Leden 2010

The seduction of Frank (2)

31. ledna 2010 v 8:08 | Překlad Tea |  The seduction of Frank
O patnáct minut později se potloukali po supermarketu a hledali vegetariánské oddělení. No, Mikey se tam potuloval; Gerard rozrušeně poskakoval z nohy na nohu. Byl tak mimo, že by vyšel v pyžamu, kdyby ho Mikey nedonutil převléct se do džínů. Vlasy mu pořád trčely v podivných úhlech a tváře mu získaly slabě zelený nádech, ale Mikey se to rozhodl vyřídit později. Hlavní prioritou bylo najít Frankovi něco vhodného k jídlu; o uklidňování Gerarda se začne starat až zpátky v bytě.

Mikey málem srazil starou paní, která mu bez varování vstoupila do cesty při řízení košíku, a Gerard pokračoval v poskakování nahoru a dolů, jako by nemohl zůstat v klidu. Tak jako tak konečně našli vegetariánské zboží, zastrčené v rožku obchodu.

,,Ha!" usmál se Mikey, ,,předpřipravené jídlo do mikrovlnky! To přesně potřebuješ."

Gerard vehementně zatřásl hlavou.

Wrong (9)

29. ledna 2010 v 8:01 | Tea |  Wrong

You're not in this alone
Let me break this awkward silence

Víkend přinesl úspěšnou domluvu s Jephou a vidinu soboty, strávené ve společnosti mého nového kamaráda. Nabídl mi prohlídku města, ačkoliv jsem ji už na začátku téhož týdne absolvoval s Gerardem. O tom ovšem neměl sebemenší tušení, takže jsem pozvání nadšeně přijal. Vůbec mi to nevadilo. Vyhnuli jsme se tak bezcílnému bloumání bez tušení, co dělat, a taky jsem si konečně spravil pochroumanou duši, které se nelíbilo, že byl Gerard jedinou osobou, co měla zásluhu na mém poznávání zdejšího města.

Když jsem namísto pohodlného odvezení Gerardovým stříbřitým autem absolvoval cestu pěší chůzí, protože Jepha preferoval obchůzku s dostatečnou možností rozhlížení, už u prvního obchodu mě začaly bolet nohy. Popis mé fyzické kondice by zabral sotva polovinu řádku.

Wrong. Gerard's look.

28. ledna 2010 v 20:36 | Tea |  Wrong

"...popošel jsem blíž a byl si téměř jistý, že mám tu čest s Gerardem. Polodlouhý černý kabát s velikými lesklými knoflíky nenosil nikdo jiný, koho jsem znal...""...počkal jsem, až si zapne těžký černý kabát s dvěma řadami velkých knoflíků, a ováže si kolem krku tmavě šedou šálu..."

***

Náhoda, nebo osud? :)Wrong. Někdo to rád horké.

26. ledna 2010 v 8:07 | Tea |  Wrong
Pokud někdo náhodou nezná tenhle film, který jsem zmiňovala v povídce Wrong jako snímek, co Gerard doporučil Frankovi, určitě si ho nenechte ujít :) běží dnes na ČT2 ve 20.00!

Více o něm tady


And what about her?

26. ledna 2010 v 6:30 | Dark_butterfly
A/N: Zasláno od Dark_butterfly. Povídání o tom, že i vedlejší postavy mají city... ;)

Milovala ho.

Tak zatraceně moc a nikdy si nedovolila pochybovat o jeho lásce. Vždyť jí to opakoval pořád. Ta dvě magická slůvka, která pro ni nyní dostala příchuť falše a hořkosti. Ta dvě slovíčka, která bez uváženého zacházení mohou nadělat větší paseku, než kdyby nebyla nikdy vyřknuta. Ta dvě slova, která následně její mladou dušičku rozcupovala na kousky a vyhodila do odpadkového koše.

Miluji tě.

Neměla potřebu ho hlídat, nedělala mu žárlivé scény a vždy se mu snažila přizpůsobit. Tak v čem dělala chybu? Se stopami hořkých, potlačovaných vzlyků v hlase se ho na to zeptala. V čem? On však jen zakroutil hlavou a pohled odvrátil do strany.

Young Gerard

25. ledna 2010 v 8:32 | Tea |  By own eyeball
Je zvláštní vidět tohohle rozložitého, 16letého Gerarda na něčem víc než staré fotce. Takže pokud jste tohle video ještě neviděli, rozhodně si ho nenechte ujít ;) škoda, že si pak přímo před něj stoupne ta ženská! :DGerard's boner

24. ledna 2010 v 12:26 | Tea |  By own eyeball
Kromě skvělého chlapeckého skandování "sheep sheep sheep" a hlášky "i like sheep" (co mě vždycky rozesměje) v tomhle koncertním videu sledujte ze začátku Gerardův rozkrok. Viděla jsem to asi desetkrát a pořád mám dojem, že tam má pořádnou bouli, i když ty kalhoty nejsou upnuté? :DPokud nejede, zkuste to tady

Wrong (8)

23. ledna 2010 v 13:01 | Tea |  Wrong
A/N: Ani si neuvědomuji, že už tu máte osmý díl, protože jsme pořád na samém začátku :D vážně jsem v těchto částech u některých povídek už končila? O.o :D děkuji za komentáře a za přízeň a hlavně své A. za betu a... prostě za všechno ♥

Like a film that's so bad but I've got to stay till the end

,,Ahoj," usmál se a zavřel za sebou dveře, což jsem si vyložil jako gesto značící, že plánuje zůstat víc než deset vteřin, potřebných k výměně pozdravu.

,,Ahoj," odpověděl jsem neutrálním tónem a znovu film spustil. Doufal jsem, že tak pochopí, že se nacházím v průběhu důležitého soustředění pozornosti a nechci se nechat rušit.

K mému překvapení Gerard tiše zakvílel, jakmile zahlédl zlomek černobílé obrazovky, a posadil se na blízkou židli. Měl jsem sto chutí hlasitě zasténat. Jak jsem mohl zapomenout, že ho to donutí jedině zůstat?

Frank hugs Gee

22. ledna 2010 v 20:36 | Tea |  By own eyeball
Myslím, že jsem tohle ještě neviděla, ale pokud vy ano, určitě si to stejně rádi připomenete ;) Gerard odpovídá na otázky v interview a s Frankiem je poté sleduje.

Na otázku, koho by mohl zachránit, kdyby padali z útesu, Frank tipuje Mikeyho, ale Gerard ho překvapí odpovědí, že by skočil taky. Chystá se si s ním plácnout, ale Frankie ho hned obejme :) a konečná hláška "Who's better friend than me?" je prostě rozkošná ;)The seduction of Frank

21. ledna 2010 v 6:30 | Překlad Tea |  The seduction of Frank
A/N: Další veselá povídka na překlad, i když se pořádně rozjede až při dalším díle ;) tady máte zatím začátek, so enjoy, nebude tolik dílů jako u Day Job

Když k němu dorazil, Gerard otevřel ještě pořád oblečený v pyžamu. Vlasy měl neučesané a na nose a čele jakousi bílou pudrovitou věc. Mikey o něm ani na chvíli nezapochyboval od doby, co nedrogoval a zůstával střízlivý, ale vidět ten bílý prášek na bratrově obličeji ho donutilo náhle přemítat, jestli Gerardova krize jakkoliv souvisela s relapsem. Následoval ho dovnitř bytu a pokoušel se objevit jakékoliv usvědčující známky, ponechané na očích.

Wrong. The main song.

20. ledna 2010 v 8:33 | Tea |  Wrong
Dlouho jsem tápala po správné písničce k Wrong. Chtěla jsem, aby vystihovala atmosféru, a zároveň nebyla textově úplně mimo. Nakonec přišla volba na Wheatus - Teenage dirtbag. Troufám si říct, že většina z vás ji zná ;)

Ačkoliv není Frank takový loser, nějak pro mě song vystihuje tu americkou high school, dospívání a to všechno okolo :) a pro Gerarda... pro Gerarda je jen teenage dirtbag, i když nakonec - kdo taky poslouchá Iron Maiden? ;)


Her name is Noelle
I have a dream about her
she rings my bell
I got gym class in half an hour

Oh how she rocks
In Keds and tube socks
But she doesn't know who I am
And she doesn't give a damn about me

Cause I'm just a teenage dirtbag baby
Yeah I'm just a teenage dirtbag baby
Listen to Iron Maiden baby... with me

Her boyfriend's a dick
he brings a gun to school
And he'd simply kick
My ass if he knew the truth
He lives on my block
and He drives an IROC
But he doesn't know who I am
And he doesn't give a damn about me...

Man I feel like mold
It's prom night and I am lonely.
Lo and behold
she's walking over to me.

This must be fake
My lip starts to shake
How does she know who I am?
And why does she give a damn about me?

I've got two tickets to Iron Maiden baby
Come with me Friday - don't say maybe.
I'm just a teenage dirtbag baby
like you


Wrong (7)

18. ledna 2010 v 6:44 | Tea |  Wrong

I need a little room to breathe
And I'm about to break

Když se máma vrátila z práce, stál jsem zády opřený o kuchyňskou linku a chystal se zkonzumovat právě připravený toust k večeři.

,,Kolikrát ti mám opakovat, aby sis k jídlu pořádně sednul, Anthony," přivítala mě trpkou poznámkou a já se na okamžik podivil, že po únavném dni v práci má ještě tolik energie, aby mě stačila vychovávat, jak s oblibou říká. Nedbale jsem přikývl, oči přikované k večerním televizním zprávám, a s nohou přes nohu zaujal místo u stolu.

Bert hugs random boy

17. ledna 2010 v 15:11 | Tea |  By own eyeball
Nemám tušení, jak moc je to staré, ani kdo ten kluk je, ale moje reakce byla prostě... aw! :D musela jsem to sem dát. Vypadají tam tak krásně teple


Someone out there loves you after all (37)

16. ledna 2010 v 8:04 | Překlad Tea |  Someone out there loves you after all
Víra je vážně něco pozoruhodného. Zdá se, že ovlivňuje všechno, co děláte, nebo se děje kolem vás. Cokoliv provedete, nikdy nepřestaňte věřit. Já se toho na moment dopustil a musím říct, že toho hluboce lituju. Ale přesvědčení se vrátilo a jen s trochou jistoty se můj život dramaticky zlepší k lepšímu.

Víra; pocit jistoty, že něco existuje nebo je pravdivé.

Měl jsem víru; spoustu, a to mohla být věc, která to zapříčinila. Posledních pár minut, než hodiny ukázaly šest, jsem to cítil silně uvnitř sebe; zavolá. Měl jsem dojem, že těch pár minut jsem byl nejvíc uvolněný ode dne, kdy jsem měl jistotu, že se ozve, a on to neudělal. Víra a vědění tohle člověku zkrátka udělá.

In love with pansy?

15. ledna 2010 v 17:59 | Tea |  By own eyeball
Jen mě tak napadlo, že Frank musel svou přezdívku, která znamená teplouš, vážně milovat, když ji nenesla jen jediná kytara ;)


Wrong (6)

13. ledna 2010 v 6:33 | Tea |  Wrong

I don't need your approval
I don't need your lectures

Cesta do středu města netrvala dlouho. Sledoval jsem zpoza okna v řadě stojící domky, jeden jako druhý, a roztroušené chodce. Čím blíž jsme se nacházeli centru, tím častěji jsme míjeli skupiny mých vrstevníků a spěchající dospělé. Obytné dřevěné domky se nakonec přeměnily v obchody, nákupní centra a podniky a Gerardovo pohodlné, tiše vrčící auto zastavilo na jednom z mála volných míst u chodníku.

Vyskočil jsem ven a řádně za sebou práskl dveřmi, což moje máma bytostně nesnáší. Gerarda to nijak nevzrušilo a pečlivě vůz zamknul. Znovu si pozapínal knoflíky kabátu a pak konečně vzhlédnul ke mně.

,,Takže kam vyrazíme?"

TU and MCR... after years

11. ledna 2010 v 7:11 | Tea |  By own eyeball
Tohle mě docela zarazilo a zase rozproudilo moje úvahy... Pokud dobře vím, žádnou odpověď na Frankově twitteru nezaregistrovala, a to by mi snad neuniklo.

Jepha napsal Frankovi: Nemluvil jsem s tebou a ani tě neviděl roky, ale chybíš mi, haha. Doufám, že se máš fajn, kamarádeDay Job (8) (END)

10. ledna 2010 v 16:33 | Překlad Tea |  Day Job
A/N: Hola hou, jsem zpátky v plné elektrické síle! Tady máte poslední - dlouhý - díl, užijte si legraci a slibuju, že už jsem našla další veselou povídku na překlad ;)

Byt. Mohlo ho to napadnout.

Panelák, v kterém Gerard bydlel, byl - při nepoužití příliš hrubých slov - díra. Všude se válelo rozbité sklo, nedopalky cigaret na schodech, několik chybějících schodů. Okna byla zabedněná a vznášel se tam slabý a pronikavý zápach kočičí moči a vařeného zelí. Někdo v druhém patře si pouštěl cosi, znějící jako polská opera, na maximální hlasitosti, a ječivá melodie Franka doprovázela až do sedmého patra.

Musel se zastavit a v pátém patře si odpočinout - jako dítě měl bronchitidu a sakra, plíce zůstaly nějak slabé.

Tea's Note

10. ledna 2010 v 11:21 | A. |  About authors
Tea by sa chcela - prostredníctvom mňa - ospravedniť všetkým, ktorí netrpezlivo kontrolujú RIDčko každú druhú minútu v nádeji, že pribudne nejaký nový článok.

Vďaka snehovým kalamitám na území Českej republiky je už tretí deň prakticky bez elektriky. Avšak dúfa, a my všetci samozrejme s ňou, že sa jej večer už konečne podarí dostať na počítač, aby vás všetkých mohla potešiť posledným dielom Day Job.

Takže sa nevzdávajte a kontrolujte to tu ďalej :)

A.

In memory of Pansy

9. ledna 2010 v 14:36 | Tea |  By own eyeball

"Hodně lidí se mě ptá, kde má první bílá kytara Les Paul, aka Pansy, skončila. Tady odpočívá, na svém finálním místě, mé červené zdi."


Tak nějak mě to skoro dojalo... :)