Srpen 2009

Misanthropy. (1)

30. srpna 2009 v 8:00 | Tea |  Misanthropy.

Do I really want to know your life?
Some things are better left unsaid

Představte si svět v roce 2100.

Bez mimozemšťanů, bez robotů, bez života na Marsu. S jinou hudbou, s jiným stylem, s jinými televizními pořady. Ale pořád docela podobný tomu, jaký existoval předtím.

Představte si rozlehlé americké město, rozrůstající se nikoliv do šířky, nýbrž do výšky. Kamkoliv se podíváte, vidíte neuvěřitelně vysoké prosklené mrakodrapy.

A teď si představte sedět černovlasého, potetovaného muže menší postavy v jednom z nejvyšších pater právě takové budovy. To by mohl být on.

Dead! (7)

29. srpna 2009 v 8:03 | Tereska |  Dead!

Gerard's POV

Stojím nad vanou plnou krve, ječím, ale Frank už mě neslyší, potápí se. Panebože, panebože, co mám kurva dělat???

Být duchem není jednoduchý, chtěl bych ho popadnout, vytáhnout z vody, zavolat pomoc. Nejde to. On nechce… nemůžu se ho dotknout, nechce!! Raději pro mě chce zemřít?!

Slyším ránu. Dveře?

"Franku?" slyším volání. Poznám Mikeyho. Okamžitě vyběhnu z koupelny za ním, stojí v obýváku a rozhlíží se.

"Franku? Kde jsi? Jsou tu kluci, chtějí tě pozdravit…" nahlídne do ložnice.

"Mikey!" zaječím na něj, i když stojím těsně u něj.

"Mikey, Mikey! Je v koupelně Mikey, chce se zabít, Mikey musíš zavolat pomoc, tudy….!!!"

Neslyší mě. Projde pomalu kuchyní, zastaví se v pokoji s nástrojema, kde Frank často skládal.

Letní povídka č.2

28. srpna 2009 v 8:03 | Jannica |  Contests
Game over

Šílené davy ječící v naprosté agónii. Fanoušci omdlévající z nedostatku vody a vzduchu. Pořadatelé stojící za zábranami posílají kelímky s vodou a polévají mdlá děcka nalepená v první řadě. Překrásná světýlka vytvořená mobilními telefony a foťáky, jsou jich tisíce. A ta atmosféra… Ta hustá, napjatá atmosféra. Každý si chce tenhle večer užít.

Stojíme na pódiu a necháváme na nás zářit oslepující reflektory. Je léto a my si užíváme posledních pár koncertů na Projectu Revolution. Zdá se mi neuvěřitelné, co všechno jsme zde zažili, jakým způsobem nás to nakoplo a posunulo o krok vpřed.

Prsty se mi automaticky rozeběhnou po strunách a z jejich konečků proudí tajemná energie do celého mého těla. Hořká pachuť v mých ústech se mísí se slanými kapkami potu, musím zavřít oči, abych se soustředil na hraní. Naše hudba se rozléhá po obrovské hale a naplňuje srdce všem těm oddaným fanouškům, kteří napjatě očekávají další tóny a nenasytně napínají uši, aby jim nic z naší hudby neuniklo.

Someone out there loves you after all (28)

26. srpna 2009 v 8:03 | Překlad EllisaPirat |  Someone out there loves you after all
Venku pršelo, když jsem jel taxíkem domů. Jen jsem zíral na chladné, mokré ulice zaplněné lidmi, kteří hledali úkryt před deštěm. Přemýšlel jsem o všem, co se událo od minulé noci.

Udělal jsem chybu tím, že jsem se nesnažil být s Jephem? Dokonce i když jsem si řekl, že k němu nic necítím, Jeph očividně ano. Nemohu ho políbit nebo ho držet, jako kdyby tam nebyl. Otázka byla, jak silné to něco bylo a jak moc to poseru, když s ním nebudu.

Bylo ro 6 měsíců od té doby, co Gerard zmizel, a když jsem se přes něj ještě nedostal, dokážu to vůbec někdy? Když jsem byl s Jephou, nebolelo to tak moc, možná by mi to pomohlo dostat se přes Gerarda rychleji - kdybych byl ve vztahu s Jephou? Řekl, že mě miluje a já mu doopravdy věřil; jeho temné hnědé oči zářily emocemi, bylo nemožné to nevidět.

Somewhere in the past (1)

25. srpna 2009 v 8:07 | Lucy |  Somewhere in the past
A/N: Zasláno od Lucy, rozděleno na tři díly :)

Jemné pohladenie slnečných lúčov mi naznačuje, že je čas vstávať. No neznesiteľná bolesť hlavy zo včerajšieho večera mi hovorí, že som to s alkoholom zase prehnal.

"Tak im povedzte, že som to zrušil."

"Že sa to nedá? Ak vám to nedošlo, práve hovoríte s chlapom, ktorý zarába prachy aj keď sedí na hajzli a vďaka čomu má aj taký pripečený idiot ako ste vy prácu. Takže očakávam, že sa o to postaráte."

Verili by ste tomu? Ten istý hlas mi kedysi šepkal do ucha ako ma miluje. Frank sa naklonil k posteli a letmo mi dal pusu na líce.

" Musím ísť, uvidíme sa večer." Povedal načo som zabručal, otočil sa druhý bok a snažil sa zaspať. Nemalo to zmysel, pretože každá časť môjho tela kričala od bolesti. Preto som radšej vstal, dal si studenú sprchu a zapálil si jednu na povzbudenie. Pomohlo to, napokon ako každé ráno.

Letní povídka č.1

24. srpna 2009 v 10:11 | Laivine |  Contests
Mortal memory

Frank nikdy nebyl zářný příklad správně vychované a poslušné ratolesti. Už jako malé dítě býval nepoddajný, říkala si v duchu jeho matka. Nepoddajný? Neměla by v tomhle případě používat svojí naškrobenou a zdvořilou mluvu. Byl zlobivý. Protivný. K nevydržení.

Jeho matka i otec ho přesto milovali, tak jak se na rodiče sluší a patří. Měli byste své děti milovat, ať už jsou jakékoli, není to tak? I když vám toho na nich tolik vadí, i když s nimi nevycházíte nejlíp, nikdy byste neměli pomyslet na to, že byste je radši ani vůbec neměli.

Paní Ierová se cítila velmi provinile, že na tohle myslela. Už mnohokrát si říkala, jestli to nebyla chyba, pořizovat si dítě. Nikdy nechtěla být matkou v domácnosti. To ty zatracené hormony v těhotenství jí donutili nejít na potrat. Ten protivný pud mateřské lásky jí zničil kariéru. Zničil jí život.


Maybe it's just me (8)

23. srpna 2009 v 8:12 | A. |  Maybe it's just me

Gerard's POV

Ležal som práve na svojej posteli a snažil sa učiť maturitnú tému z angličtiny - samozrejme neúspešne. Sobotný večer rozhodne nebol dobrý čas na knihy. Nie, pokiaľ sa váš brat volal Michael Way a práve sa chystal na nejaký stupídny večierok jedného z jeho kamarátov.

Matka mala znova nočnú, takže tu nebol nikto, kto by ho od toho vedel prehovoriť. Musím povedať, že som sa naozaj snažil, ale ako jeho brat - aj keď starší - som toho veľa nezmohol. Mikey sa na mňa akurát nahneval, keď som znova vytiahol jeho transplantáciu srdca, vykričal mi, že vie, čo robí a dve hodiny ma ignoroval. Dlhšie to však nevydržal. Potreboval sa ma totiž spýtať, či jeho zadok vyzerá v tých nových rifliach dosť dobre.


Coke date (3) (END)

22. srpna 2009 v 8:00 | Dark_butterfly |  Coke date
Když jsme se pak oblékli, chvilku jsem seděl na lavičce u štěrkové cestičky, protože Frank se odešel vyčurat na trávník. Nebylo jasné, jestli si ten shrbený vysoký chlápek v bílé košili s krátkým rukávem všimnul právě toho. Frankie se posadil vedle mě a najednou jako by se mělo odehrát jakési závěrečné, formálnější dějství našeho prvního rande. Bylo mi náhle těžko u srdce a napadlo mě, že možná nebylo nejchytřejší dát najevo Frankovi, jak jsem šťastný - nedokázal jsem potlačit svůj pocit naplnění a moje duše i tělo hladovějící po lásce z něho chtěly pořád víc a víc. Vzduch jako by byl nabitý jen přítomností a jmény Gerard a Frank, našimi jmény. Visela tam ve smutném, ostrém chemickém pachu poznání mezi spícími vavříny a azalkami. Vysoký muž kolem nás prošel, zaváhal a pak se otočil.

"Víte, že je to tu jen pro majitele klíčů?"

"Prosím?"

Vykladanie snov (3) (END)

21. srpna 2009 v 8:36 | Překlad A. |  Vykladanie snov
Takže Quinn sa hral na zbabelca posledných päť rokov (najmenej), ale dokázal si to priznať. Čo nedokázal až tak dobre prijať, bol pohľad na Berta s inými chlapmi. S dievčatami to bolo v pohode, pretože - aj keď to zrejme bolo od neho neúprimné - Quinn sám randil s veľa dievčatami. Takže to bolo len fér.
Celé to bolo ako žitie s nejakými zdravotnými problémami, napríklad s artritídou, či cukrovkou. Bolo to niečo, čo Quinna vždy mrzelo, ale tiež niečo, čo bolo normálne. Na čo si časom zvykol.
No potom niekedy odrazu prišiel úder - odrazu ho musel vidieť s ním vo svojej vlastnej prekliatej kuchyni, roky potom, ako sa prestal utápať v bolesti kvôli ich vzťahu. A to je ten okamih, kedy si odrazu Quinn uvedomil, že toto nie je len nejaká choroba, pretože s tým nemôže ísť do nemocnice alebo si vziať väčšiu dávku liekov. Musí si tým prejsť a počkať, kým je opäť dosť silný na to, aby sa postavil na nohy a čelil tomuto problému.

Misanthropy.

20. srpna 2009 v 0:01 | Tea |  Misanthropy.
Do I really want to know your life?
Some things are better left unsaid


Něco úplně jiného. Nebudu nic prozrazovat. Tápejte.
V této povídce nejsou používány texty písní. Sedí k ní jen jedna jediná, která přesně vyjadřuje atmosféru.
Placebo. In the cold light of the morning.Coke date (2)

19. srpna 2009 v 8:06 | Dark_butterfly |  Coke date
Frank se mi podíval přímo do očí. "Málo místa?"

Trhnul jsem sebou a chvilku čekal - fakt byl ten, že jsem si netroufal. Pravděpodobně je doma bratr, nemohl jsem mu to udělat. Nikdo u nás o mé orientaci neví, a tohle bylo vulgární a nebezpečné. V hlavě se mi začaly odvíjet důsledky, které by to mělo, navždy by to zadusilo náš veselý, úsměvný soulad. Měl jsem svého bratra rád, ale když jsem se v nezávazných rozhovorech snažil naťuknout téma homosexualita, narazil jsem na homofobní zeď.

"Asi bychom neměli. Klidně bych šel k tobě, mně to nevadí."

Frank pokrčil rameny. "To není moc praktický," prohlásil.

"Sednu tam na autobus," řekl jsem. Pravda byla, že jsem doma soustředěně studoval New Jersey od A do Z a snažil se toho o Frankově ulici, čtvrti, kostelích a veřejné dopravě zjistit co nejvíc.

My little boy

18. srpna 2009 v 8:56 | Tea |  By own eyeball
Tenhle krátký, dvaceti minutový film na mě dost zapůsobil.
Není to obyčejný gay snímek, kde se dva kluci potkají, seznámí, vyspí... nevím, jak to popsat. Je dost umělecký a jak jinak, tragický :(
V německém znění s anglickými titulky.

Německo bylo před nástupem Hitlera celkem tolerantní společností vůči homosexuálům, ale pak se situace rychle začala měnit. Erich je fotografem, který odmítne nabídku přítele Karla, aby včas emigroval. Erich si je jistý, že ho jeho milenec Wolfgang, vysoký důstojník SA dokáže ochránit. A tak se milují v noci, kterou historie dnes zná jako "Noc dlouhých nožů".


Jediný, koho mám

17. srpna 2009 v 16:33 | Smash |  Other stories
A/N: Jednorázovka - Draco/Severus slash. Tak snad se bude líbit. Je od naší milované Smash :) Enjoy!

***
Severus sa triasol, keď si sadol na stoličku v slizolínskej spoločenskej miestnosti. Bol rád, že tu nikto okrem nejakých dvoch dievčat v kúte nebol.

Kto chce vidieť, čo má mastný ufňukanec pod nohavicami?

Severus sa neudržal a začal hlasno vzlykať. Mal podobný pocit ako po tom, čo ho zbil jeho otec - možno i horší, pretože keď išiel do Rokfortu, dúfal, že aspoň tu ho budú rešpektovať a brať ako normálneho.

Doma ho brali nenormálneho za to, že bol čarodejník. Tu ho brali nenormálneho za to, že bol podľa nich nudný a škaredý.

Dead! (6)

17. srpna 2009 v 8:05 | Tereska |  Dead!

Frank's POV

Zvonek už se nedal vydržet, prostě jsem musel otevřít. Věděl jsem, že tam bude Mikey. S ostatníma jsem totiž mluvil, respektive jim poslal maily. Mohlo mě napadnout že neposlechne, nepochopí že chci bejt sám, dát si pauzu od hrání a od všeho, co by mi připomínalo Ge-… však víte koho… že bude okupovat můj vchod a otravovat. Proč mě prostě nenechá být?

Když jsem otevřel dveře, nestihl jsem ani promluvit. Vrhl se na mě, pevně mě objal, nemohl jsem se ani pohnout, sotva jsem se dokázal nadechoval.

"Franku, bál jsem se o tebe!" vyčetl mi hlasem zastřeným slzami, mačkal mě v náručí. Kopl do dveří, aby je zavřel a hned jak jsme byli skryti před světem, přitiskl své rty na moje. Nedokázal jsem se bránit, líbal mě aniž by se ptal, dával do toho polibku svojí bolest, výčitky, touhu, ale já sotva dokázal pohybovat rty.

Odstrčil jsem ho.

"Mikey, ne! Slyšíš?!" zamračeně se na mě podíval .

Vykladanie snov (2)

16. srpna 2009 v 11:48 | Překlad A. |  Vykladanie snov
Po Neilovi Patrickovi Harrisovi sa objavil nahý muž bez tváre. Jeho koža menila farbu; z fialovej na zelenú a potom na žltú a neskôr červenú a tmavo modrú. Nehovoril a to Quinna naozaj desilo.
"Kamoš," zamrmlal Quinn k Bertovi, keď sa vzďaľovali od strašidelného chlapíka. "O čom si dopekla sníval?"
Bert v skutočnosti vyzeral, akoby sa cítil nepríjemne a striasol zo svojho pleca Quinnovu ruku. "Nepamätám si. Vážne neviem. Myslím, že bol .. že bol niečo ako mimozemšťan v mojom sne. Myslím, že som bol na inej planéte."
Quinn si to mohol celkom ľahko predstaviť, Berta ako jediného človeka na planéte beztvarých, farbu meniacich ľudí, omnoho nižších ako normálni ľudia "Divné."
"Hej," odpovedal Bert, "To je."


Starcrossed

16. srpna 2009 v 9:03 | Tea |  By own eyeball
Krátkometrážní, 15 minut dlouhý snímek. A absolutně tragický :( Více ZDE

Darren a Connor jsou bratři. Connor však žije ve stínu svého sourozence a není schopen se mu v očích otce rovnat.

Ve slabé chvilce, kdy je Darrenem utěšován, však dojde k osudovému okamžiku a bratra políbí.

Spirála společensky nepřijatelných konvencí, předstírání, zakázaných citů a strachu z budoucnosti se roztáčí a nezadržitelná tragédie se blíží. Svět jim není schopen porozumět o radikální řešení se jeví jako jediné možné řešení.

Jejich posledními vteřinami života se stává společné objetí při spoutání k žebříku na dně bazénu.


Bohužel je sotva kde k sehnání :-/

Coke date (1)

15. srpna 2009 v 8:04 | Dark_butterfly |  Coke date
A/N: Zasláno od Dark_butterfly, povídka má tři díly :)

Pospíchal jsem městskými ulicemi, utopenými v letním večeru a sžíral se pochybnostmi.

Co když nepřijde? Co když bude jiný, než jsem předpokládal?

V levé ruce jsem nervózně žmoulal jeho fotku. Fotku kluka, kterému jsem odpověděl na inzerát v seznamce.

Jediné, co jsem o něm věděl, bylo, že se jmenuje Frank, má pětadvacet a je to hudebník.
Podle fotky měl kratší černé vlasy, které spadaly do jeho velkých očí. Jejich barva se jistě určit nedala, bylo to něco mezi hnědou a hnědo-zelenou. Oči mu lemovalo zřejmě vytrhávané obočí. Měl dokonalý nos, ne moc velký, ani ne malý, a jako tečku za dokonalostí ho zdobil piercing. Další měl také ve rtu.

Ach, ty jeho rty.

Úplně jsem na nich viděl, jak nádherně musí umět líbat.

Someone out there loves you after all (27) (PART TWO)

14. srpna 2009 v 8:00 | Překlad Tea |  Someone out there loves you after all
Zavřel jsem oči, vybavujíc si ten hloupý moment potřeby a nenasytnosti.

,,Omlouvám se, Jepho, neměl jsem to říkat. Neřekl bych to, kdybych věděl o tom, jak se cítíš." Cítil jsem, jak odstoupil a slyšel, jak se posadil na postel.

,,Ale jak můžeš svádět minulou noc na alkohol, když jsi byl zrovna tak svolný tohle ráno? Musí tu být něco, co mi neříkáš." Pořád zněl ublíženě a já si přál, aby tu bylo něco, co bych mu mohl říct. Abych mu mohl povědět důvod, ale já nechtěl, aby ho věděl.

,,N - nemůžu ti to říct, Jepho. Je mi to líto." Zvednul jsem z podlahy kalhoty a natáhl si je, než jsem se posadil vedle něj.

,,Říkával jsi mi všechno. Co se změnilo? Co nás rozdělilo? Můžeš mi říct alespoň tohle?"

Someone out there loves you after all (27) (PART ONE)

13. srpna 2009 v 8:09 | Překlad Tea |  Someone out there loves you after all
,,Miluju tě." Rty měl ještě pořád natisknuté na mých, když pronesl tahle osudná slova. Tělo se mi napnulo, nemohl jsem se pohnout a nedokázal nic cítit. Jak my rty a ruce náhle ochably a zamrzly, Jepha se odtáhl a zadíval se mi do šokovaného obličeje. Držel mi ho v rukou a hleděl mi přímo do očí, ale ty byly prázdné. Každá jednotlivá emoce nebo pocit z mého těla zkrátka zmizely, jakmile utrousil ta slova; byl jsem otupělý.

,,Franku, co je špatně?" zamával mi rukou před očima ve snaze dostat odpověď. ,,Franku, baby, řekni něco!"

Pořád ze mě nic nevytáhl. Naklonil se a políbil mě, doufajíc, že zareaguju stejně jako ráno.

The Velocity of Gary - kiss

12. srpna 2009 v 11:53 | Tea |  By own eyeball
Líbací scéna z filmu Dva na jednoho, na který jsem vás nedávno upozorňovala.

Pořádně začíná asi v 1:50 a je to vážně jedna z nejlepších líbaček, co jsem ve filmu viděla o:)