Listopad 2009

Day Job (4)

30. listopadu 2009 v 6:30 | Překlad Tea |  Day Job
Frank o přestávce zamířil dozadu a po cestě kolem sekce s masem zamával Andymu. Andy jen zakoulel očima a dál sekal; věděl, co znamená, když Frank vyjde zadními dveřmi a už dávno se přestal pokoušet, aby ho donutil vidět chyby tohohle obyčeje.

Venku bylo šedo a příliš větrno na Frankův vkus. Držel dlaně kolem jointa a zapálil ho. Dveře za ním se otevřely a Frank ztuhnul - vždycky tu byla šance, že to bude Vicky, a Vicky uměla být pěkně tvrdá (obzvlášť, pokud jste jí říkali Vicky.)

,,Frank Iero, co to kurva?" přivítal ho Sisky a plácl ho po zádech. Řezník a Chislett ho následovali, Chiz zabalený do obnošeného svetru, v kterém se třásl. ,,Hulíš bez nás, kreténe?"

Frank se uvolnil a předal jim jointa. Adam Siska, Michael Guy Chislett a Řezník byli pravděpodobně ti nejhorší zaměstnanci u Schechtera, kromě Franka samotného. Pracovali s nákupními vozíky a Frank se jednou Řezníka zeptal, proč si radši nepodal žádost o práci v sekci s masem. Řezník se ho pokusil spláchnout v záchodě a Frank už se nikdy víc neptal.

Cancer

28. listopadu 2009 v 8:00 | Lenusqa
A/N: Děkuji za poslání a připomínám mail, RomanceInDanger@email.cz ;)

Prišiel ku mne a pobozkal ma. Čo to má znamenať? Milujem ho, ale on o tom nevie. Bolo to také nádherné... Potom sa odtiahol a pozrel na mňa. Díval som sa naňho, do jeho nádherných veľkých hnedých očí.

"Milujem ťa, Gee..." povedal a ja som ho objal.

"Aj ja teba Frankie. Ani nevieš, ako dlho som na túto chvíľu čakal. Milujem ťa!"

Potom som ho pobozkal aj ja, ale zapojil som aj jazyk. Pridal sa. Prechádzal mi rukami po chrbte, jeho hrejivé dotyky boli ako návyková droga. Stáli sme na pláži a bozkávali sme sa pri západe slnka. Bolo to všetko také krásne.

To som ale ešte netušil, že on nie je jediný komu patrím...

Misanthropy. (12)

25. listopadu 2009 v 6:33 | Tea |  Misanthropy.
Do I really want to know your life?
Some things are better left unsaid

Frankovi se tu noc zdály velmi zvláštní sny. Možná to zapříčinilo působení faktu, že přespával v místnosti přecpané vzpomínkami cizích a mnohdy špatných lidí. Gerard byl příkladem za všechny.
Když rozlepil unavená víčka, trvalo to víc než jen pouhých pár vteřin, dokud se nevzpamatoval a nepochopil, proč se po ránu nachází ve své pracovně. Jakmile se štípnutím do ruky ujistil, že se nejedná o noční můru, v které Gerard vystoupí z jeho počítače a zabije ho, hlasitě si oddechl.

Vstal a pokusil se protáhnout rozlámané tělo. Za okny ho přivítala šedá obloha, i když neměl tušení, jestli značí brzké ráno nebo pouhé špatné počasí. Zkontroloval čas na digitálních hodinkách. Probudil se dokonce půl hodinu před svou regulérní pracovní dobou.

Someone out there loves you after all (34)

23. listopadu 2009 v 6:48 | Překlad EllisaPirat |  Someone out there loves you after all

Tvář se mi stáhla v těžkém nadechnutí. S šokujícím pohledem mi uniklo pár slz.

"Franku? Oh baby, ty jsi vzůru!"

To-nebyl on, nebyl to Gerard. Byl to vlastník jiného hlasu, znám tu osobu?

"Gerarde?" vysoukal jsem ze sebe, chtěl jsem vědět, kdo je majitel toho andělského hlasu.

To- Vypadala zklamaně že jsem se staral o osobu, která tu nebyla, ale potřeboval jsem vědět. Mohl jsem s ní mluvit po tom, co budu vědět, kde je.

"Ah, Franku, on tu není. Byl tu tak před týdnem a před dvěma dny s květinami. Nebyla jsem tu, ale sestra mi to řekla." Podívala se na mě smutně, ale poukázala k buketu překrásných červených a bílých růží.

Desolation row

21. listopadu 2009 v 12:07 | Tea
A/N: V přímém důsledku 17. listopadu jsem vždycky hrozně ovlivněná, takže tu máte určitým způsobem revoluční povídku... nikdo v ní není jmenován, ale věřím, že rozpoznáte, o kom se mluví ;) so enjoy


Když jsem se pomalým, a přesto rozrušeným krokem přibližoval ke skupince různorodých mladých lidí, neměl jsem tušení, s jakými očekáváními se k nim plánuji připojit. Prvních pár měsíců na vysoké škole mě nakazilo nadšením ze studentského života a v rámci soudržnosti jsem bezmyšlenkovitě kývl na nabídku památeční akce, jakmile se o ní spolužáci zmínili.

,,Ty patříš k nám?" vyhrkla na mě dívka v huňaté, tmavě modré bundě, která v rukou svírala nějaké organizační materiály. Přesto, že mluvila na mě, se většinu času roztěkaně rozhlížela po desítkách dalších příchozích.

Day Job (3)

19. listopadu 2009 v 12:27 | Překlad Tea |  Day Job
A/N: Tak aspoň kousek ;) enjoy

,,Gerard? Gerard Way?" zamračil se Travis a skrz kouř pošilhával na Franka. ,,Který to je?"

,,Um. Prodavač?"

Frank zakňučel, když se Travisův obličej rozjasnil do obrovského úšklebku.

,,Ohhh," prohlásil a protáhl to slovo tak dlouze, jak jen to člověk mohl udělat. No, a ještě víc. ,,Prodavač. Znám ho. Do pekla, každý ho zná. Někteří z nás jsme ho dokonce znali ve stejnou chvíli. Vážně přátelský hoch."

Sick

18. listopadu 2009 v 17:43 | Tea |  About authors
Moji milí čtenáři,

váš pokorný vypravěč už je nějakou tu dobu nemocný :( omlouvám se, jestli teď povídky nebudou přibývat tak často, ale nedostanu se ke svému počítači a s teplotou se zápletky moc dobře nevymýšlí.

Jinak chci poděkovat těm, kdo zatím poslali svoje povídkové výtvory, a pokud má ještě někdo zájem... RomanceInDanger@email.cz ;)

A v neposlední řadě samozřejmě děkuji těm, kdo mají ještě pořád chuť číst a komentovat :)

T.

Misanthropy. (11)

16. listopadu 2009 v 6:26 | Tea |  Misanthropy.

Do I really want to know your life?
Some things are better left unsaid

Pro všechny citlivé nervy v těle je přirozené, že při podráždění se odtáhnou od podnětu, který ho způsobil. Tak utíká malé dítě od rozpálené trouby, lovec couvá před náhle zjeveným medvědem a přepadená dívka uniká nočnímu násilníkovi.

Jedině Frank se vracel na místo, které to všechno způsobovalo.

Bez dechu děkoval Bohu, že po osmé hodině se v práci ještě pořád zdržovalo pár lidí, kteří nestihli dokončit naložené úkoly. Vklouzl do výtahu a nervózně přešlapoval, zatímco se odmítal podívat na svůj vlastní odraz v kovových dveřích.


