Rich Bitch (3)

30. března 2009 v 6:31 | Tea |  Rich Bitch
Frank's POV

Nevěřícně jsem na něj hleděl a snažil se dát dohromady souvislosti. Ne, to není možné. Přece za něco takového nemůžu, neudělal jsem to vědomě.

A vůbec, vždyť to je naprostá hloupost, něco takového se ve světě neděje.

Jenže tady máš přímý důkaz toho, že ano, milý Frankie.

Měl bych se mu omlouvat?

A co když to tak zařídil Bůh? Aby mu dal lekci?

Potutelně jsem se ušklíbnul. Možná v Boha nevěřím, ale rád udělám výjimku.

,,Mám dojem, Gerarde, že jsi v prdeli."Zmlknul a se zalapáním po dechu se na mě vyčítavě zadíval.

,,Vážně děkuju za podporu!"

,,A proč bych tě měl podporovat? Nic pro mě neznamenáš," pokrčil jsem rameny a zavrtěl hlavou, jako bych se divil jeho naivitě. Znovu mi pevně sevřel ramena.

,,Jsi nejspíš jediný, kdo mě poznal, chápeš to?" vmetl mi do tváře a pak se zarazil. ,,Okay, já to taky nechápu, ale prostě… bože, nemůžeš mi nějak pomoct?"

Nahodil jsem zamyšlený výraz, abych ho vytočil do nepříčetnosti. Líbilo se mi mít nad ním určitou převahu.

,,K čemu si myslíš, že ti to bude? Tak jako tak se z tebe stane bezdomovec," upozornil jsem ho. Zasténal a rozhodil rukama.

,,Kurva, proč já…" Slyšel jsem ho mumlat, zatímco si skryl obličej do dlaní. Proč ty? Ještě se tak hloupě ptej.

,,Myslím, že úplně bez pomoci bych to nezvládl. Ty se - ty se v tom alespoň vyznáš."

,,Nevím, jestli se mi chce ztrácet čas s někým jako ty. Mám dost svejch problémů."

,,Co si to dovoluješ? Samozřejmě, že mi pomůžeš, ty otravný - "

Otočil jsem se k němu zády a vydal se směrem k parku. Měl by si uvědomit, že v téhle chvíli mu už nesahám po kotníky jako dřív. Právě teď se nacházíme na jedné lodi.

,,Počkej, počkej!" zaslechl jsem za sebou jeho křik, ale stejně jsem se nezastavil. Dohonil mě a postavil se přede mě, takže jsem musel zabrzdit. Obrátil jsem oči v sloup a vzhlédl k němu. Trpce jsem si uvědomil, že mám oči téměř v úrovni jeho napolo rozvázané umolousané kravaty. Vážně jsem měl vyrůst o trošku víc.

,,Ještě něco? Omluvu třeba?"

Rty měl pevně sevřené a díval se do země. Myslím, že se nikdy nikomu neomlouval, nebo s tím měl přinejmenším velké potíže. Lidi jako on podle mě neumí ukázat svoje vlastní pocity, natož nějaké slabosti.

Ukročil jsem bokem.

,,Omlouvám se."

Zeširoka jsem se ušklíbl, aby si uvědomil, jak jsem ho porazil. Zaskřípal zuby.

,,A teď mě můžeš poprosit, jestli ti pomůžu."

,,Cože?!"

,,Fajn, sbohem - "

,,Prosím! Prosím tě, pomoz mi!"

Všechno uvnitř mého těla mě příjemně hřálo škodolibostí. Nedoufal jsem, že tenhle den přijde. Ale jak se zdá, je tady a nastává čas, kdy si začnu náležitě užívat.

,,Dobře."

S úlevou si oddechl. Zamířil jsem zpět k lavičce, zatímco mi spěchal v patách jako pejsek. Byl jsem rád, že dnes ráno se tu nepotuluje nikdo z ostatních individuí, jako jsem já. Alespoň máme jakýs takýs klid.

,,Jak se vůbec jmenuješ?" donesla se ke mně jeho otázka. Ten opovržlivý tón, jako by moje jméno bylo to poslední, co ho zajímá, mě urazil.

,,Takovej způsob mluvy si vyprošuju," ukázal jsem na něj prstem a nadzvedl jedno obočí. ,,A jsem Frank."

,,Příjmení ti doma nedali?"

,,Iero. Je to Iero."

,,Nějaký přistěhovalec? Ukrajina nebo tak? Nezdá se mi to moc americké."

,,Zavři hubu, nebo tě nakopu do tý tvý pohodlný prdele a můžeš si hledat někoho dalšího, na kom budeš parazitovat," zasyčel jsem a dokonale ho tak umlčel. ,,Hrajeme podle mých pravidel, je ti to jasný?"

Cosi zabručel a já to pokládal za souhlas.

,,Takže… máš nějaký příbuzný, co by teoreticky taky mohli vědět, kdo jsi?"

,,Možná mladší bratr. Zavolám mu."

Rychle prohrabal kapsy a vytáhnul luxusní nablýskaný mobil. Když jsem si uvědomil, jak na něj unešeně zírám, odtrhl jsem od něj popuzeně pohled.

Netrpělivě jsem čekal, než se bráchovi dovolá. Upřímně jsem doufal, že jeho naděje vyprchají a ani on si ho nebude pamatovat. V tom případě jsem sice uvržen do jeho otravné společnosti, ale myslím, že se dobře pobavím.

Dokonale jsem si ho představil v otrhaných džínech a prošlapaných teniskách, skrz které proniká vlhkost země a kvůli kterým vás zebou nohy

,,Mikey? Haló? - Kdo je to? Přece já, Gerard. - Tvůj bratr, idiote! - Jak to, že žádného nemáš? Nelži! - Ne, nepokládej, ty deb - "

K mému překvapení má Gerard velice peprný slovník, když zuří.

,,Nic?" ujistil jsem se vesele. Provrtal mě pohledem, který by dokázal zabíjet. ,,Takže jsi teď oficiálně bezďák. Vítám tě mezi náma, brácho."

Štítivě se zadíval na ruku, kterou jsem mu podal. Po pár vteřinách jsem ji stáhl, což jsem taky dopředu očekával.

,,Budu tě muset naučit spoustu věcí. A taky by ses mohl převlíct, abys zapadl."

,,Budu muset mluvit tím ohyzdným přízvukem a s gramatickými chybami?"

,,Je mi to u prdele. Tebe zmlátí, pokud budeš moc vybočovat. Mě to bolet nebude."

,,Vy se mlátíte? Myslel jsem, že držíte pospolu?"

,,Nejsme nějakej posranej skaut, to ti nedošlo?" zasmál jsem se hořce. ,,Vládne tu konkurence. Život na ulici je těžkej."

Hlasitě si povzdechl a přitáhl si sako blíž k tělu.

Gerard's POV

Tohle je snad zlý sen.

Celé odpoledne jsem strávil pochodováním po ulicích, z čehož mě tak neuvěřitelně bolely nohy, že jsem to ještě nezažil. Jsem zvyklý vozit se v autě! A to jsem ještě nezmínil, co jsme dělali. Ten pobuda, kterého jsem nenáviděl - vlastně teď mu musím říkat Franku - několik desítek minut v kuse mlel příšerným slangem postřehy z života bezdomovců. Připadal jsem si jako v nějaké špatné, nepovedené reality show, kde se mi za obrazovkami smějí tisíce diváků.

Přesto jsem musel jeho vyprávění nevěřícně poslouchat. Nemohl jsem uvěřit tomu, že všechny ty děsy mě čekají. Jíst, když je zrovna co? Žebrat? Spát na dešti a zimě? Snášet od ostatních ohrnování nosů?

Ale nic se nevyrovnalo chvíli, kdy jsem roztřeseně stál v jedné opuštěné uličce na kraji města, tváří v tvář několika dalším bezdomovcům a šlapkám.

,,Musím vám představit někoho novýho," ozval se mi za zády Frankův zlomyslný hlas. Podezíral jsem ho z toho, že není absolutně k ničemu potřeba, abych znal kohokoliv jiného než jeho. Nejspíš mi chtěl můj pobyt na ulici náležitě zpříjemnit. Doufám, že přinejmenším nezmíní, kdo ve skutečnosti jsem. To bych brzo ležel někde v temném koutě s přelámanými kostmi, nebo ještě hůř - mrtvý.

,,Seznamte se, Gerard Way."

Postrčil mě kupředu a já div nepřepadl. Zadržely mě čísi ruce, které si mě přitáhly k sobě.

,,Ale ne, ten je rozkošný!"

Překvapeně jsem vzhlédl k muži, který nade mnou tak vrkal. Jeho další komplimenty mi splynuly v jednu větu, jak jsem se spíš než na mluvu zaměřil na vzhled. Baculaté tváře, podle kterých se zrovna nezdálo, že by trpěl hlady, měl pokryté světlým strništěm. Přes zářivě modré oči mu spadaly slámově zbarvené vlasy.

,,Neumačkej ho," promluvil Frank, a když se mi na něj povedlo přes pevné objetí muže ohlédnout, musel jsem se potutelně usmát. Podle nespokojeného výrazu v jeho obličeji se zdálo, že s reakcí prvního ze svých přítelíčků není spokojen. Možná - určitě - si přál, aby mi to pořádně osladili.

Tenhle mi to tedy osladil v jiném slova smyslu.

,,Jsem Bob, moc mě těší," promluvil chlapík, konečně normálním hlasem. Odtáhl jsem se a opatrně mu stiskl ruku. Z těch dalších dvou, co tiše stáli za ním, mi připadal nejudržovanější a nejnormálnější.

,,Gerard," odvětil jsem krátce.

,,Tak to ne, na tohle zapomeň. Gerard zní tak tvrdě! Budeme ti říkat Gee, co ty na to?"

Dřív, než jsem mohl odporovat, mě znovu přitiskl k sobě a cukroval dál. Ucítil jsem na rameni Frankovu ruku, když mě odsunul. Koutkem oka jsem viděl, jak směrem k Bobovi obrátil oči v sloup.

,,Bob se tu nezdržuje často, takže neví, že se mezi sebou nesnažíme ošukat," zasyčel otráveně.

,,Kdo řekl, že ho chci…"

,,Bobe, sklapni. Poznal by to i slepej," umlčel ho rázně a blonďák s uraženě našpulenými rty skutečně zmlknul. Zachvěl jsem se. Ani mě nenapadlo, že by mi tu mohli chtít udělat i něco jiného než frakturu všech končetin.

,,Já jsem Ray," upozornil na sebe statný muž s nepřehlédnutelným afrem, který stál o kousek dál. Způsobem, jakým vypadal, mi okamžitě připomněl Franka. Takže další dlouhodobý bezdomovec.

Otočil jsem hlavu k poslednímu z nich. Zdál se jako o něco starší klon Frankova vzhledu - tetování, piercing, obtáhnuté sedřené džíny…

,,Proč jsi dotáhl někoho dalšího, Franku?" zasyčel a sjel mě vražedným pohledem od hlavy až k patě.

,,Co si to dovoluješ, ty - "

Ústa mi zablokovala Frankova pevně přitisknutá dlaň.

,,Můžu si dovíst, koho chci, Jepho," odsekl mu, zatímco já se snažil mumlat další nadávky.

,,A to z jakýho důvodu? Aby nám šly kšefty ještě hůř?"

,,Nemyslím si, že bude šlapat, Jepho, takže hoď zpátečku. Nikdo ti tvoje místečko nesebere."

Jepha odhodil nedopalek cigarety na špinavý chodník a bez dalšího slova se otočil a opustil uličku. Frankova špinavá ruka mě konečně pustila.

,,Jephy si nevšímej, vždycky je takový mrzout," dloubl do mě Bob a já se raději odtáhl do bezpečné vzdálenosti. I když, v téhle společnosti nenaleznu bezpečí nikde.

,,No, nebudeme se dál zdržovat, musíme něco vydělat," pousmál se smutně Ray a s Bobem v závěsu se vydal dál do nástrah velkoměsta.

,,Myslel jsem, že ten malý detail, abys všude nekecal o tom, kdo jsi, nebudu muset zmiňovat. Podle všeho jsi ovšem ještě větší idiot, než jsem myslel," zamračil se na mě Frank, zatímco jsem se snažil oprášit si kdysi čisté sako.

,,Věříš, že je celkem obtížné si z luxusu zvyknout na tuhle bídu okolo?" připomněl jsem mu, aniž bych vzhlédl.

,,Bohužel, nic jinýho ti nezbývá," uchechtl se a já si byl jistý, že se zase zlomyslně šklebí. ,,Tak jako tak, pohni zadkem. Dnes nás čeká ještě spousta práce."

S povzdechem - a krátkým varovným zavrčením - jsem ho následoval.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Baarny Baarny | Web | 30. března 2009 v 11:01 | Reagovat

Awwww Gee je houmles :) To je krásný :D Nejvíc mě pobavil asi cukrující Bobíno :D

2 Petronajt Petronajt | E-mail | Web | 30. března 2009 v 13:16 | Reagovat

Jéééé,to je úžasný:-D Bob je sladkej:-D

Sakra,to je zas úžasná story!:-D

3 Geewayli Geewayli | 30. března 2009 v 14:03 | Reagovat

this is great!! :D

ten Frank ho dobře dusí :D

4 Jannica Jannica | Web | 30. března 2009 v 14:13 | Reagovat

:D Proč mě při "spousta práce" napadá něco nemravného :D No nic, už mám taky vymytej mozek.. to dělá ta škola.

A taky se tu zlomyslně šklebím, ten Gerard je vážně vtipnej :D

5 A. A. | 30. března 2009 v 14:13 | Reagovat

Bobby je rozkosnyy :D

A tesim sa na to, az bude Gee donuteny slapat.. O:)

6 Majkííí Majkííí | 30. března 2009 v 14:20 | Reagovat

,,Budu muset mluvit tím ohyzdným přízvukem a s gramatickými chybami?" Gee bravo! *tleská* :)

7 Ing. Hardcore Ing. Hardcore | Web | 30. března 2009 v 14:36 | Reagovat

Gerard je mi stále sympatický, a ja netuším prečo :D Franka v tejto poviedke nemusím :D

A teším sa presne na to isté, na čo sa teší Anaj :P O:-)

A Bob je skvelý. :)

Bože Tea, zase niečo úžasné z tvojho "pera" :)

8 koko koko | 30. března 2009 v 14:39 | Reagovat

super

9 Sally Sally | E-mail | Web | 30. března 2009 v 14:43 | Reagovat

''Statný muž s nepřehlédnutelným afrem.''

Já nevím proč, ale musela jsem se smát :D Ah, tahle story se mi moc líbí, zatím to ani neni takový drámo. A to je dobře! :) I když uvidíme jak se to vyvine. Dokonalé!<3

10 Frankovka Frankovka | Web | 30. března 2009 v 14:46 | Reagovat

Jéé... jak je Jepha nasranej XD možná že se ale nebojí o místo, ale o Franka XD

11 verunka:D verunka:D | 30. března 2009 v 15:07 | Reagovat

ano s tym bobem to nemalo chybu:D

12 Mimuška Mimuška | E-mail | Web | 30. března 2009 v 16:02 | Reagovat

Anaj ty nezbednica :D:D

Ja si nemôžem pomôcť, ale namiesto Jephy som tam videla Briana Molka :D

Moc sa mi lúbi tento nápad... neznášam povrchných ľudí a toto je fakt geniálne vystihnuté  :D

13 Tea Tea | Web | 30. března 2009 v 17:20 | Reagovat

Diky za komentare :) jsem rada, ze se i pobavite, melo by to byt tentokrat neco odlehcenejsiho ;)

14 tereska tereska | 30. března 2009 v 17:35 | Reagovat

ježiš já nepřeju geemu šlapání! to mu nedělej! šukat ho může frankie ;D

15 tereska tereska | 30. března 2009 v 17:36 | Reagovat

jo, je to docela i legrace, i když mě teda pořád tak nějak mrazí

16 M@kĄyla M@kĄyla | 30. března 2009 v 17:56 | Reagovat

muhohahaha, Bobík byl ftipnej xD

17 DareDareDevil DareDareDevil | Web | 30. března 2009 v 18:13 | Reagovat

tohle spojení mě fakt dostalo: posranej skaut.. HAHAHA

jinak naprosto skvělej díl:-D

18 JajPi JajPi | Web | 30. března 2009 v 19:22 | Reagovat

tohle je super :D

19 JajPi JajPi | Web | 30. března 2009 v 19:22 | Reagovat

já si tam Boba nepředsta¨vuju jako Boba, ale jako huňatýho medvídka s Bobovo tváří :D:D

20 Saxana Saxana | Web | 30. března 2009 v 19:43 | Reagovat

Anooo, už sa teším... Myslíte, že pojde šlapať ?

21 ChemicalVampire ChemicalVampire | Web | 31. března 2009 v 8:49 | Reagovat

ooo ja sem ráda že ho tak hezky přijali:)a hlavně Bob:D

22 Matty Matty | Web | 31. března 2009 v 9:17 | Reagovat

MAzéééc hej ale jako etě se  tam mohla wmáčknout ňáká usmiřowací scénas Bertym :D

23 Tea Tea | 31. března 2009 v 10:09 | Reagovat

Matty: jak by se mohli usmirit, kdyz Bert nevi, kdo Gerard je? ;)

24 lightbulb lightbulb | 31. března 2009 v 13:55 | Reagovat

chudak Gerard...i kdyz objimani Bobem by mi nevadilo :D a ten Ray bezdomovec, to je taky vtipna predstava :D

25 Black cia-tvoje uctievajúce SB: * Black cia-tvoje uctievajúce SB: * | Web | 31. března 2009 v 22:27 | Reagovat

A jeje Gee jako homelesák to teda dopadol.Aspoň že ho má na starosti Frank :D

ten ho naučí všetko potrebné :D

26 Gabula Gabula | Web | 1. dubna 2009 v 16:51 | Reagovat

pokračovááání!

27 cemetery385 cemetery385 | Web | 1. dubna 2009 v 18:27 | Reagovat

Chuděra Boban! xD A ten statný muž mě taky dostal! xD

Skvěle napsané, nádherně se vžívám do děje!

28 ChemicalBarbie ChemicalBarbie | Web | 1. dubna 2009 v 20:37 | Reagovat

Jéé´, ďalšiu čáᜍ!! :-D

29 DeeTee DeeTee | Web | 1. dubna 2009 v 22:17 | Reagovat

jé, a je tu aj Jepha xD Je to fakt zaujímavé... zasa niečo nové, niečo, čo už 1000x niekto nenapísal... klobúk dolu... a už sa teším na pokračovanie xD

30 EllisaPirat EllisaPirat | Web | 2. dubna 2009 v 14:07 | Reagovat

aaaaaaaaaa:D:D:D cely MCR jako bezdaci na ulici:D umiram smichy:D

31 kisss kisss | Web | 3. dubna 2009 v 18:05 | Reagovat

Zajímavi xD

EllisaPirat: xD xD Feeest xD

32 fallen angel fallen angel | 7. dubna 2009 v 20:00 | Reagovat

,,Mám dojem, Gerarde, že jsi v prdeli."

tak to mě dostalo xD úžasná story :)

33 Helena de Extasy Helena de Extasy | Web | 10. dubna 2009 v 11:31 | Reagovat

Áááááááááá tea píše Tea píše tea píše *zářivej úsměv ála Gee dostal klec na hamstera* Vtipný, vážně lochec... na druhou stranu drsný, špinavý a prostě fuj!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama