne, že bych si na cokoliv stěžoval. Rád jsem jedl a vzhledem k jejímu stálému hlídání linie mi taky připadne většina chystaných pochutin.

Last time

8. května 2010 v 12:25 | Saxana
A/N: K tejto "básni" asi len toľko... nie je to písané, aby to bolo úžasné, povodne to malo byť len na "domáce účely"... ale zaujímali by ma názory..
Je to amatérske a písané niečo medzi 11 a 12 v noci.. vyrušilo ma to zo spánku, tak som proste musela :) Tak na to berte ohľad :D ani som to potom moc neupravovala... A nehľadajte v tom hlbší zmysel...:)

Mám ženu, dieťa, rodinu,
som úspešný a slávny.
Nikto však netuší
aký som prázdny.

Bolí to ! Trápim sa.
Všetko "vďaka" láske,
ktorú som zahodil
kvôli maske.