Prosinec 2009

Someone out there loves you after all (36)

31. prosince 2009 v 10:11 | Překlad Tea |  Someone out there loves you after all
Seděl jsem na pohovce a netušil, co dělat. Nedalo se tomu pomoct, pořád jsem musel myslet na den, kdy jsem se snažil zabít. Ten beznadějný pocit, kdy jsem celý den čekal na něco, co nikdy nepřišlo. 'Doufejme, že teď to bude jinačí.'

Chodil jsem po bytě nesoustředěně sem a tam, a když mi pohled sklouzl na fotku mě a Jephy, myšlenky se mi zatoulaly zpět k noci a ránu, které jsme spolu strávily.

Leželi jsme a pokoušeli se znovu najít dech. Odhrnul mi vlasy z upoceného obličeje a věnoval mi motýlí polibek na hruď.

,,To bylo úžasné, Jepho. Díky," vydechl jsem spokojeně a dovolil svým prstům, aby se ztratily v jeho vlasech.

,,Není nutné mi děkovat, lásko." Jepha se nahnul a jemně mě políbil na rty. Bez jazyka, jen s našimi prsty něžně se proplétajícími vlasy toho druhého.

,,Miluju tě."

Day Job (7)

29. prosince 2009 v 8:16 | Překlad Tea |  Day Job
A/N: Příště poslední část, takže enjoy a komentujte ;)

Než se vydal za Gerardem, poklidil Frank salsu a rozbité sklo. Pak musel zajít na toalety a psychicky se připravit. Pak musel čůrat. Pak prošel kolem pultu a uvědomil si, že má vlastně směnu a nešťastného manažera, kterému musí ulevit. Všeho všudy to prostě zabralo nějakých šest hodin, a když konečně dorazil k pokladně, srdce mu bušilo, ruce se mu potily, smrděl jako maso do sandwiche a měl ve vlasech kousky fety a pravděpodobně vypadal jako idiot a vůbec ho to nezajímalo, protože ó můj kurva bože, ono se to vážně dělo.

Maybe it's just me (12)

27. prosince 2009 v 8:05 | A. |  Maybe it's just me
A/N: Omluvte zpoždění, škola je zlo :D enjoy :)

Gerard's POV

Bolo čosi po pol piatej, keď sme sa s Mikeym konečne vyhrabali z teplej postele.

Naoko sme v izbe poupratovali, čo sa upratať dalo a prezliekli sme sa do domáceho oblečenia, aby sme v mame nebudili zbytočnú zvedavosť. Mne to šlo o čosi rýchlejšie, keďže Mikey stále odbiehal od roboty a miesto toho, aby si vyzliekal špinavú školskú uniformu, pomáhal mi vyzliekať tú moju. S neskutočnou precíznosťou rozopínal gombíky na mojej košeli a pracku na opasku. A preto, keď si Mikey konečne sadol za počítač a spustil nejaký chat, ktorý si zrejme nainštaloval po príchode z nemocnice, pretože predtým sme také socializujúce veci nevyužívali, ja som si opakoval už tretiu tému z biológie na písomku, ktorá mala byť nasledujúci deň.

Wrong (3)

25. prosince 2009 v 8:42 | Tea |  Wrong

Don't make me be myself around you

Měl jsem sto chutí se o své nové problémy s někým podělit, a ačkoliv Jepha vzbuzoval dojem pohodového kluka, po jednodenní známosti mi to nepřipadalo adekvátní. Přeci jen si musíme vybudovat nějaký bližší vztah. I když se možná někomu zdá, že chlapecké vnímání kamarádství se skládá jen ze společného sledování fotbalu a tlachání o holkách, já to bral jinak. A nejen kvůli tomu, že bych preferoval hodnocení kluků.

Druhý školní den probíhal veskrze normálně. Oči jsem měl na stopkách, ale ani jednou jsem Gerarda nezahlédl. Hloupě jsem se bál podezření, takže jsem raději ani nezkoumal náš rozvrh, abych zjistil, kdy máme první společnou hodinu.

Happy Xmas!

