Září 2008

Podzimní povídka č. 5

30. září 2008 v 8:02 | Punk Princess |  Contests
Your song
Keď som po prvýkrát vošiel do čakárne v nemocnici s tebou, nemohol som ani tušiť, čo bude nasledovať.
Potom sme prišli domov a bez jediného slova si odišiel k sebe....
Jemná, tichá melódia pomaly tečie celým domom, zapĺňa každú jeho škáročku, nikto sa tomu neubráni. Tá melódia mi trhá uši.
...In your eyes there's no hope for tomorrow..
Obrovské množstvo nepodstatných slov, ktorým nerozumieš ani ja, ani ty. Keby som im chcel porozumieť, možno by som to dokázal.

Hate me (12)

29. září 2008 v 8:02 | Tea&Miša |  Hate me
A/N: Nejspíš předposlední díl :(
BETWEEN HELL AND HEAVEN
Je mŕtvy. Dokážem sa s tým zmieriť? Dokážem odpustiť sám sebe? Dokážem prijať fakt, že to ja som ho zabil?
Nie, nedokážem to. Ani keby som akokoľvek chcel.
Ďalšia vec bola, že som sa ani nesnažil o to, dokázať to. Keď sme sa v tú noc vrátili s Frankom domov, len som sa posadil na peľasť postele a civel do prázdna. Nepovedal som ani jedno slovo. Prihováral sa mi, snažil sa zistiť, čo mi je, no ja som sa na neho nedokázal ani pozrieť.

If We Can't Break The Silence, How Can We Survive? (14) (PART TWO)

28. září 2008 v 8:08 | Překlad No.Way.Out |  If We Can't Break The Silence, How Can We Survive?
A/N: omlouvám se, že to tak dlouho trvalo, ale překladatelka má spoustu práce se školou :) přečtěte si minulý díl pro připomenutí
Promise Me You Won't Leave My Side (PART 2)
Netušil jsem, že má bratra, nevěděl jsem o ničem z toho, co mi tady říkal a hlavně o tom, jak se cítí. Měli jsme toho tolik společného, jak jsme se uzavřeli od světa. Bolelo mě, vidět Gerarda takhle. Jeho hlas zněl přidušeně, mluvil ke mně roztržitě, polo-zapomínajíc, že jsem tady. Vím, že jsem to vlastně neměl slyšet a tak jsem litoval, že jsem sem vůbec chodil. Tohle má být tajemství a i když to říká mě, neměl by to nikdo slyšet. Gerard byl jiný…v divném smyslu. Nevím, co ho dělalo divným, ale nebylo to nic špatného, ani děsivého, bylo to jen, no, divné.

'Cause I'm the big star (27) (END)

26. září 2008 v 20:24 | Tea |  'Cause I'm the big star
Nezapomeňte na první část! a prosím, komentujte <3

Gee's POV
Nechápal jsem, proč ve mně tak hrklo, jakmile jsem ho uviděl. Něco ve mně se zablokovalo a rozhodlo, že už ho raději nechce vidět.


'Cause I'm the big star (27) (PART ONE)

26. září 2008 v 20:22 | Tea |  'Cause I'm the big star
A/N: Pamatuju si, jak jsem se děsila začátku psaní 'Cause I'm the big star. Všechno, co jsem měla, byl jen nepromyšlený nápad dvou osobností ze showbyznysu a strach, že po dílu typu Pianisty nesplním očekávání. Moc dobře si vybavím, jak jsem po zveřejnění první části -11.6.- rozesmutněle psala Doookie, že se povídka asi nelíbí. O to víc jsem dřela. A když se začaly objevovat kladné názory, nutila jsem se snažit ještě úporněji. Všechny milé ohlasy k tomuhle příběhu mě tedy těšily snad ještě více než jindy. Tady máte poslední díl - původně jsem ani netušila, že se k tomuhle číslu kapitoly dostanu. Ale už nebudu zdržovat. Enjoy and comments, please <3

Frank's POV
Zařídit si sám odlet a další nutnosti bylo těžší, než bych si myslel. Míval jsem na to Briana. Teď bych mu už ovšem nesvěřil nic.
Zkontaktoval jsem Raye a vše vysvětlil. Brianovi jednání ho šokovalo a slíbil pomoc.

Kissing spent cigarettes (37)

26. září 2008 v 8:07 | Překlad Anetka.ph |  Kissing spent cigarettes
Neochotně jsem se vzbudil s hlodajícím pocitem hrůzy a obavy. Pořád ještě byla tma a chladno a slyšel jsem, jak silný déšť bije do oken auta kolem mě. Neměl jsem pocit, že by tohle bylo ráno, který by mě donutilo neochotně vstát, ale skrz napůl zavřené zastřené oči jsem viděl, jak na hodinách v palubní desce září 6:43 děsivě modrozelenou barvou. S povzdechem jsem se donutil sednout si rovněji.
Frankie zamumlal něco nesrozumitelného a já jsem zjistil, že byl stočený někde v prostoru mezi sedadlem řidiče a spolujezdce s hlavou pohodlně uloženou na mém klíně. Jeho oči se unaveně otevřely a skoro stydlivě se na mě usmál.
Donutil jsem se usmát se nazpět, ale nešikovná pozice, kdy jsem se na jeho bledou tvář díval shora, mi vracela ohavně absurdní, ale naprosto reálný pocit deja vu z mé noční můry a já jsem najednou cítil prudké vlny znepokojení jdoucí skrz moje tělo jako zimnice.

Podzimní povídka č. 4

25. září 2008 v 8:04 | DG&Red of Rose |  Contests
I love one special boy
Když jsem poprvé vešel do onoho podkrovního bytu, který se ocital na druhém konci města, věděl jsem, že když jsem si to nerozmyslel doposud, už není cesty zpátky.
Jenže já jsem tam jít musel. Představa Mikeyho, jak tam na mě sám čeká a nedočká se, byla o poznání horší než to, že jsem se chystal podvést svého přítele, se kterým jsem se měl vždycky dobře, se svým vlastním bratrem, který mi nasadil brouka do hlavy svým nečekaným vyznáním. Alespoň pro mě, z pohledu morálky to správné nebylo ani trošku. Mikey byl vždycky křehká a citlivá bytost, ochranitelský komplex jsem měl v sobě vždycky a pokud šlo o něj, byl ještě zesílený. V žádném případě jsem mu nechtěl ublížit.

I will not kiss you (34) (PART TWO)

24. září 2008 v 7:57 | Překlad Tea |  I will not kiss you

Tak jsme pokračovali v chůzi. Věděl jsem, že se na rande předpokládá, že se budete držet za ruce nebo dáte kolem druhého člověka paži, ale příliš jsem se toho bál. Ale měli byste to dělat, aby druhý věděl, že to byla dobrá schůzka a chcete jít na další. Měl jsem rád rande s Gerardem. Bylo by pěkné, kdybychom mohli na další a pobavit se.
Tak jsem se pokusil natáhnout ruku a vzít ho za ni, jako ve filmech. Nějak ji tam vystrčí a pomalu vezmou druhého za dlaň. Pokud se jim to nelíbí, mužou přestat. Ale má ruka nechtěla. Je to hloupý, zní to, jako by měla vlastní mozek; a to nemá. Prostě jsem chtěl pohnout rukou, používaje mozek, protože ten koordinuje pohyby, ale zkrátka to nešlo.

I will not kiss you (34) (PART ONE)

23. září 2008 v 8:08 | Překlad Tea |  I will not kiss you
A/N: není čas, tak alespoň polovina :)
Gerard se po tom, co zaplatil za kávy, horkou čokoládu a muffiny zeptal, jestli bych se řád prošel. Řekl jsem 'Ano, prosím' a Gerard se ptal, kam bych chtěl jít, ale nevěděl jsem. Tak navrhnul park, ale máma nemá ráda, když chodím v noci do parku. Potom mluvil Gerard o hájku (A/N: nevím, jak to přeložit přesně). A já na to 'Ano, to bych rád.'
V hájku je hezká procházka s velkými stromy a hodně zeleně. A když prší, má to takovou hezkou vlhkou vůni, protože půda a stromy jsou úplně mokré. Během léta rostou květiny a voní to po nich. V létě to tady ale zrovna nemusím, protože tu jsou včely a vosy a já kvůli nim křičím a utíkám.

'Cause I'm the big star (26)

22. září 2008 v 8:11 | Tea |  'Cause I'm the big star
Frank's POV
Stál jsem u mikrofonu a zdálo se mi, jako bych místo kytary držel kámen. Připadal jsem si, že hraju poprvé. Nedokázal jsem dát dohromady žádné obstojné sólo. Z hlasu vymizela veškerá sebejistota, dokonce se mi třásl. A když jsem si vybavil, že na tom posledním koncertě jsem si uvědomil lásku k Gerardovi... naprosto jsem vypadl z rytmu.
,,Stop!'' křikl Brian a naštvaně vstal ze židle, z které nás sledoval. ,,Deset minut pauza. Frank jde ke mně.''
Odložil jsem kytaru bokem a seskočil z pódia. Cítil jsem, jak mě spoluhráči z kapely sledují. Když jsem dorazil k Brianovi a letmo se ohlédl, v kroužku si mezi sebou špitali. Zaskřípal jsem zuby.

Life Goes On.

21. září 2008 v 17:50 | překlad Sally
A/N: Slovy autora - Krátký, depresivní Frerard ke dni sv. Valentýna, který jsem vám právě napsala.
Slzy mi tiše stékaly po tvářích, jak jsem zíral dolů na tvůj nedávno zasypaný hrob. Velké kapky padaly na můj klobouk už byl úplně promočenej a vůbec můj kabát byl díky tomu o dost těžší.
Kleknul jsem si a položil čerstvou rudou růži na mokrou půdu.
Natáhl jsem ruku k náhrobku a přejel prsty po nápisu.
Úžasný manžel, otec, syn a bratr. Ten, kdo nám bude opravdu chybět a navždy zůstane v našich srdcích a myšlenkách.
Všechno bylo napsáno správně kromě toho, co byl pro mě: milenec.
On byl můj.
Ten, kterého za celý můj život už nikdo nedokáže nahradit.
Uklidňovalo mě jen vědomí, že já byl poslední osobou, kterou líbal, hladil, s kterou se miloval a které naposledy řekl, že jí miluje.
Řekl jsem mu ať zůstane na noc, ale byl neústupný. Tvrdil, že jestli se vzbudí a on tam nebude, nenechá ho celej tejden na pokoji. Zdalipak by byl radši, kdyby mu nadávala, než aby mu kulka prolítla srdcem?
Utřel jsem slzy a vstal s hlavou nahoru.
Vždycky říkal - 'Měj hlavu nahoru a nenech ty sráče, aby tě dostali.'
Tak zatraceně moc jsem si přál, aby mi teď právě tohle řekl.
,,Sbohem lásko.'' zašeptal jsem, pokoušejíc se potlačit další slzy.
Otočil jsem se a šel pryč.
Život musí pokračovat Franku.
Slunce zítra zase vyjde, měsíc bude pořád v noci zářit, bude dál pršet, lidi budou umírat a budou se dál rodit. A muž, kterého jsi miloval bude i zítra ležet na tom stejném místě. Dny budou ubýhat a možná to bude snažší, možná bolest úplně zmizí, ale možná taky ne, svět se ale nemůže celý točit jen kolem jeho smrti.
Ten muž.
Můj muž.
Jen můj a jediný.
Můj milenec.
Gerard Arthur Way.

I will not kiss you (33)

21. září 2008 v 8:59 | Překlad Tea |  I will not kiss you
A/N: jedna z delších kapitolek :) předem se omlouvám za podivný překlad přípravy kávy, ale bylo to moc odborné XD
Když jsme přišli, v Diamonds Rubys and Emeralds nebylo přeplněno. Gerard se usmál a řekl mi, ať si sednu k jednomu z rohových stolků, protože má rád ty velké mekké fialové sedačky. Taky se mi libíly, kvůli té fialové.
Gerard se usadil na měkoučkou židli naproti mě a a překřížil nohy, jako by se cítil vemi komfortně. Posadil jsem se a položil se si ruce do klína, takže nebudu zvedat ozdoby na stole. Byly hezké a chtěl jsem je vzít a pořádně se na ně podívat, ale myslel jsem na to, že bych je mohl upustit a rozbít. Pak by přiběhl manažer a křičel by na mě a museli bychom zaplatit opravu. To se stalo, když jsem při nakupování s mámou rozbil vázu, protože jsem se vystrašil a křičel kvůli davu.
,,Takže," řekl Gerard.

Podzimní povídka č. 3

20. září 2008 v 8:18 | Niwy |  Contests
Never take me for granted
Keď som poprvý raz vošiel spolu s Frankom do manželskej poradne, ešte stále som nevedel uveriť tomu, že som sa dal na niečo takéto vôbec nahovoriť. Pripadlo mi to nesmierne hlúpe a nepotrebné, ako by nám to už len mohlo pomôcť? A v čom nám to vlatne malo pomôcť? Občas sme sa síce pohádali, no veď to je celkom normálne. Nevidel som dôvod, prečo by sme tam mali ísť a vlastne aj kvôli tomu sme sa asi tri razy pohádali, než ma Frank konečne presvedčil, aby som šiel. Samozrejme, že ma nakoniec presvedčil, on ma vždy vedel presvedčiť...
Sedel som tam a počúval všetky tie hlúpe otázky, na ktoré podľa mňa nemalo najmenší zmysel odpovedať. No Frank akoby sa v tom priam vyžíval, nechápal som ho. Kde sme sa spoznali? Aká bola naša prvá schôdzka? Ako sme sa vtedy obaja cítili? Iba dosť ťažko som si na tie veci vlastne spomínal, veď to bolo predsa tak dávno a navyše som nemal najmenšiu chuť sa deliť o svoje pocity s nejakou hlúpou terapeutkou, ktorú to vlastne nemalo prečo zaujímať. Vraj sa nám snaží iba pomôcť, teda aspoň to tvrdil Frank v ten večer zamračene doma a ja som ani len nechápal, prečo sa to vôbec mračí. Tak som mu iba zamračený pohľad oplatil a šiel spať.

Podzimní povídka č. 2

19. září 2008 v 8:51 | Nejmka |  Contests
Kávové drama dvou kostek cukru
Když jsem poprvé vešel do toho bytu, najednou mě zalil zvláštní pocit. Byl to totiž můj byt a některé drobné vady - že v něm nebyl ani kus nábytku, kromě odpudivě vypadající kuchyňské linky, a že všechno co jsem si vzal s sebou byla moje stará matrace, kterou jsem přitáhl na střeše auta se daly s klidem přehlédnout.
Měl jsem svůj vlastní domov a musel jsem se starat sám o sebe, což mi nepřipadalo jako nijak velký problém, práci jsem měl , i když mizerně placenou, ale za osmihodinové vysedávání na židli v knihkupectví s menšími přestávkami na spánek jsem snad víc ani dostat nemohl. I když, ne že bych horlivě neočekával něco jako povýšení na vedoucího, vedoucího ani vlastně nevím čeho, ale šance, že by se něco takového stalo byla téměř nulová a tak jsem trávil příjemná dopoledne obklopen debilními komixy a opíjel jsem se sodovkou, patrně proto, že mám vždycky po kapsách tuny drobných a hned za rohem byl automat a nebo proto, že litry vypité coca-coly mě nutily chodit na záchod a to byla další možnost, jak si protáhnout nohy a odpočinout si na chvíli od každodenní takzvané těžké práce.

Never coming home

18. září 2008 v 8:43 | Překlad Tea
A/N: Zvláštní, smutný příběh... nedalo mi to a přeložila jsem vám ho
Studený pot mi stékal ze strany čela. Pokrývku jsem měl pevně obmotanou kolem sebe a ruce mi visely z postele.
Slabě jsem zasténal a přetočil se. Natáhnul jsem paži vedle sebe, abych kolem ji kolem něj obmotal. Jenomže on tam nebyl.
Moje oči se otevřely, aby spatřily prázdný prostor vedle mě. Tam Frankie spával.
Musel jít zase brzy do práce. Poslední dobou to dělává často. Nepřijde domů, dokud neusnu, a odejde dřív, než se probudím. Nikdy jsem to neměl rád, ale někdo pracovat musel, aby nás podpořil.
Vstal jsem z postele a přešel k nočnímu stolku. Byl tam papírek s Frankovým písmem -
Mému nejdražšímu Gerardovi,
mám dnes důležitou schůzku, na kterou musím jít. Omlouvám se, že jsem odešel dřív, než ses probudil, ale políbil jsem tě před odchodem na tvář. Váš, jak moc tě miluju.
Navždycky tvůj, Frank Iero-Way

'Cause I'm the big star (25)

17. září 2008 v 7:41 | Tea |  'Cause I'm the big star
Frank's POV
Viděl jsem Geeho uslzený obličej za skleněným okýnkem. Potom už se auto naplno rozjelo.
Jediná osoba, kterou jsem kdy opravdově miloval, mi právě odjížděla.
Je po všem.
Ani jsem si neuvědomil, že mi kolena oslábla a já se svezl na špinavý zalidněný chodník. Lidi se po mně otáčeli a brzo začínali rozpoznávat, kdo jsem.
,,Podívejte, to je Frank Iero!''
,,Ó můj bože, Frank!''
,,On brečí!''
Ucítil jsem na tváři vlhké stopy slz. Schoulil jsem se a schoval hlavu do dlaní. Tvořil se kolem mě chumel lidí.

Why so... gay?

16. září 2008 v 13:04 | Tea |  By own eyeball
Kamarád a já jsme měli VIP vstup a později v noci po show, kdy Gerard políbil Franka, jsme strávili nějaký čas se skupinou. Zeptali jsme se, co to do pekla bylo s tím polibkem, a Gerard řekl:
,,No, díky svobodné sexualitě při show je to ještě víc rebelantský."
Celou noc jsme se téhle odpovědi smáli...
Myslí snad Gerard svobodnou sexualitou i tu svoji? :D

I will not kiss you (32)

16. září 2008 v 8:41 | Překlad Tea |  I will not kiss you
Mikey řekl, že bych měl pro Gerarda vypadat hezky. Tak jsem se rozhodl obléct si svoje nejoblíbenější oblečení, protože je pěkné. Jsou to moje černé džíny a tričko Misfits. Kalhoty nemám tak úzké jako Gerard, vypadají jako ty, co nosí většina mužů. Taky jsem se učesal a potom vlasy trochu rozčepýřil, protože se mi líbí, jak to pak vypadá.
Máma se smála, když jsem sešel dolů. Když jsem vstoupil do obýváku, sledovala televizi. Posadil jsem se, protože Gerard řekl, že přijede a vyzvedne mě.
,,Bude to něco speciálního, Frankie?'' zeptala se.
,,Ne,'' řekl jsem, ,,já a Gerard si vyjdeme zase na kafé, jako posledně.''
,,Oh?''

Download 2007

15. září 2008 v 14:47 | Tea |  By own eyeball
Vzpomínka na staré časy - zde v 2.02 - ,,Jen mě nechte toho kluka políbit."

Hate me (11)

15. září 2008 v 8:49 | Tea |  Hate me
A/N: Velice se omlouvám za zpoždění
TO BE, OR NOT TO BE?
Zdálo se mi, že mě na každém kroku někdo špehuje. Ať už to byli lidé v krematoriu nebo policisté, neustále obcházející naši čtvrť. Dokonce se po mně dívali i obyčejní kolemjdoucí. Myslím, že mě poznali podle vysílání místní televize. Celá naše rodina musela promluvit ve večerních zprávách. Okolí a zvláště náš blok byl teď známý jako ten nebezpečný. Kromě poldů se kolem ochomýtali teenageři. Nejspíš jim přišlo strašně cool, že se poblíž jejich domů, v kterých vedou nudné životy, něco děje. Zastihl jsem se několikrát, jak je závistivě pozoruju. Tak moc jsem toužil žít způsobem, jakým všechno probíhalo před Frankovým zjevením. Nahlas jsem ovšem nic neřekl.