Maybe it's just me (11)

13. listopadu 2009 v 6:27 | Tea |  Maybe it's just me
A/N: Na úpěnlivá přání jsem zapracovala a napsala další část takhle rychle! :D takže enjoy :)

Narrator's POV

Zatímco chlapci spěchali domů, neprohodili spolu ani jediné slovíčko. Náhodným kolemjdoucím se muselo zdát, že potkali jen dva nahodilé studenty, kteří se po cestě ze školy střetli. Dost možná by ani nerozpoznali, že se jedná o bratry, protože Gerard s Mikeym nesdíleli příliš mnoho společných rysů v obličeji - a o těch povahových ani nemluvě. A pokud by se přece jen v očích ostatních měli znát, dost pravděpodobně právě přestáli náročnou hádku.

Misanthropy. (10)

10. listopadu 2009 v 6:39 | Tea |  Misanthropy.

Do I really want to know your life?
Some things are better left unsaid

,,Vítám vás zpátky, Franku…"

Frank práskl dveřmi od své pracovny přímo před nosem Carlovi, kterého potkal na osamělé chodbě. Připadalo mu až zvláštní, jak příliš často na něj naráží v rozlehlé budově, v které tráví dny. Vzhledem k tomu, že téměř neopouštěl svou kancelář, se mu to jevilo málem podezřelé. Ačkoliv jeho vzrůstající paranoia dokáže poslední dobou vysvětlovat všechno.

Pro jistotu zamknul a dlouze si oddechl, když byl znovu izolován od zbytku světa. Pokud nemohl zůstat v bezpečí svého a Mikeyho bytu - rád si namlouval, že alespoň tam mu nic nehrozí, přestože se víc než častěji ujišťoval o opaku - tak nechtěl vidět nikoho dalšího.

A ze všeho nejmíň Gerarda.

Someone out there loves you after all (33)

8. listopadu 2009 v 8:04 | Překlad Tea |  Someone out there loves you after all
Píp.

Všechno bylo černé a já otupělý. Nemohl jsem se hýbat, vidět, nic jsem neslyšel - kromě té otravné pípající věci.

Píp.

,,Je stabilizován - má stálý pulz a dýchání v normálu. Bohužel ale nemůžeme říct, jak moc utrpěl mozek v důsledku nedostatku kyslíku. Alespoň dokud se neprobudí. Pokud se probudí." To jsem slyšel. Nepříjemný, monotónní hlas? Ano, hlas. Nemohl jsem ale pochopit a zpracovat, co říkal.

,,Co tím myslíte 'pokud se probudí'?"

Píp. Další hlas a další zvuk. Byl taky znepokojující, ale jiným způsobem. Ten zvuk zněl tak nějak smutně, zoufale. Vzlykání?

,,Obáváme se, že upadl do kómatu a nejsme si jistí, na jak dlouho bylo zabráněno přichodu kyslíku do mozku. Proto nevíme, jestli se probudí. Omlouvám se."

Píp. Víc toho zvuku - vzlykání - a ještě zoufalejší. Proč?

Day Job (2)

5. listopadu 2009 v 6:30 | Překlad Tea |  Day Job
A/N: Mimochodem, celkem je to rozděleno na sedm částí :) tak enjoy!

Frank nechtěl, aby se ho dotklo něco z toho, co Bob říkal. Fámy se v místech jako u Schechtera -kde je každý znuděný a naštvaný - nabalovaly jako sněhové koule, a vedly k drbům, a ty vedly k věcem, jako když Alex Marshall, brigádník na doplňování, propukl v pláč a zamknul se na záchodech, nevycházejíc do chvíle, dokud ho kdosi neuplatil milkshakem bez laktózy. Fámy, to byla část práce v podělaném smíšeném zboží, a Frank se na to prostě rozhodl zapomenout a pozvat Gerarda na rande. Pak se střetl s Gabem.

Gabe byl v pohodě kluk, který pracoval jako asistent manažera - nikdy se do něj nenavážel při tom sporu, kdy místo regulérních latexových rukavic začal nosit bezprsté, nebo když se začal pokoušet muchlovat s Rayem, manažerem dovozu, aby vyděsil návštěvníky (ale zeptal se, jestli se může přidat, i když Frank si byl na 75% jistý, že vtipkuje.) Ale když se nahnul přes pult a řekl:

,,Slyšel jsem, že plánuješ jít do toho Wayovic kluka."

Výsledky Letní soutěže

4. listopadu 2009 v 8:21 | Tea |  Contests
So...

Chtěla bych rozhodně poděkovat těm, kteří se zúčastnili, za jejich snahu a odvahu se do něčeho soutěžního pustit :) doufám, že příště se váš počet zase zvětší!

Díky také těm, kteří hlasovali, a rozhodli (těsně) takto:

Letní povídka č. 1 - Mortal Memory od - Laivine (4 HLASY)
Letní povídka č. 3 - 2000 km svobody od - Petronajt (7 HLASŮ)
Letní povídka č. 2 - Game over od - Jannica (15 HLASŮ)

A vítězem se stává Letní povídka č. 4 - Alien Happening. od - Dark_Butterfly (16 HLASŮ)
Misanthropy. (9)

3. listopadu 2009 v 17:35 | Tea |  Misanthropy.

Do I really want to know your life?
Some things are better left unsaid


,,Zbláznil ses? Proč jsi jel na námraze takovou rychlostí, že ses dostal do smyku?!"

Mikey se většinu času spravoval jako velice mírumilovný člověk, ale pokud ho něco rozhořčilo, přeměnil se do dynamitu s velice krátkou zápalnou šňůrou. Frank si přes třeštění hlavy naštěstí nestihl sečíst dvě a dvě dohromady a hloubat nad tím, jestli to není určitá spojitost s Gerardem.

,,Mikey, já - "

,,Ó můj bože, omlouvám se. Nechtěl jsem křičet."

Misanthropy. Intermezzo.

2. listopadu 2009 v 7:35 | Tea |  Misanthropy.
Come touch me like I 'm an ordinary man, have a look in my eyes
(pojď, dotkni se mě, jako bych byl obyčejný muž, podívej se mi do očí)

Underneath my skin there is violence, got a gun in its hand
(pod kůží mám zuřivost, v její ruce je zbraň)

Ready to make sense of anyone anything
(připravená porozumět všem, všemu)

Black holes living in the side of your face
(černé díry, žijící po stranách tvého obličeje)

Razor wire spinning around your blistering sky, blistering sky
(ostnatý drát obtočený kolem žhavého nebe, žhavého nebe)

Bullets are the beauty of the blistering sky
(kulky jsou krásou toho žhavého nebe)

Bullets are the beauty and I don 't know why
(kulky jsou krásou a já nevím proč)

Personal responsibility
(osobní zodpovědnost)

Personal response insanity
(osobní odpověď šílenství)

Confine me let me be the lesser of a beautiful man
(spoutej mě, nech mě být něčím míň než krásným mužem)

Without the blood on his hands
(bez té krve na jeho dlaních)

Come and make me a martyr come and break my feelings
(pojď, udělej ze mě mučedníka, přijď a znič mé pocity)

With your violence with the gun to my head
(s tvou zuřivostí, se zbraní u mé hlavy)

Ready to take out anyone anywhere
(připravené odstranit kohokoliv, kdekoliv)

Razor wire spinning around your heart
(ostnatý drát obtočený kolem tvého srdce)

Blistering sky blistering sky
(žhoucí nebe, žhoucí nebe)Čas odísť

1. listopadu 2009 v 8:01 | Peculiar
A/N: Nevím, jestli vás to nadchne stejně, jako mě, ale tuhle povídku napsal kluk :) a je vážně strašně povedená a neobyčejná. Takže čtěte!

V koupelně se ďábel po zdi prochází
když ruka rozechvělá žiletku rozpůlí
Jak perly na zemi, vypadaj prášky rozsypaný
a kruhy pod vočima řeknou, že už je po vůli

-Kurva...

-Čože?

-Ale nič.

Po chvíľke ticha Frank zase prehovoril:

-Chýba ti?