If We Can't Break The Silence, How Can We Survive? (14) (PART ONE)

22. srpna 2008 v 8:18 | Překlad No.Way.Out |  If We Can't Break The Silence, How Can We Survive?
Promise Me You Won't Leave My Side
Celá tahle noc byla perfektní a já se pořád nemohl přenést přes fakt, že jsme se s Gerardem drželi za ruce. Byl jsem si skoro jistý, že v tomhle bodě byl gay, ale pak zase…mohl jsem se mýlit. Ale v tuhle chvíli jsem to zas tak neřešil, zbožňoval jsem způsob, kterým se dnešní noc ubírala a ať už byl gay nebo ne, dokázal mě udělat šťastnějším, než jsem byl kdy předtím a byl jsem mu za to moc vděčný. A celý ten nápad se psaním na ubrousky byl obdivuhodný a ohleduplný, opravdu se mnou chtěl komunikovat a byl jsem rád, že přemýšlel nad způsobem jak. Dokonce mi koupil jahodový milkshake! Díky toho jsem byl ještě milejší - ve stejně stupidním smyslu jak to zní. A teď jsem věděl, že to opravdu bylo rande. I když to vyznělo jako vtip, když to napsal, ale teď už vím, že to vtip nebyl podle toho, jak se na mě podíval, když naléhal, že všechno zaplatí.

Tahle noc mě skoro přinutila, abych mu řekl, že nejsem hluchoněmý, takže bych s ním mohl mluvit, ale nestalo se. Gerard byl jiný, než jsem očekával, nebyl oblíbený sportovec, což jsem si myslel. Řekl bych, že díky tomuhle rande jsem k němu začal něco cítit a upřímně mě to trochu děsilo. Nechci se na něj upnout a pak ho ztratit, už mě to nebaví. Prostě se na to takhle nesmím dívat. Myslím, že na nějakou dobu bychom mohli být jen přátelé, a i kdyby to mělo být na dlouho. Ale teď to chci dostat z hlavy, až přijdu domů, půjdu spát a přemýšlet se bude zítra.
Už jsme byli skoro u mého domu, ale Gerard špatně zabočil. Popadl jsem jeho ruku, abych si získal pozornost a prstem jsem ukázal směr našeho domu. On se jen usmál, řekl že to ví a jel dál. Myslím, že asi jedeme ještě jinam.
Nikdo ke mně ještě nebyl hodný, natož ke mně mluvil. Nikdo se nestaral, nezajímal. Ve škole a doma jsem byl jen dalším kusem nábytku. Tak proč se Gerard staral? Proč se zajímal? Proč byl hodný? Část mě si myslela, že by to mohl být nějaký nechutný vtip a ta další část jen přemýšlela proč. Nedávalo mi to smysl. Nevím, co ode mě chce, nic nemám, takže mu nic nemůžu dát. Nebo se jen chtěl dostat blíž k Liz…víte co, nebudu na to myslet. Netuším, co chce, ale budu si Gerarda užívat dokud můžu, i kdyby mě to mělo ranit. Vyrovnám se s tím tak, jak jsem to udělal se svým otcem a vším ostatním.

Asi jsem se musel ztratit v myšlenkách, protože jsem zjistil, že auto je už zaparkované a Gerard mi třese s ramenem. Zamrkal jsem, zatřepal hlavou a podíval se na něj.
"Seš v pohodě," ptal se se smíchem. Přiblble jsem se usmál a přikývl. Oba jsme vylezli z auta a rozešli se mezi stromy. Řekl bych, že jsme v lese nebo tak a trochu jsem znervózněl. Chtěl mě zabít? Znělo to hloupě, ale bylo to možné…
Ukázalo se, že to není les, ale jezero. Jen tam bylo moc stromů. Šli jsme dolů z kopce, což byla dlouhá cesta od místa, kde bylo jezero. Vždycky jsem se bál vycházet v noci a celá tahle krajina to dělala ještě děsivější. Trochu mi to připomnělo Pátek 13., znáte? - Jason Vorhees? Ten týpek v masce? Bylo by zajímavé být v situaci jako je tahle, ale myslím, že pro teď bych chtěl zůstat naživu.
Šel jsem před Gerardem, tak jsem otočil hlavu, abych zjistil, kde je. Díky Bohu byl hned za mnou, protože po těch myšlenkách na Jasona jsem se trochu vyděsil. Když jsem otáčel hlavu zase zpátky, šlápl jsem na kámen, zakopl a málem spadnul, ale Gerard se vynořil a chytil mě, tak jsem spadl na něj. Znáte to, jako když se stane něco neočekávaného, jako pád, vyděsí vás to k smrti a dostanete divný pocit do žaludku a pak nemůžete dýchat? No, tak to bylo přesně ono. Ještě chvíli jsem zůstal v jeho náruči a nabral dech. Gerard se mi zase smál, dnes už po bůhví kolikáté a zeptal se, jestli jsem v pohodě. Neodpověděl jsem, protože jsem ho neviděl, tak jsem ho ignoroval. Tak jak on teď mě ještě nikdo nikdy nedržel. V jeho náruči se mi líbilo, dávalo to pocit bezpečí a tak jsem se cítil zrovna teďka. Bylo to fajn, ale taky trochu trapné. I když on si to asi nemyslel a díky tomu byla veškerá trapnost pryč. Pustil mě a věnoval mi pohled.
"Jsi v pořádku?" zeptal se. Z mé nemotornosti jsem opět zčervenal. Dneska se ztrapňuju nějak moc. Kývl jsem hlavou a vyslovil "díky".¨
"Awe, to je dobrý. Jseš trošku nemotorný, co? Tenhle kopec je opravdu prudký. Pomůžu ti to sejít," řekl a šel za mě. Nevím, jestli jsem to měl slyšet nebo ne, tak jsem neodpověděl. Gerard mě chytl za zápěstí a postrčil vpřed, takže jsem zas mohl jít. A když to udělal, cítil jsem jak se celé mé tělo chvělo. Když se Gerard choval tak něžně, srdce mi poskočilo. Pokaždé, když se mě dneska dotkl, dostal jsem do oběhu tenhle šok. Působil na mě tak, jak ještě nikdo nikdy předtím. Líbilo se mi to. Líbilo se mi, když se mě dotýkal tak, jak by se kluků jiní kluci dotýkat neměli, pokud byli hetero. Gerard musel mít nějaký důvod, aby se mě dotýkal tímhle způsobem, tak jak to dělal celou dobu. Ale on neví, že jsem gay. Zatím.
Ucítil jsem, jak se Gerardova ruka pohla z mého zápěstí a uvědomil si, že už jsme kopec sešli. Prošel kolem vody a lehl si na trávu s oběma rukama pod hlavou. Podíval se na mě a mávl, aby mi naznačil, že se mám přidat. Rozešel jsem se jeho směrem a přesně napodobil jeho polohu po jeho levici.

"Jé, hvězdy jsou dneska venku," řekl příjemným a tichým hlasem. Noční oblohu jsem viděl naposled někdy s tátou. Pamatuju si, že mi na osmé narozeniny koupil teleskop a každou noc jsme chodili pozorovat hvězdy. Tohle byl pravděpodobně jediný důvod, proč jsem v noci vůbec chodil ven. O pár let později se rozbil a já už ven tak moc nechodil. Teď už nechodím vůbec, takže mi to přijde jako něco nového. Barvy nebe s rozptýlenými hvězdami udělaly všechno perfektní. I když jsem nosil hodně černé, nikdy jsem nebyl fanouškem tmavých barev, ale ty šedé a uhlové pigmenty oblohy se najednou zdály tak nádherné. Asi se budu muset začít dívat na oblohu častěji.
Hodně toho, co jsme s Gerardem dnes v noci dělalo mi připomnělo mě a mého otce. Přinášel tolik vzpomínek, o které jsme se dělili, když jsem byl malý. I když to Gerard nedělal schválně. O to víc, jsem si ho za to cenil. Je to, jako by už věděl o mojí minulosti a já mu ani nemusel nic říkat. Bylo to…divné a úžasné zároveň.
"Je to nádherné," řekl z ničeho nic.
Tohle je ta část, kdy by se měl kluk zadívat dívce do očí, no vlastně klukovi do očí a měli by si tenhle speciální moment udržet, kluk řekne Miluju Tě, kluk políbí…kluka, a pak pokračují. Ale to jenom, když je všechno perfektní. Ale nic není tak, jak to vidíte ve filmech. Řekli byste, že celý tenhle večer je romantický, levné rande pro dva teenagery na jejich měsíčním výročí, a když ne, tak aspoň něco tomu podobného. Ale pro něj to asi bylo jen dva přátelé, kteří se poznávají, ale nic se o tom druhém v podstatě nedozvěděli, a říkají tomu ´rande´. Netušil jsem, co má dnešní noc za lubem, ale tak nějak jsem doufal, že by to mohlo být něco víc, než přátelské setkání. Vím, že jsem odmítal se s Gerardem sblížit, ale bylo tu něco, co mě nutilo na to nemyslet. Je mi fuk, jestli mě nakonec zraní. Chtěl jsem s ním na chvíli něco mít, jen abych věděl, že se někdo staral a chtěl se mnou být, i když by to bylo jen na zlomek času. Gerard byl očividně milý kluk, měl krásné úmysly a stoprocentně byl romantik. Nic osobního o něm nevím, ale i těch pár věcí mi stačí, abych k němu něco cítil. Nebylo to silné, ale stačilo, abych věděl, že o něm chci vědět víc a asi s ním mít i vztah. Vím, že tohle je poprvé, co jsem s ním měl opravdovou schůzku a už se mi líbí, ale nebyl jsem zvyklý na tenhle typ…emocí, takže to vysvětluje, jak rychle to vzniklo. Byl jsem slabý ohledně myšlenky lásky, a to byl taky další důvod, proč jsem se před světem zamlčel. Neříkám, že ho miluju, Bože to ne! Ani k tomu nemám blízko, ale vím, že jednoho dne by to tak být mohlo.
Teď ale myslím jenom na sebe. Prostě si těch myšlenek nebudu všímat a budu si jen užívat. Tohle se nejspíš stane jednou za život, takže je smutné nad tím přemýšlet.
"Takové nebe jsem už dlouho neviděl. Když jsme byli s mým malým bráškou mladší lehávali jsme na střeše a pozorovali souhvězdí. Byl můj nejlepší přítel Franku…ale odvedli ho. Říkávali jsme si všechno, tajemství a tak. Byl to jediný člověk, se kterým jsem se dělil o všechno osobní. Nikdy jsem s nikým neměl bližší vztah. A teď už nemám…nemám komu důvěřovat, nemám komu věřit, nemám vlastně ani s kým mluvit, ani s kým se dělit o má tajemství. Víš, jak moc to bolí, když v sobě něco držíš a nikomu to nemůžeš říct? Je to na nic, strašně moc. Snažil jsem se dostat to ze sebe tak, že jsem to napsal a pak to četl nahlas. Hodně to pomohlo, ale není to ono, jako když to řekneš člověku…víš, jako tváří v tvář. Řekl bys, že bych o tom měl mluvit se svými rodiči, ale nenávidím je. Nenávidím je tak moc, protože oni jsou ten důvod, proč je pryč. A teď jsem kvůli toho uzavřený sám do sebe, což je pro mě peklo. Nevím proč, ale dostat to ze sebe ven je pro mě strašně důležité. Vím, že Paul je můj nejlepší kamarád, jednou jsem se s ním snažil mluvit, ale nějak to nefungovalo. Není ten typ, co umí být vážný. Nerozumí a ani se nestará. Ale je jediný, ke kterému mám dostatečně blízko, abych mu mohl něco říct, ale nedokážu to. Tak nemám nikoho. No, teď mám tebe. Vím, že se skoro neznáme, ale už díky faktu, že jsi člověk a že jsi hluchý je pro mě jednodušší to ze sebe dostat. Nikdy jsem se o to s nikým nepodělil, ale nejsem si jistý, jestli se to počítá, když mě vlastně neslyšíš, ale uklidňuje mě to. Hodlám ti říct něco, co jsem ještě nikomu neřekl. Pronásleduje mě to už strašně dlouho a nemyslím si, že se s tím někdy vyrovnám…ale možná jo. Je to stále děsivé a neuvěřitelné, jen o tom přemýšlet."
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pájina pájina | Web | 22. srpna 2008 v 9:06 | Reagovat

uh tak to jsem zvědavá co mu řekne

2 DareDareDevil DareDareDevil | 22. srpna 2008 v 9:47 | Reagovat

wow....tak to bylo děsivé nádherný...krása...sice frankie občas praštěně přemýšlel ale...ach to jsem zvědavá co řekne- já myslim,že prostě řekne že je gay:-D a pak frank řekne že mluví a oba na sebe budou vyděšeně koukat a pak se políběj:-D mno...takže už se těšim na další díl:-D

3 adriana adriana | 22. srpna 2008 v 9:49 | Reagovat

to je tak "krásně" ukončeno, jsem nedočkavá na dlaší díl

4 adriana adriana | 22. srpna 2008 v 9:51 | Reagovat

DareDareDevil:to by bylo super, kdyby to tak bylo, ale myslím, že ne :D asi mujen řekne že je gay:D

5 Cucumber Cucumber | 22. srpna 2008 v 9:58 | Reagovat

...řekne mu,že je gay :)

6 Simka Simka | E-mail | Web | 22. srpna 2008 v 10:05 | Reagovat

prečo to TAKTO kruto usekli????? :( to j týranie..... som zvedavá, čo mu Gee povie xD a bola by som rada, keby sa Frank priznal :D nech ještě bude žúžo xD

7 michelle michelle | Web | 22. srpna 2008 v 10:07 | Reagovat

No možná mu řekne že je gay... ale to by bylo moc jednoduchý.. takže žádná pusa..:D (tim neřikam že mě to neštve :D)

ale jak jinak..krásnej díl.. honem další!! :D

8 Elizabeth Way Elizabeth Way | Web | 22. srpna 2008 v 10:12 | Reagovat

XD Právě jsem na to myslela... taky bych řekla že mu řekne o svojí orientaci... XD

9 Piratka Piratka | Web | 22. srpna 2008 v 10:24 | Reagovat

no....ale dneska toho už nakecal dost, takže co by to tak mohlo bejt? :D

10 Syrdarya Syrdarya | 22. srpna 2008 v 10:25 | Reagovat

ať mu Frank OKAMŽITĚ řekne že není hluchý, jinak se potom móc ...eh...nepohodnou. A má to být romantika, no ni?

11 pumpkinho pumpkinho | E-mail | Web | 22. srpna 2008 v 10:45 | Reagovat

Ten toho namlel...takovej odstavec :D

12 cemetery385 cemetery385 | Web | 22. srpna 2008 v 11:03 | Reagovat

"Jsem gay!" xD

Ať to řekne! xD

13 Matty Matty | 22. srpna 2008 v 11:52 | Reagovat

ááá a co to skar jeeee?!O lala taq tenhle díl byl úžasný :) Jinaq cemetery385 : dokonalá teorie XD

14 Dandulindaaa Dandulindaaa | Web | 22. srpna 2008 v 14:52 | Reagovat

Ach...:D Vystizne..

15 Murder†Romance Murder†Romance | E-mail | Web | 22. srpna 2008 v 15:42 | Reagovat

ahojky:)Velmi s ami páčia tvoje story,nikdy som Waycestu nejak nefandila,ale jak som objavila tvoj blog tak som rýchlo zmenila názor:DNebude ti prekážať keď si ťa pridám do oblubenych?:D

16 Dark_Butterfly Dark_Butterfly | E-mail | 22. srpna 2008 v 18:47 | Reagovat

chcu vidět co se stane, až se nakonec gerard dozví že hluchej není....

17 kisss kisss | Web | 22. srpna 2008 v 18:57 | Reagovat

Tak to je drsny, že mu to řiká .... Ale řekl by mu to i kdyby věděl, že Frank slyši ?? To  asi těžko .... Možná někdy jo, ale ne v tuto chvilí ... A je to pěkny ...

Jsem zvědavá CO mu Gerard řekne ....

18 Saxana Saxana | Web | 22. srpna 2008 v 19:54 | Reagovat

Takto to useknúť :( Ale aspoň sa máme na čo tešiť...

19 RavVven RavVven | Web | 22. srpna 2008 v 22:26 | Reagovat

,,Je to stále děsivé a neuvěřitelné, jen o tom přemýšlet. Franku, sem gay!" nwm proc mi to prijde tak vtipny, ale revu a zaroven se rehtam jako kun x'D do cvokhausu semnou xD

20 Payinna Payinna | 23. srpna 2008 v 0:17 | Reagovat

a řekne mu, že je gay... Kurva tohle se mi hodně líbí

21 Tea Tea | 24. srpna 2008 v 15:02 | Reagovat

Murder†Romance: ale vůbec ne :) těší nás, že jsi změnila názor právě kvůli nám

22 doookie doookie | Web | 25. srpna 2008 v 22:43 | Reagovat

hmm...no to sem zvědavá co z něj zase vyleze chytrýho..D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama