Říjen 2009

Happy B-day Fee!

31. října 2009 v 0:01 | Tea |  About authors
Další Halloween, další narozeniny :) a tentokrát už 28.! Tak všechno nejlepší, Frankie!


Maybe it's just me (10)

30. října 2009 v 8:04 | A. |  Maybe it's just me

Gerard's POV

Keď som sa nasledujúce ráno prebudil na nepríjemný zvuk budíka a - ako bolo mojím zvykom - ešte po slepiačky som sa vypotácal z postele a zamieril ku skrini s oblečením, s prekvapením som zistil, že Mikey už vo svojej posteli neleží.

Akosi automaticky ma pichlo pri srdci a nepríjemne sa mi zovrel žalúdok v zlej predtuche, že sa mu snáď niečo stalo. Hlavou mi preletelo asi sto rôznych katastrofálnych scenárov, jeden horší od druhého. Pri čísle sto jedna som však započul ostrý zvuk kvapiek vody v sprche, dopadajúci na bledé kachličky v kúpeľni, susediacej s našou izbou. Prudko som vydýchol úľavou a pokrútil hlavou. Tá prehnaná starostlivosť ma privádzala do šialenstva.

I tear my heart open, I sew myself shut, my weakness is that I care too much

Someone out there loves you after all (32)

28. října 2009 v 11:21 | Překlad EllisaPirat |  Someone out there loves you after all
Zavolal jsem do práce, že jsem nemocný a neodejdu z
bytu, dokud znovu neuslyším Gerarda. Pravděpodobně bych netušil, že to bude to samé. Neobtěžovalo mě, že jsem se rozhodl zabít tak snadno - byla to prostě jediná cesta, kterou jsem viděl.

Procházel jsem se po balkoně, klepal se vlivem chladného vzduchu, ale ocenil jsem krásné počasí. Slunce svítilo - ojedinělé takhle v listopadu - a nějaké děti si hrály blízko parku. Zabalení do několika vrstev oblečení honily jeden druhého a jejich matky seděly na lavičkách a tlachaly několik metrů dál. Chichot byl odnášen větrem až sem nahoru ke mně a já si přál, aby život mohl zůstat takový napořád. Hrozné svědící rukavice, šály, čepice, které babičky upletou k narozeninám místo toho, aby ti koupily poslední Star Wars lego nebo videohru.

Misanthropy. (8)

25. října 2009 v 11:59 | Tea |  Misanthropy.

Do I really want to know your life?
Some things are better left unsaid

Sedět uvolněně na kožené, měkoučké pohovce může nestrannému pozorovateli připadat jako příjemná chvíle plná naplňujícího odpočinku. Jenže to by se nesmělo jednat o Franka Iera.

Nehybnost spočívala jedině v bolestivém škubání, způsobeném sebemenším trhnutím křečovitými svaly. Nepřítomný pohled, upnutý do zdi, se dal namísto melancholického ztracení v potěšujících vzpomínkách vysvětlit hororem, odehrávajícím se hluboko za panenkami. Sotva se zvedající hrudník neodpovídal pomalému, vyrovnanému dechu. Vyjadřoval jedině to, že se Frank pomalu dusil. Rdousil ho děs, minulost, přítomnost, a smíšené obrazy ze všech možných sfér.

Jako by už netušil, co zažil on a co Gerard.

Day Job (1)

23. října 2009 v 6:30 | Překlad Tea |  Day Job
A/N: Překlad jedné úžasně vtipné, originální povídky, kterou vážně doporučuji. Miluju styl, jakým je to napsané. Od autorky Enough to close your eyes to, pokud pamatujete :)

Jednoho dne se Frank rozhodl, že absolutně nenávidí svůj život.

Potom, co se Pencey prep rozpadli, si říkal, že práce v jídelně bude jen dočasná. Ale nestalo se tak, ačkoliv to byla celkem dobrá stravovna. Jedna z těch, kde jsou všichni zákazníci vegetariánští hipíci a zaměstnanci mají zelené vlasy, a kde byly hromady tofu; bylo to jen jedno oddělení ve velkém obchoďáku, schované vzadu vedle pekařství. Musel mít uniformu i cedulku se jménem, domů chodil načichlý sendviči a v koutech bytu se mu hromadil prach. Každé pondělí si říkal, že tohle bude týden, kdy podá výpověď - nebo tu prostě přestane pracovat nějakým jiným velkolepým způsobem, který bude obsahovat válečné skřeky a převrhnutí vozíku s těstovinami - a začne znovu s kapelou.

Když si jednoho rána uvědomil, že pracuje v Schechter's Foods už čtyři roky, připadal si trochu bezradný.

,,Život je na hovno," zamumlal o přestávce a svalil se ke kávě. Andy se na něj se zvednutým obočím podíval.


Hlasování Letní soutěže

21. října 2009 v 18:17 | Tea |  Contests
Tentokrát jste se moc nečinili, ale i tak děkuju všem, kdo alespoň komentovali poslané povídky :) a samozřejmě hlavně samotným autorům.

Je čas na určení vítěze, takže hlasujte v anketě! :)

Letní povídka č. 1 - Mortal Memory od - Laivine
Letní povídka č. 2 - Game over od - Jannica
Letní povídka č. 3 - 2000 km svobody od - Petronajt
Letní povídka č. 4 - Alien Happening. od - Dark_Butterfly

Hlasování probíhá do příští neděle 1. 11. :)

Misanthropy. (7)

19. října 2009 v 6:34 | Tea |  Misanthropy.

Do I really want to know your life?
Some things are better left unsaid

Když vystoupil z auta před budovou svého pracoviště, překvapeně se zastavil. Na černý kabát mu dopadlo malé bílé cosi. Pár vteřin na to udiveně zíral, než se to znovu rozplynulo.

Zvednul hlavu a zamrkal, jakmile mu přímo do oka spadla další sněhová vločka. Zadíval se na hodinky a pousmál se, když si uvědomil, že už začal prosinec. Poslední dobou neměl nejmenší tušení o tom, jaké datum zrovna kalendář ukazuje.

Vlastně nevnímal nic jinačího než Gerarda, který mu vyplňoval snad i ten nejskrytější kout jeho mozku.

Sám pro sebe si zavrčel a zamračil se. Se stejně zakaboněnou tváří vyjel až do své kanceláře a ignoroval Carla, který ho po cestě už jen ze slušnosti pozdravil.

Misanthropy. soundtrack.

18. října 2009 v 13:09 | Tea |  Misanthropy.
Dvě písničky, které mě u téhle story doprovázejí. Pro všechny, kdo chtějí mít husí kůži :)

A taky nějak proto, že jsem snad překonala období, kdy už jsem ani nechtěla psát... tak držte palce :) čtěte, komentujte, a zkrátka mějte alespoň nějakou radost z toho, že tenhle náš svět ještě existuje :)

Archive - BulletsPlacebo - In the cold light of morning


Dead! (11) (END)

17. října 2009 v 16:08 | Tereska |  Dead!

Mikey okamžitě začal lapat po dechu a když se jeho plíce naplnili a on se uklidnil faktem, že smrt už není tak blízko, nevěnoval mi ani jediný pohled, zvedl se a odešel. Hlasitě prásknul dveřmi a se mnou mírně zacloumá strach. Snažím se ho potlačit, ale nedokážu to - do ústavu nechci. Ano, možná jsem bláznivý, ale co tomu pomůžou, když mě nacpou pilulkami a kůži mi propíchají morfinem. Nebudu předstírat, že mě pár dní v naprostém útlumu neláká - jenže problém je v tom, že odtud nemůžete jen tak odejít jako z nějakého opiového doupěte. Kdyby mě tam zavřeli, je to na týdny, měsíce, roky, možná už bych se odtud nikdy nedostal.

Mezipatra 2009

16. října 2009 v 8:09 | Tea |  By own eyeball
Jako každý rok nás čeká gay a lesbický filmový festival Mezipatra :)

V Brně začíná 23. 10. a v Praze 2. 11.

Rozhodně si vyberte něco z programu, který naleznete na stránkách festivalu!


Letní povídka č.4

14. října 2009 v 6:32 | Dark_butterfly |  Contests
A/N: Pokud by ještě někdo náhodou tvořil, do konce týdne urychleně pošlete :)

Alien Happening.

Ležel jsem sám na dece u jednoho zastrčeného rybníka a opaloval se. Převalil jsem se na břicho a vnímal pouze příjemně hřejivé sluneční paprsky, zprudka dopadající na mé, faktorem 50 chráněné tělo. Chtěl jsem se opálit do mírného sexy bronzu.

Bude to takhle trvat sice o něco déle, ale mám nějaká nová tetování a Bob (kamarád) tvrdil, že prý by mi mohli nadobro ztmavnout, nebo hůř, že když se spálím, sloupnou se mi.

Nechtěl jsem tomu věřit, ale když to říká on, tak to musí být pravda. Bob je nejchytřejší člověk, kterého znám. Čte hodně knížek, hlavně encyklopedie a tak. A říkal, že si píše na internetu s nějakým dost chytrým chlapíkem. Říká mu Pan Google. Asi to bude nějaké krycí jméno, protože jsem ho zkoušel hledat v telefonním seznamu, aby mi taky poradil, ale nenašel jsem ho. Chtěl jsem si s ním popovídat, protože ta věc, o kterou se jednalo, byla příliš důvěrná na to, abych mu to psal. (Co když není tak důvěryhodný, jak si Bob myslí a vyvěsil by to někde na webu?)

Misanthropy. (6)

12. října 2009 v 6:32 | Tea |  Misanthropy.

Do I really want to know your life?
Some things are better left unsaid

Frank se po bezesné noci chystal Mikeymu omluvit, ale usnul na pár minut zrovna ve chvíli, kdy jeho přítel vstával. Po zazvonění budíku se jen s povzdechem podíval po prázdném místě v posteli a nedobrovolně se zvednul.

Do své kanceláře se dostal v podobě ledovce. Ne, listopadové deště se nezměnily ve sníh a teplota ani neklesla na několik stupňů pod nulou. Jen se pokoušel vyvarovat absolutně všem pocitům. Jako robot usedl k počítači a se zdrogovaným výrazem zíral na monitor.

Posunul záznam o několik dní dopředu. K čemu podrobné informace? Stejně si byl stoprocentně jistý, že nic úžasného a chvályhodného do filmu o Gerardovi neobjeví.

Mannen som elsket Yngve

11. října 2009 v 10:23 | Tea |  By own eyeball
Naprosto úžasný norský film Muž, který miloval Yngveho. Všem doporučuji vidět. Nejen kvůli propojení homosexuality, ale také kvůli ohromnému soundtracku, plného The Cure, a zkrátka dobrému příběhu a atmosféře.

Norský Stavanger je sice příjemné, ale poněkud monotónní místo k životu, do něhož revoluční konec osmdesátých let proniká jen skrze televizní obrazovky. Jediný únik z okolní šedivé nudy nachází sedmnáctiletý Jarle v hudbě kapel nové vlny, pod jejichž vlivem založí s přáteli "nejtvrdší punkovou kapelu ve Stavangeru". Když však do školy nastoupí nový student Yngve, obrátí se Jarleho doposud dětský svět vzhůru nohama: aniž by tušil, jak k tomu došlo, zjišťuje, že volí mezi dívkou, kterou mu všichni závidí, a chlapcem, jehož ani pořádně nezná. S tak silným emočním zlomem, který se podařilo debutujícímu Stianu Kristiansenovi do snímku vložit, se lze setkat jen málokdy - jeho zábavná komedie o dospívání se takřka nepozorovaně zlomí do hořce melancholického vyprávění o nemožné lásce.


Odkaz na stáhnutí zde

Mimo jiné se také objeví v programu filmového festivalu Mezipatra, takže si na něj můžete zajít do kina :)


Dead! (10)

9. října 2009 v 6:39 | Tereska |  Dead!

"Abych na tebe dával pozor."

"Hm, a nenapadlo tě třeba… no já nevím… že tě tady nechci?" zasyčel jsem na něj s notnou dávkou nenávisti, kterou jsem prostě nedokázal zakrýt.

Ani se neotočil. Krev se mi rozpumpovala a vlila do očí.

"Hele, Franku, nechtěl jsem o tom začínat zrovna teď, ale vidím, že jsi už stejně v mizerný náladě," vzdychl Mikey, jako kdybych byl dítě, které nechce pochopit, že dvě a dvě jsou čtyři.

Someone out there loves you after all (31)

7. října 2009 v 6:31 | Překlad Tea |  Someone out there loves you after all
,,Jak si tím můžeš být tak jistý? Jak můžeš vědět, že mě znáš? Ani jsi mě nikdy pořádně nepotkal. A vím, že jsi proti tomuhle druhu randění, protože si zkrátka myslíš, že bez kontaktu z očí do očí někoho pořádně nepoznáš. Takže mi to, Franku, vysvětli. Jak mě můžeš milovat?" vyštěkl hořce.

,,Já nevím, ale je to tak. Nikdy dřív jsem se takhle necítil, Gerarde. Nemůže to být nic jiného než láska. Zdá se mi, jako bych tě znal celý život, a přesto je tu pořád dost toho, co se o tobě můžu naučit. Nemůžu bez tebe žít, potřebuju tě," řekl jsem upřímně a čekal, kdy mě konečně přestane znejišťovat.

,,Nejsem pro tebe dobrý, nejsem pro tebe dost dobrý," zašeptal.

,,Samozřejmě, že jsi!"

,,Franku, jsem vrah, zabil jsem tvého bratrance. Měl by ses mě bát, měl bys položit a zavolat policii. Měl bys mě nenávidět." Začínalo to být nepříjemné, pokoušel se snad, abych ho přestal mít rád nebo co?

One and only chapter

5. října 2009 v 19:51 | Překlad Sally
Pozoroval jsem tě jak klopýtáš do domu. Znovu zničený, plný prášků, chlastu a bůh ví čeho ještě. Tmavé vlasy ti zakrývaly obličej, takže tvé kdysi hluboké a spalující oříškové oči, nebyly vidět. Tvé oči byly vlastně první věc, která mě na tobě přitahovala. Pamatuju si jak jsem tě poprvé uviděl. Šel jsi proti mně a usmíval se. Tvůj úsměv tehdy rozzářil celý pokoj. Co se změnilo? Proč to všechno bylo tak rychle pryč?

Misanthropy. (5)

4. října 2009 v 8:03 | Tea |  Misanthropy.

Do I really want to know your life?
Some things are better left unsaid


Frank nervózně poklepával prsty po naleštěné stěně výtahu. Pod očima mu visely temné kruhy, připomínající události předešlé noci. Dlouze zívl a rychle si dal ruku před pusu, když se dveře výtahu otevřely.

Vystoupil a tak tak nezakopl, když se zastavil před Carlem.

,,Dobré ráno, Franku," pozdravil a na okamžik zpomalil chůzi, zatímco se díval do složky papírů v ruce.

,,D - dobré ráno, Carle," odpověděl Frank a stěží zadržel další zívnutí.

,,Dlouhá noc?"

Pro dnešní noc jsem gay

2. října 2009 v 6:37 | Tea |  By own eyeball
Kdo nestihl včera koupit noviny DNES spolu s magazínem, přináším jednu z úžasných reportáží ;) takže klikněte na celý článek a začtěte se :)