Březen 2010

Wrong (22)

31. března 2010 v 6:30 | Tea |  Wrong
Wrong
There's a fear in me it's not showing
It's getting harder too breath

Sníh se pomalu rozpouštěl a zanechával po sobě jen nepříjemnou, rozplizlou hmotu, která mi zamokřila tmavě modré džíny téměř po kolena. Na moment jsem zauvažoval, jestli vůbec umím správně chodit, zatímco jsem se snažil osušit boty na koberci ve vchodu do knihovny.

Jepha byl lokty opřený o dřevěnou desku ve svém okénku a hladově mě už vyhlížel. Jakmile si všiml mé přítomnosti, zběsile zamával a já se neubránil smíchu.

,,Konečně! Myslel jsem, že už ani nepřijdeš," vybafl a znovu mi nabídl kávu, i když jsem mu už při minulé výpomoci vysvětloval, že ji nepiju.

Wrong (21)

28. března 2010 v 10:48 | Tea |  Wrong
wrong
Hey, are you ok?
You look pretty low
Very handsome awkward

,,Myslíte, že už jste potkala partnera svých snů?"

,,Gerarde, nemusíš mi to číst se ženskými koncovkami."

,,Dobře. Já si jen nebyl jistý, chápeš."

,,Vtipálku…"

Seděl jsem opřený o dřevěné čelo postele, ruce pohodlně položené na polštáři v klíně. Gerard zaujal pozici s překříženýma nohama přímo naproti mně. Odmítal se posadit vedle, protože si prý byl jistý, že mu budu číst přes rameno a to úplně pokazí celý dojem z testu. Neodporoval jsem mu. Se zlomeným srdcem jsem se dokonce rozhodl ignorovat i skutečnost, že mi při pojídání sušenek masivně drobí do postele.

Gerard's gay movements

27. března 2010 v 8:15 | Tea |  By own eyeball
naughty3
Podívejte se na tohle video z krátkého rozhovoru s Gerardem o prvním focení pro časopis SPIN.

Sledujete jeho pohyby? Obzvlášť po 0.20, když se zabývá cigaretou, a hlavně, když ji oddělává od úst. Proboha, that was so gay! :D nemůžu si prostě pomoct, pobavilo mě to ;)

Someone out there loves you after all (39)

26. března 2010 v 6:38 | Překlad Tea |  Someone out there loves you after all
SOTLYAA
Následujícího dne jsem se probral s úsměvem ve tváři, když jsem si vybavil včerejší rozhovor s Gerardem. Zdálo se, jako by se těch šest měsíců ani nepřihodilo, jako bychom se vrátili do oné noci, kdy jsem mu vyznal lásku. Snil jsem o něm jako pokaždé, tentokrát i s dětmi. Věděl jsem, že trochu předbíhám, ale nemohl jsem přestat představovat si, jaké by bylo založit rodinu s mužem, kterého miluji.
Spokojeně jsem si při své fantazii povzdechl a zvedl se z postele. Zamířil jsem do koupelny a dopřál si dlouhou sprchu, jen tak si užívající pocit stání pod horkou stříkající vodou. Vždycky jsem miloval dlouhé, horké sprchy, ale od chvíle, kdy Gerard zmizel, jsem si nedokázal nic užívat. Bylo hezké uvědomit si, že konečně zase něco cítím.

Wrong (20)

24. března 2010 v 6:28 | Tea |  Wrong
Wrong
I was in the wrong place
I took the wrong road

,,Babička se poslední dobou tak podezřele usmívá, až se začínám bát, že dostanu k Vánocům další pletené ponožky!" posteskl si Jepha s pusou plnou těstovinových vrtulek. Trávili jsme tradiční pondělní přestávku na obědě v jídelně a loudali se s obsahem talíře, který nazývali poživatelnou stravou.

,,Náhodou jsou v letošním roce chlupaté ponožky moderní. Zvlášť do otevřených letních bot na podpatku, Jepho," ujistila ho Alicia a zachichotala se vlastnímu vtípku.

,,Jo, bot na podpatku mám doma vážně hodně," zamumlal na oplátku a raději zmlkl.

Valentine's contest

23. března 2010 v 17:10 | Tea |  Contests
avik1
Jen jsem se chtěla přeptat, jestli ještě někdo tvoří/plánuje tvořit povídku do soutěže, nebo ji můžu ukončit a zahájit hlasování ;)

Pokud chcete, více informací zde :)

A výherce získá 3 kapitoly Wrong, přičemž možná odměním i ostatní zúčastněné, přinejmenším za snahu ;)

T.

Wrong (19)

21. března 2010 v 8:07 | Tea |  Wrong
A/N: Páni, ten čas nějak zvláštně letí. První zmínka o téhle povídce (...povídce?) se objevila na blogu už 10.12. 2009. A teď, po zhruba třech a půl měsících jsme... stále na začátku ;) děkuji za komentáře a za to, že to se mnou pořád vydržíte :)
wrong
I wanna know what's inside you

Nahlédl jsem do pokoje jako první a bleskově zkontroloval každičký rožek, jako by snad zbýval čas cokoliv vylepšit. Během vteřiny se za mnou objevil Gerard a následoval mě dovnitř.

Posadil jsem se na postel a zaznamenal, že se Gerard ani neobtěžuje skrýt svůj zkoumavý pohled po okolí. Mou ložnici viděl naposledy zhruba před měsícem, těsně po nastěhování.

,,Pěkně jsi to vylepšil," poznamenal po chvíli a já děkovně přikývl. Zaujal místo vedle mě a po dosednutí se s očekáváním plácnul do stehen.

Gerard about influential concerts

20. března 2010 v 14:42 | Tea |  By own eyeball
9
Jak krásné bylo vidět těchto pár vět v posledním, novém rozhovoru s Gerardem a Iggy Popem. Samozřejmě, že to nic neznamená, ale prostě... haha, chápete ;) good old times, dudes

SPIN: Chtěl jsem s vámi mluvit o koncertech, které na vás měly vliv...

Gerard: ...během jednoho koncertu, At the Drive-In měli na sobě kočičí převleky a plazili se po pódiu. Bylo to vážně sexy a taky výzva pro vaši sexualitu. Řekl bych, že všechno, co jsem udělal, bylo jen přidat linky na oči. Chtěl jsem jsem vybízet pohlaví, trápit publikum. Nepřál jsem si, aby mě chtěli šukat holky. Přál jsem si, aby mě chtěli šukat hetero chlapi...

Nekopírovat, můj skromný překlad ;D

Valentýnská povídka č.3

19. března 2010 v 6:42 | Arwen |  Contests
Co se má stát, stane se

A/N: Věnováno "památce" Boba

Poprvé, když jsem uviděl Frankovo přirození, pochopil jsem, že je se mnou něco v nepořádku. Teda… to jsem vlastně věděl, už když nám mamča vysvětlovala, jak to dělají včeličky.

Ale zpátky k věci. Když se kluk dívá na svýho spolužáka, stojícího u vedlejší mušle trochu dýl a pozorněji, nemusí to zrovna znamenat, že by byl gay, nebo jo?

Já přece nemohl být gay. Jsem hrdým synem rodiny Wayových. Žijeme v malé vesničce, kde se chodí každou neděli a středu do kostela, v pátek na mši a v pondělí na kostelní sbor. Mezi tím máme ve škole každý den náboženství a to prostě vylučuje, že bych byl na kluky. Jeden borec od nás - Bob, jednou konstatoval, že má rád ptáky a už ho málem poslali do vězení. A to jako vážně!

Frank is gonna be a dad

18. března 2010 v 6:36 | Tea |  By own eyeball
Málem jsem se udusila u snídaně, když jsem si to přečetla. Frank a Jamia očekávají s příchodem léta dvojčata.

Je to zvláštní. Najednou jako by Frank už nebyl ten nejmladší věčně puberťácký člen MCR...

Ale víte co? Nezoufám si, a snad ani vy, pokud by na to mělo přijít. Vždyť tohle je jen "náš svět". Už dlouho teoreticky není živen ničím od nich, a přesto žije, a já ho miluju a hodlám v něm existovat dál ;)

Tak jim přeji hodně zdraví a krásné potomky! :)
T.

Wrong (18)

17. března 2010 v 6:25 | Tea |  Wrong
Wrong

Don't make this so complicated
It's getting so complicated

Neměl jsem nejmenší tušení, kde se stala chyba, když jsem ve čtvrtek ráno zíral na budík a ukazoval o půl hodiny později než obyčejně. Několikrát jsem se zamračil a pokoušel se zpracovat, co se kolem děje.

Proboha, zaspal jsem.

Odhodil jsem přikrývku a bez hledání pantoflů seběhl do kuchyně. Bez snídaně nějak přežiju, koupím si svačinu ve školním bufetu. Čistit si zuby? Našel jsem zatoulaný balíček žvýkaček a jednu si rychle strčil do pusy. V kuchyni jsem se otočil na patě, zjišťujíc, že se tu vůbec nemusím nacházet, a s dupáním vyběhl schody zpátky do pokoje.

Valentýnská povídka č.2

14. března 2010 v 8:12 | Smithy Hammer |  Contests
Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Prvýkrát, keď som bol naštvaný sám na seba, myslím skutočne naštvaný, kvôli nejakej udalosti, som mal nejakých 16 rokov. Naposledy, keď som bol včera na seba naštvaný, som bol ešte živý.

Čím len je dnešok iný, že som takto skončil? Že tu teraz stojím?

Večer som sa skutočne tešil. Veď som mal aj poriadny dôvod. Po dlhšej dobe som šiel s bratom von. Odkedy má novú prácu a ja sa opäť zdvíham na nohy, čo sa mojej kariéry týka, tak na seba nemávame čas. V podstate žiaden. Takže ma iste pochopíte, ak vám poviem, že som svojim nadšením skoro všetkým v mojom okolí liezol cez deň na nervy.

Wrong (17)

12. března 2010 v 6:31 | Tea |  Wrong

You are not what I thought you were

Postihlo mne opravdové nadšení, když mi máma o úterní volné hodině zatelefonovala, abych po cestě ze školy zaskočil do obchodu pro něco k večeři. Kdyby mi Jepha s Alicií s hihňáním nevzdychali do mobilu a nevykřikovali pochybné poznámky o bezpečném sexu, nejspíš bych jí hovor bezmyšlenkovitě ukončil a rozzuřeně přístroj vypnul. Úterky nepatřily k mým oblíbeným dnům v týdnu díky své neskutečné délce, a vidina bloumání daleko do centra - pořád jsem si neobstaral univerzální jízdenku - namísto odpočinku v pokoji mě dokázala dokonale vytočit.

Jako naschvál čekala Jephu směna v knihovně a Alicia dostala za trest referát navíc, takže mi nezbylo nic jinačího, než vyrazit sám. Bert se ve škole neukázal a Alicia pronesla nelichotivou zmínku o tom, že nejspíš umírá na černý kašel.

Valentýnská povídka č.1

10. března 2010 v 6:29 | Helena de Extasy |  Contests
Sv. Valentýn

Poprvé, když mi byl představen Michael Way, seděla jsem u zadního stolečku ve Starbucks v Newarku, podupávala nožkou v lodičce Dior a vrhala nervózní pohledy ke dveřím. Samozřejmě, že jsem byla nervózní, ale také unavená a na sedmou jsem měla domluvenou večeři s důležitým obchodním partnerem. Pokud by všechno klaplo, tato zakázka by podniku vynesla hotový majlant, nehledě na to, že by to byl poslední krok k mému povýšení. Větší kancelář, vyšší plat...

A pak vešli. Na první pohled dva vtipkující kamarádi, když na nich ale vaše oko spočinulo trochu déle, všimli jste si těch dotyků, jak se k sobě tisknou a přehnaně blízko se naklánějí, a kdyby jste znali Franka tak dobře jako já, četli byste v jeho zelenohnědých očích lásku, ba až zbožňování. Zaměřila jsem se na druhého chlapce, na Frankova boha. Vyšší, útlejší, vlasy světlejší, ostře řezané rysy, asi ve Frankových letech. Žádný zázrak, nechápala jsem, čím je pro Franka tak výjimečný.

Wrong (16)

8. března 2010 v 6:34 | Tea |  Wrong
Whatever happened to you
Whatever happened to me

Cítil jsem ledový chlad ve tvářích, když jsem konečně přicházel k předzahrádce našeho domu. Rozsvícená okna v mé hlavě symbolizovala teplo. Kdysi dávno v nějakém odborném časopise jsem si přečetl článek o tibetských mniších. Zaujalo mě jakési cvičení, při kterém si představovali červenou barvu, a polévalo je z toho opravdové horko. Od té doby jsem se to v zimních měsících snažil praktikovat, bohužel bezúspěšně. Zabírala jen metoda mého kamaráda z předchozího bydliště - strčit ruce hluboko do kapes a opakovaně tisknout pěsti.

Vyzul jsem se a pokoušel se nepošlapat celou chodbu, abych to od mámy později neschytal. Radostně jsem se otřásl, jakmile jsem si sundal kabát, a nasál do pórů na těle horký vzduch, ohřátý radiátorem. Zkontroloval jsem čas na displeji mobilního telefonu a doufal, že večeře ještě neproběhla. Začínal jsem mít pořádný hlad.

Maybe it's just me (13)

5. března 2010 v 6:24 | Tea |  Maybe it's just me
A/N: Slova nestačí jako omluva za čekání, takže... prostě enjoy o:)

Gerard's POV

Několik následujících dní po nepříjemném rozhovoru u večeře, následovaném ovšem nádherným usmířením v našem pokoji, všechno až podezřele dobře klapalo. Máma se tématu otcova návratu vyhýbala a rád jsem si spolu s Mikeym myslel, že to značí zavrhnutí celé situace. Ovšemže jsme v hloubi duše věděli, že tím jen nechce vyprokovat další, a možná ještě horší hádku. Snažili jsme se ale vidinu jeho objevení naprosto ignorovat.

So long, Bob...

4. března 2010 v 9:56 | Tea |  About authors
Dnešním dnem držím smutek za Boba Bryara, který odešel z My Chemical Romance, proto nepřidám žádný článek... :(

Ačkoliv možná nebyl tím nejobletovanějším členem MCR, pořád patřil k té skvělé pětici inspirujících lidí, a člověk se vždycky mohl pobavit nad jeho nesnášenlivostí kamer i potěšit láskou ke zvířatům. Byl to zkrátka náš Bobina...

Mám z toho špatný pocit, jako by se najednou měli rozpadnout všichni. Doufám, že to nehrozí. Neumím si představit, že bych najednou měla Boba přestat obsahovat do vedlejších, a přesto veselých rolí v příbězích :(

No... už nevím, co bych mohla dodat. Snad jen, ať si MCR brzy najdou náhradu, aby mohli bez problémů koncertovat, ale takovou, která... která to všechno nezkazí. Chápete.

T.

Notice

3. března 2010 v 14:13 | Tea |  Contests
Jen jsem vás chtěla popohnat ke snažení, vážení ;) pište, až se vám od klávesnice kouří :)


Téma: Poprvé, když...

Apokryf - Romeo a Julie

2. března 2010 v 6:30 | Tea
Konečně jsem se dostala k tomu, abych přepsala svou slohovou práci, o které jsem se kdysi dávno zmiňovala. Vybrala jsem si téma apokryf a rozhodla se zpracovat Romea a Julii po svém vlastním homosexuálním způsobu, takže se z Julie stal Thomas (Frank) a z Romea Arthur (Gerard).

Tohle malé, školní dílko mi vysloužilo krásné komplimenty od mého profesora, zákaz mrhání literárním talentem a pobídku k psaní básní a mnoho dalšího... tak snad se vám bude líbit ;)

***

Vůkol už se snášelo houstnoucí šero, zahalujíc tak Arthurovu třpytivou škrabošku. Pár kroků před vchodem do majestátního paláce se zastavil a nerozhodně sledoval švitořící davy lidí, střídavě proudící dovnitř a ven.

,,Znovu váháte, Arthure?" Ze zamyšlení ho vytrhnul Raymondův hlas. ,,Víte, že se tímhle způsobem nejlépe zbavíte myšlenek na Rosalindu."