Duben 2010

Wrong (33)

29. dubna 2010 v 6:29 | Tea |  Wrong
EDIT: Zkontrolujte Wrong. Facts. ;)
Wrong

And I know you're not just what you say to me

Seděl jsem několik minut v obýváku, zatímco se všichni navzájem bavili, a celou dobu mlčel. Připadal jsem si jako jediný sotva dorůstající člověk, co by se měl vměšovat do rozhovoru dospělých. Ačkoliv byl Mikey Gerardův mladší bratr a psychologicky na mě působil blízce, pořád nás dělilo celých sedm let. S podobnými lidmi jsem se obvykle jen tak bavit nezačínal.

Tu a tam Donna vrhla po mámě rentgenový pohled a pokaždé jsem cítil, jak mi vře krev. Máma byla pracovitá, slušná žena, která se jí nemohla jakkoliv znelíbit, obzvlášť s jejím vlastním vzezřením. Měl jsem nutkání se začít mračit a jako o překot chrlit slova na její obhajobu. Přesto jsem k Donně necítil antipatie. Gerard vždycky říkal, že jsou jeho rodiče vážně milí.

Poté, co jsem dopil čokoládu, začal můj pohled klouzat k filmu v televizi, aniž jsem tušil, o co v něm kráčí. Znovu jsem se rozhlížel po místnosti, i když jsem si ji prohlédl až do samého koutku, ale bobtnala ve mně touha vidět taktéž zbytek domu.

Wrong (32)

26. dubna 2010 v 19:47 | Tea |  Wrong
A/N: Vaše předchozí komentáře byly tak líbezné, že jsem to nevydržela a překonala se. Tady máte v předstihu další díl. Doufám, že nezklame a oceníte ho! ;) příště si ale zase počkáte :-p
A schválně, kdo uloví první komentář! Mohla bych začít vymýšlet ceny! :D

Wrong

I was born with the wrong sign
In the wrong house

Zůstal jsem stát bokem u dřevem obložené zdi a zvědavě se rozhlížel. Vstupní chodba se ihned otvírala do veliké prostorné haly, plné starodávných kusů nábytku. Stěně přímo naproti dveřím dominovaly ohromné kyvadlové hodiny, které na několik vteřin zhypnotizovaly můj pohled. Vysoké stropy byly taktéž obkládané dřevěnými deskami a celý dům tak vytvářel dojem, jako by nebyl postaven z obyčejných cihel. Působilo to teple a útulně.

Na levé straně haly se objevila starší žena a já si brzy všiml, že místu, kterým vstoupila, chybí dveře a je volně průchozí. Ze svého místa jsem neviděl, jaká místnost se za ním nachází, ale pozornost mi stejně upoutala blížící se osoba. Gerardova matka.

Wrong (31)

25. dubna 2010 v 8:01 | Tea |  Wrong
Wrong

And I'll take your hand and pick you up
And keep you there so you can see it

Večer se překlopil v noc a já se uložil k spánku nezvykle brzy. Máma se zdála spokojená s množstvím času, který jsme spolu strávili, a také společensky milým rozhovorem, který jsme vedli nad vynikající štědrovečerní večeří. Popřál jsem jí dobrou noc a při zaslechnutí padajícího sněhu, který se snášel na střechu a okno v mém pokoji, mě zaplavila příjemná radost z právě probíhajících svátků.

Jakmile jsem následujícího rána otevřel spánkem zalepená víčka, první věc, která mi probleskla hlavou, signalizovala vánoční stromeček. Rozechvěle jsem se oblékl a zabušil mámě na dveře ložnice. Nikdy jsem si nedovolil dárky rozbalovat bez její přítomnosti. Neprahnul jsem po nich tak strašlivě, abych z nich bezcitně odtrhoval papír a hamižně je pohazoval jeden po druhém stranou. Vždycky jsme u stromečku seděli pospolu, nehledě na to, kolikrát za rok mě máma oslovila Anthony a vynadala mi za příliš hlasité pouštění hudby.

Someone out there loves you after all (42)

24. dubna 2010 v 12:38 | Překlad Tea |  Someone out there loves you after all
SOTLYAA
Uběhl prosinec a Vánoce i Nový rok byly jen jako jakási šmouha. Moc jsem neslavil, jak byly mé myšlenky připoutané k blížící se svatbě, ale strávil jsem je samozřejmě s mámou. Bylo těžké s ní mluvit, když se mě nepřestávala ptát na Gerarda a na to, jak nám to klape. Chtěla ho potkat a všechno o něm zjistit. Odpovídal jsem jí na otázky, jak nejlépe to šlo. Oznámil jsem jí, že jsme pořád nebyli připravení sejít se s rodiči toho druhého, ale že to pravděpodobně brzo proběhne. Vyptávala se na hloupé drobnosti, jako co si dáváme k Vánocům, a já musel lhát, že nám zařídil pobyt v Disney Worldu, ačkoliv to ve skutečnosti byly naše líbánky.

Ano, vím, je to trochu klišé a nuda, ale říkali jsme si, že je to pro nás dobrá šance. Rozhodně se budeme potřebovat dostat daleko od všeho a všech, abychom se poznali, a vybrali jsme Disney World. Na celém místě bylo dobré, že se vždycky můžete vrátit do klidného pokoje v hotelu, není to úplně izolované a pořád máte co dělat.

Wrong (30)

22. dubna 2010 v 10:50 | Tea |  Wrong
A/N: Výroční kapitola, třicítka! :D byli jste tak štědří se svými komentáři, že ji vám sem dám už dnes. A doufám, že se bude líbit ;)

Wrong

I woke up weak today and needing your voice
Crawled into the speakers and turned up the volume

Probral jsem se v brzkých hodinách úterního rána a okamžitě pochopil, že něco není v pořádku. Tahle hodina mi rozhodně nebyla blízká. Ucítil jsem chlad, který mi zavalil horní polovinu těla, a donutil se otevřít oči.

,,Mami!" vyjekl jsem a okamžitě si přitáhl peřinu zpátky ke krku, ztuhlému ze spánku v nesprávné poloze. Zabránil jsem tak drkotání zubů ze zimy a zároveň možnému zděšení z máminé strany, pokud by si všimla mé případné ranní erekce.

,,Vstávej, Franku!" zavrkala nezvykle laskavým hlasem, který se tolik lišil od chvil, kdy mě obvykle budila. Většinou se tak dělo v dny, kdy jsme někam pospíchali, nebo jsem beznadějně zaspal do školy.

Wrong. Facts.

21. dubna 2010 v 7:31 | Tea |  Wrong
Jelikož svými povídkami většinou žiju a baví mě je taktéž oživovat, mám tu pro vás nějaké drobnosti, co jsem v průběhu psaní (zatím) nashromáždila, protože mě napadlo si je zhomtnit do reálnější představy :)

Taky se často setkávám v komentářích s nejrůznějšími dotazy. Jedny z nejčastějších se týkají délky povídky a podobně :) takže - Wrong dopsán není. Ani nedokážu říct, kde se pohybuji, ale nejspíš zhruba v konci první poloviny. Nevím detaily, podrobnosti, nevím dokonce ani konec, což u mě nebývá zvykem. Ale mám v hlavě načrtnuté plány a taky spoustu maličkostí, o kterých vím, že je chci zakomponovat :) ale rozhodně zbývá ještě véliká spousta kapitol. A pusa? Pusa se nezadržitelně blíží, přísahám! :D

Pokud máte nějaké otázky, klidně je napište do komentářů a já je zkusím zodpovědět. Pokud se nebudou týkat děje :-p

A nějaké věci, které vás čekají pod perexem? Třeba plán Frankova domu. Nesmějte se mu :D byl to jen náčrtek, abych ho mohla lépe popisovat, ale nakonec jsem se s ním rozhodla podělit. A taky různé věci, s kterými jste se v povídce zatím setkali, ale nemusíte o nich tušit všechno :) takže článek se nejspíš bude muset s průběhem děje a uvědoměním mé paměti rozvíjet :)

Wrong (29)

20. dubna 2010 v 6:40 | Tea |  Wrong
Wrong
We are young and we don't care
Your dreams and your hopeless hair

K vlastnímu zděšení jsem si uvědomil, že nejjednodušší způsob, jak vydržet čekání do Vánoc, by znamenalo až do samého svátku navštěvovat školu. Pokud jsem trávil dny v tomhle vzdělávacím ústavu, zabíjelo to hodinu za hodinou jako nic. Najednou jsem seděl doma a otráveně přemítal nad možnými způsoby strávení volna. Nic se nezdálo dostatečně dobré. Ačkoliv mi Gerard pochválil mou napůl báseň, napůl píseň, nedokázal jsem najít správná slova k pokračování. Na kytaru jsem přehrál všechny písně, které se mi kdy vryly do paměti, a zčervenalá bříška prstů už brněla pulzující bolestí.

Wrong (28)

18. dubna 2010 v 8:05 | Tea |  Wrong
wrong

Whatever happened to the list
of things I wanted to be

Do sobotního rána - či spíše dopoledne - jsem se probudil s příjemnými vyhlídkami na téměř dva týdny nicnedělání. Převalil jsem se na záda a hleděl oknem, napolo zasypaným sněhem, na pobledlou oblohu. Nechtělo se mi věřit, že od mých sedmnáctých narozenin a přestěhování do tohoto města uplynula už taková doba. Většinou mi čas utíkal, pokud se dny monotónně přelévaly jeden do druhého, jenže se mi zdálo, že v posledních týdnech jsem zažil víc vzrušení než za veškeré své předchozí pobyty.

Zadíval jsem se na barvami hrající plakát Misfits, který jsem už pečlivě přišpendlil k nástěnce, a rozpomněl se na opravený test z literatury. Včera u večeře se o něm Gerard zmínil a před mámou mě pochválil. Netušil jsem, jestli se červenat, nebo po ní vrhat vítězoslavné pohledy.

Frank cuddling with a friend

17. dubna 2010 v 11:04 | Tea |  By own eyeball
Starší fotka, ten druhý je prý nejspíš někdo z Leathermouth nebo kamarád, který s nimi byl na tour. Jen se mi líbilo, jak se k sobě mají o:)

cuddling

Run, run, mushroom eater

17. dubna 2010 v 8:04 | Smithy Hammer
Prvý raz, keď mi dnes Mikey volal so skutočným, nefalšovaným plačom zármutku, bolo asi pol hodinu dozadu, keď som bol doma. V teple.

"Kurva...!" zanadávam si cestou k Mikeymu.

"Prečo ja....?" spýtam sa ticho sám seba.

Druhý raz sa ozýval iba šum a nezrozumiteľné mrmlanie, na čo sa mu následne už nedalo dovolať.
Tuhšie sa zabalím do mikiny a spod bezpečia malej striežky na zastávke vybieham von, pod dážď, ktorý tak tragicky pripomínal všetko možné, len nie práve prebiehajúce leto.

Pláž, slnko, ja, studené pivo, možno Frank. To všetko by mi bolo stačilo ku šťastiu. A čo mám teraz miesto toho?

Wrong (27)

15. dubna 2010 v 6:23 | Tea |  Wrong
Wrong
I don't really care what gentlemen prefer

Jakmile se ozvalo bouchnutí vchodových dveří, vyběhl jsem ze svého pokoje a bouřlivými skoky se ocitl v přízemí. Máma vzhlédla od vyzouvání zimních bot na podpatku, o kterých jsem pochyboval, že dokážou udržet stabilitu na zasněženém terénu.

,,Ahoj, Franku. Kolikrát ti mám říkat, že se po schodech neběhá. Něco si uděláš."

,,Proč jsi mi neřekla, že pojedeme o Vánocích k Gerardově rodině?!"

Zarazila se v průběhu rozepínání zipu a ztěžka se postavila.

,,J - já zapomněla?" pronesla neurčitě a odvrátila se, aby si sundala kabát.

Valentýnská soutěž - výsledky

14. dubna 2010 v 7:32 | Tea |  Contests
Takže přišel čas ohlásit výsledky, vážení! :)

Na třetí pozici se umístila povídka č. 1 od Helena de Extasy.

Na druhé místo se dostala povídka č. 3 od Arwen.

A těsné vítězství nakonec získává povídka č. 2 od Smithy Hammer!

Všem zúčastněným srdečně gratuluji, vystavuji zasloužené diplomy a na emaily zasílám kapitoly Wrong :)

T.

1misto

2misto

3misto

Wrong (26)

12. dubna 2010 v 6:30 | Tea |  Wrong
Wrong
A/N: Extrémně dlouhá kapitola, so enjoy a sdílejte dojmy :)

Some might say we are made from the sharpest things you say

Postupoval jsem od nejjednodušších dárků k těm obtížnějším, abych měl alespoň chvíli pozitivní pocit ze svého lovu. Raději jsem Gerardovi nevysvětloval, proč kupuju celý balík cigaret. S několika přísahami jsem ho ujistil, že neposlouží mně, a on mi nakonec přece jen uvěřil, ačkoliv celý můj nákup doprovázel svými podezřívavými pohledy. Nečekal jsem, že mi je prodavačka v trafice dovolí koupit, ale při spatření rozhodně zletilého Gerarda se nejspíš zdržela všech protestů.

,,Už jsi koukal na Sunset Boulevard?" zeptal se, zatímco jsem zíral na malou paletu očních stínů s obrázkem Hello Kitty, nebo nějaké podobné malované kočky, a snažil se rozpomenout na obvyklé barvy Aliciiných make-upových experimentů.

Wrong (25)

10. dubna 2010 v 8:03 | Tea |  Wrong
wrong

And after all the things we put each other through

Seděl jsem na modrých plastových sedačkách, nacházejících se na schodišti každého patra, a rozrušeně očekával zvonění, ohlašující začátek vyučování. Zbývala ještě celá čtvrt hodina. Nepřítomně jsem zíral na bledě oranžovou zeď před sebou a papíry na nástěnce, zabývající se výběrem vysoké školy, už mě nijak nepřitahovaly. Pročetl jsem je přinejmenším dvakrát, i když jsem neměl sebemenší nutkání zaobírat se univerzitami.

Nějakým nedopatřením jsem se ráno probral příliš brzo a rozhodl se strávit o něco delší chvíli snídaní a pomalým připravováním do školy. V kuchyni jsem se setkal s mámou, která mířila do práce jako každý den.

,,Gerard říkal, že jste včera byli ve městě," promluvila, zatímco dopíjela ranní hrnek kávy. Na moment jsem se zastavil se lžičkou, plnou mlékem nasáklých kukuřičných lupínek, u úst.

Happy B-day Gee!

9. dubna 2010 v 0:01 | Tea |  About authors
Dnešním dnem dovrší Gerard třiceti tří let :) doufám, že narozeniny pořádně oslaví a přejme mu do budoucna jen to nejlepší! :)

geenew

Someone out there loves you after all (41)

8. dubna 2010 v 17:33 | Překlad Tea |  Someone out there loves you after all
SOTLYAA
Pokud jsem si předtím myslel, že mám v hlavě zmatek, nebylo to nic v porovnání s tím, který mi v ní vyvstal po Gerardově požádání o sňatek. Létaly mi v ní biliony myšlenek a otázek a netušil jsem, jak jim odpovědět, nebo jak odpovědět Gerardovi. Nikdy jsme se nepotkali, mohl bych si ho vzít? Chtěl jsem si vůbec někoho brát? Věděl jsem, že ano, vlastně tím chci říct, že jsem chtěl rodinu a všechno tohle okolo, ale nebylo příliš brzy?

Nikdy jsem nepochyboval o svých citech pro Gerarda. Věděl jsem, že jsem ho miloval, a věděl jsem, že si ho chci vzít, otázkou ovšem zůstávalo, jestli jsem připravený. Snil jsem o naší svatbě, samozřejmě, ale vždycky jsem si představoval, že spolu strávíme roky, než se k ní dostaneme.

,,Frankie, jsi tam pořád?" Gerardův starostlivý hlas mě probral zpět do reality. Myslel jsem si, že vím, co odpovědět, byla to jen otázka zvládnutí otevřít pusu a říct to hloupé slovo. Tělo mi ovšem vůbec nespolupracovalo. Možná jsem tedy tak neměl odpovídat?

Wrong (24)

6. dubna 2010 v 6:29 | Tea |  Wrong
Wrong
You are the habit I can't seem to kick
You are my secrets on the front page every week

Pokoušel jsem se soustředit na Aliciino pobavené brebentění, když jsem jí děkovně vracel časopis, a taktéž na Jephovo zlostné drmolení, adresované jednomu ze starých profesorů informatiky, který podle všeho moderní technice absolutně nerozuměl. Dokonce jsem se tvrdohlavě snažil vpíjet očima do okousaných nehtů na Bertových drsných prstech, které zručně balily další a další cigarety.

Valentýnská soutěž - hlasování

5. dubna 2010 v 16:00 | Tea |  Contests
Jsem ráda, že se alespoň někdo pokusil zapojit literární talent, a stvořil povídku do soutěže :) jelikož celkový počet dosáhl tří, přinejmenším má každý možnost se umístit na bedně vítězů! :D

Jak jsem říkala, výherci budou zaslány tři kapitoly Wrong :) a zbylým dvěma každému jedna za krásnou snahu, kterou hrozně oceňuji :)

Tak klikněte na celý článek a hurá do hlasování! Končíme za týden - 12.4.

Povídka č. 1 - Helena de Extasy - vyprávění Jamie
Povídka č. 2 - Smithy Hammer - waycest
Povídka č. 3 - Arwen - Gerard, odmítnutý Frankem

Behind5

Friendly sites

4. dubna 2010 v 20:07 | Tea |  About authors
avik2
Procházela jsem stránky, které máme spřátelené, a znovu si nostalgicky povzdechla nad nečinností a opuštěností míst, které jsme dřív s takovou radostí a hojností navštěvovali. Přece jen jsem překonala své krvácející srdce a rozhodla se určité z nich smazat, aby nezaváděli možné zájemce do mrtvých krajin.

Pokud máte zájem, aby se vaše stránka objevila mezi spřátelenými, určitě se ozvěte :)

Váš pokorný vypravěč,
T.

EDIT: Abych pravdu řekla, po promazání jsem se mohutně zděsila. Každý se mění, vyrůstá z blogového období, ze samotného slashe. I já sama - jak neuvěřitelně jinačí svět kolem mne existoval v červnu 2007, když jsme se Sally začínaly... nejspíš mám velké štěstí s pozicí, do které jsem dospěla. Už dřív jsem zmiňovala, že Frank a Gerard pro mne znamenají svým způsobem jména. Jména, která mohu dát postavám, o kterých toužím, aby existovaly. Protože psaní miluji :) a díky za to, že věnujete pozornost i ne-frerardovým věcem. Dřív jsem si myslela, že snad nic odlišného neumím stvořit, ale určitá osoba mě posunula správným směrem... :)
"Mělo to jiskru, šťávu. Mám rád takové věci. Krásně se mi od Vás čte."
Takže vám chci jen znovu poděkovat :)

Wrong (23)

4. dubna 2010 v 8:47 | Tea |  Wrong
Wrong
I'm trying, I'm trying
To let you know just how much you mean to me

Nerozhodně jsem postával za bíle natřenými dveřmi učebny a studoval rozvrh, v kterém bylo napsáno, jaká třída se zde kterou hodinu nachází. Matně jsem si vybavoval, že se Gerard zmiňoval o sextě. Bohudík by se nemělo jednat o žádné starší studeny. Nenáviděl jsem okamžiky, kdy mě profesoři poslali s třídní knihou do vedlejší třídy a všichni, kdo ke mně zvědavě otočili hlavu, disponovali několikaletým náskokem. Ačkoliv jsem je jisto jistě nezajímal a znamenal jen vítané přerušení hodiny, opravdově mě to děsilo.

Konečně jsem zaklepal a hlavou mi ještě pořád poletovaly výčitky svědomí, protože jsem se mohl raději dostavit během přestávky a ušetřit se podobného výstupu.