24. prosince 2009 v 8:07 | Tea |  About authors
Poslední dobou se mi zdá, že čím dál častěji slyším, jak lidi nemají rádi Vánoce. Já osobně to sice nechápu, ale tímto přeji všem, aby si v nich našli alespoň něco hezkého a měli radost ze života :)

Děkuji za veškerou přízeň, kterou prokazujete tomuhle blogu a frerardu všeobecně, a pospolu si přejme, aby hoši nevyváděli žádné vylomeniny ;)

Krásné Vánoce, splněná přání a šťastně prožité chvilky vám přeje váš pokorný vypravěč

T.


Day Job (6)

23. prosince 2009 v 8:08 | Překlad Tea |  Day Job
The Hushies byli jediný opravdový gang ve městě. Vedla je Greta Salpeter, největší tvrďačka střední školy, protože ukradla jahodový lesk na rty z obchodu se zlevněnými věcmi. Brázdily noční ulice (nebo pozdně večerní, pokud následoval školní den a do večerky v půl jedenácté o víkendech, což jak vysvětlil jednou člen Bob Morris vážně Frankovi, bylo na hovno) a snažili se dostat do potíží. Potíže většinou přicházely ve formě stání na rohu ulice a křiku na kolemjdoucí, loudění cigaret a sprejování čtyř písmenných slov na zdi hřiště u základní školy. Darren, po všech směrech opravdu milý chlapec, si zprvu popletl plný význam "slova se čtyřmi písmeny" a tři týdny pobuřoval svět takovými skandálními nadávkami jako "pusa", "lesy" a "pony".

Někdy, během nudných dnů, se potíže dostavily ve formě vletění do dveří Schechterova jídla a poflakování se kolem uličky s organickým jídlem. Převrhovali věci, dělali hluk a děsili staré dámy.

Old designs

22. prosince 2009 v 20:13 | Tea |  About authors
Někdo se ptal na staré designy, takže tady jsem našla alespoň záhlaví :) musím říct, že některá si sama pořádně nepamatuju! :D


Wrong (2)

19. prosince 2009 v 10:47 | Tea |  Wrong

Why Do You Want Him?

Když jsem se pomalu ploužil zpátky k domovu, zdrcený celodenním vypětím a obzvlášť tím nechvalným zakončením, začalo slabě poprchat. Sklonil jsem hlavu a přehodil si přes nic kapuci, načež jsem tiše zaklel. Nesnáším, když na mě prší.

Zrychlil jsem krok a zároveň se pokoušel příliš nedupat, abych si černé kalhoty nezničil chůzí přes kaluže, které se rychle tvořily. Neměl jsem tušení, jak blízko svému novému bydlišti se nacházím, protože cestu do školy jsem ještě vážně zažitou neměl. Po nějaké době jsem musel zvednout hlavu a zkontrolovat situaci.

Ulice, kterou už jsem díky bohu rozeznal, se působením deště dočista vylidnila. Několik metrů přede mnou jsem zahlédl jedinou osobu v černém kabátě. Znovu jsem se dal do kroku.

Wrong. Meeting.

18. prosince 2009 v 7:19 | Tea |  Wrong
Ukázkové obrázky, podle kterých si můžete představovat Franka a Gerarda v téhle povídce ;)Wrong (1)

16. prosince 2009 v 6:26 | Tea |  Wrong
A/N: Váhala jsem, kdy se odhodlat zveřejnit první díl, ale nakonec ho tady máte už teď :) doufám, že se k němu vyjádříte, protože první kapitola je tak nějak stejně důležitá jako poslední ;) a mimochodem, nevím, jestli je to u mé tvorby nutné dodávat, ale nečekejte všechno v prvních částech ;)


Do you have the time to listen to me whine
I am one of those melodramatic fools
No doubt about it

,, Dnešní den se nesl ve znamení výprodejů napříč světovými burzami. Ve Spojených státech již včera přišlo po několika dnech první větší vybírání zisků a indexy během dne klesaly až o dvě procenta…"

Obrátil jsem oči v sloup a ani se nestrachoval o to, že by si máma mého nevybíravého chování všimla. Soustředěný pohled za brýlemi s černými obroučkami, které jí dodávaly strohý, přísný výraz, směřovala ke kluzké vozovce před námi. Její stříbrné firemní auto uhánělo nejvyšší povolenou rychlostí v těchto odlehlých, zalesněných končinách, a na zadním sedadle nadskakovaly kartonové krabice plné mých osobních věcí.

Otto or Up with dead people

13. prosince 2009 v 12:56 | Tea |  By own eyeball
Takže... včera jsem zhlédla tenhle film o gay zombies a pořádně nevím, jak ho zhodnotit. Hodí se na něj slova jako šílený, morbidní, nechutný, absolutně ujetý, a prostě jeden z nejdivnějších, co jsem kdy viděla :D ale doporučuju, za ten zážitek to stálo

Otto je typický zombie - páchne, toulá se ulicemi a nikdy nespí. Ale současně je i přitažlivý a citlivý a má krizi identity. Potká ctižádostivou režisérku a revolucionářku Medeu Yarnovou, která je přesvědčená, že Otto je skvělým ztělesněním účinků kapitalistické společnosti na jednotlivce. Začne o něm tedy natáčet film. Ve stejnou dobu také natáčí film o gay zombie revoluci proti konzumní společnosti, kdy zombie začnou demonstrovat za svá práva. Poté, co se Otto nastěhuje do bytu herce Fritze Fritze, začne si vzpomínat na svůj předzombiovský život s přítelem.


Day Job (5)

12. prosince 2009 v 14:05 | Překlad Tea |  Day Job
Deset minut před Frankovou čtvrteční směnou si ho Brian zavolala do kanceláře.

,,Omlouvám se, že jsem přišel včera pozdě," vyhrkl Frank, jakmile se posadil. Někdy bylo lepší začít s četnými omluvami. Dnes se mu zdálo, že je ta správná chvíle. ,,Šlo o to, že můj pes nešťastnou náhodou vytáhl budík ze zásuvky, a pak mi jel pozdě autobus a já musel - "

Brian zvednul ruku na znamení uklidnění.

,,Nejde o tohle, Franku." Brian vypadal trochu vyčerpaně a přepjatě - vedení supermarketu byla po všech stránkách obtížná práce, zvlášť, když si váš největší rival Ivarsson's Eats otevře obchod jen o pár ulic vedle, a speciálně pro Briana, který bere svou práci tak vážně, že si jednou zlomil nos při snaze zneškodnit sám lupiče. Teď vypadal ještě víc unavený. Vlasy měl rozcuchané, kravatu pokřivenou, a kdyby se Frank tolik nezažral do Gerarda, asi by si myslel, že to bylo docela sexy.

Wrong. Introduction.

10. prosince 2009 v 17:42 | Tea |  Wrong
I was born with the wrong sign
In the wrong house
There's something wrong with me chemically

I took the wrong road
I was in the wrong place
I reached the wrong ends
By the wrong means

At the wrong time
For the wrong reason
On the wrong day
Of the wrong week
I was on the wrong page
Of the wrong book

It was the wrong plan
In the wrong hands
I used the wrong method
With the wrong technique

The wrong theory for the wrong man
The wrong questions with the wrong replies

Wrong

Jak je mým zvykem, posuneme se zase k něčemu úplně jinému.

Neděste se, píseň, podle které je tahle povídka pojmenovaná, a to Wrong od Depeche Mode, tentokrát nevystihuje náladu příběhu ;)

Od psycha jsem si odskočila zpátky k zamotanému, pokud možno veselému, romantickému příběhu ;) a mám takový dojem, že bude pekelně dlouhý!

Zlobím se sama na sebe, že jsem už odhalila tajemství budoucí vícedílovky, protože jsem vás chtěla nechat ještě chvíli čekat, ale prostě se nedokážu ovládat :D splnila jsem si jeden dávný sen a pohybuju se už daleko za první kapitolou ;)Someone out there loves you after all (35)

9. prosince 2009 v 6:42 | Překlad Tea |  Someone out there loves you after all
Další den mě máma odvážela domů, protože jsem byl v úplném pořádku. I tak jsem měl ale schůzku s terapeutem, a máma mě musela aspoň jednou za den kontrolovat, aby se ujistila, že to zvládám. Podle všeho přežití pokusu o sebevraždu vám může způsobit ještě horší deprese, než jste měli předtím, což jsem chápal. Ale nenechám sám sebe znovu takhle klesnout, leda by se Gerard znovu rozhodl mě zradit, dokonce i po těch poslaných kartičkách. Máma to taky věděla, ale řekl bych, že se cítila líp, když se sama ujistila, jak se cítím.

Potom, co jsem usnul, se Gerard do nemocnice nevrátil, ale zatím jsem se nevzdával. Zavolá mi dnes v noci, ne? Zavolá přesně v šest hodin večer, jako to dělával vždycky, že ano?


Misanthropy. (14) (END)

6. prosince 2009 v 9:55 | Tea |  Misanthropy.
A/N: Tahle povídka byla jedna z nejtěžších, ne - li nejtěžší, co jsem kdy psala. Doufám, že se vám dostatečně líbila :) byla bych nesmírně ráda, kdybyste alespoň tuhle poslední kapitolu opravdu okomentovali, protože pokud tak uděláte, budu alespoň vědět, že vám to za těch pár slov stálo :) ale teď už... enjoy


Ready to make sense
of anyone, anything

Frank se snažil pokračovat v sledování záznamu, ale namísto toho dokázal jen nervózně poposedat a bubnovat prsty do stolu. Nakonec se přece jen rozhodl neodporovat svému nutkání a přesunout EE o notný kus dále.

Pohled se obrátil zpět z letiště na řidiče taxíku, který zrovna startoval.

,,Hm… à l'hôpital?"

,,Oui."

Frank překvapeně zamrkal, když zaslechl jazyk tolik odlišný tomu, který dennodenně používal. Pokud se dobře pamatoval, Gerard doposud do žádné jiné země nevycestoval. A pokud měl ještě pořád alespoň nějaké povědomí o normálním životě, stejně se teď všude na světě používala angličtina jako jednotný jazyk k domluvě.

Design

5. prosince 2009 v 15:02 | Tea |  About authors
Už zase uplynula nějaká ta doba, takže jsem - ačkoliv jen nepatrně - změnila design blogu. Snažila jsem se vybrat povedené obrázky :)

Doufám, že se vám momentální záhlaví líbí a zvyknete si na něj ;)

T.

Still the same Gee

5. prosince 2009 v 11:47 | Tea |  By own eyeball
A tohle mě stejně na celé té záležitosti s dítětem nejvíc potěšilo :D

"V prvé řadě jsme chtěli, aby bylo dítě zdravé, ale měl jsem velkou radost z toho, že se nám narodila holčička - můžu jí totiž radit, jak vybírat oblečení nebo krást tužky na oči. S tím bych u kluka moc nepochodil."

(mcr.cz)

Enchantment of real

4. prosince 2009 v 19:50 | SH
A/N: Zasláno od SH, zase trochu jiné čtení ;)

His POV

Príbeh zo života? Možno. Poviem vám to úprimne, neverím na niečo také, ako príbehy zo života. Príbeh je príbeh a život je... Je suka. Veľká nanežraná beštia, ktorá oceňuje snahu vtedy, keď si myslíte, že je všetko v riti. A potom, keď je tej radosti priveľa, zase sa udeje niečo, čo zatlačí náladu na bod mrazu. A dokola. Jeden veľký cyklus, ktorý sa opakuje toľkokrát, až máte pocit, že opakovanie ranných rituálov, ako je pitie kávy, či obliekanie ponožiek, je absolútna maličkosť.

Takže aby som to skrátil, milujem život. Do najmenších detailov.

V jeden chladný decembrový večer, keď som už nevydržal zapáranie rodičov do mojich záľub, koníčkov a kamarátov, som odpochodoval z kuchyne do izby, hodil som na seba rifle a sveter, vyšiel som do chodby, kde som sa obul, vzal som si z vešiaka bundu, stroho som sa rozlúčil, otvoril dvere a odišiel z bytu.

Misanthropy. (13)

2. prosince 2009 v 6:26 | Tea |  Misanthropy.

Pay attention.
You could miss something...

Znáte ty zvláštní případy, kdy svoje pocity nedokážete ovlivnit? Milujete člověka, který vám jen ubližuje, a přes to všechno ho neumíte nenávidět. Pokukujete po někom, s kým se cítíte dobře, a přitom máte už dávno fungující vztah a nechcete ho ztratit. Pokud se nacházíte v roli přihlížejícího, jste schopní odsuzovat a povrchně se smát. Snad máš mozek, ne? Zabraň tomu.

Jenže někdy to zkrátka nejde.